Things to do in Playa de las Americas

Informácie o Playa de las Américas, kompletný sprievodca

Na juhu ostrova Tenerife sa nachádza Playa de las Americas, dokonalé dovolenkové letovisko. Ponúka širokú škálu služieb, vynikajúce hotely, dobrú gastronómiu a krásne prírodné priestory. Má tiež príjemné podnebie, ktoré vám umožňuje užívať si more a slnko po celý rok. Užite si jeho fantastickú rovnomennú pláž, ktorá na vás čaká so zlatistým pieskom a krištáľovo čistou vodou.

Toto mesto je známe aj svojou živou atmosférou, najmä v noci. Nájdete tu rôzne možnosti trávenia voľného času a zábavy, aby ste sa mohli dobre zabaviť bez toho, aby ste museli ísť niekam inam. V tomto článku vám predstavíme všetko, čo vám Playa de las Américas ponúka, aby ste si užili dovolenku.

Kde sa nachádza Playa de las Américas

Na slnečnom ostrove Tenerife, konkrétne medzi obcami Adeje a Arona, sa nachádza Playa de Las Americas. Nachádza sa hneď vedľa Costa Adeje a Los Cristianos. V blízkosti pobrežia nájdete množstvo parkovacích miest, takže je veľmi jednoduché nechať auto a ísť si užiť pláž. V blízkosti pláže sa nachádza aj mnoho autobusových zastávok, ktoré ju spájajú so zvyškom ostrova.

Pláž Ameriky

Informácie o Playa de las Américas, kompletný sprievodca

Pláž Las Américas sa skladá zo štyroch umelých pláží oddelených hrádzami (Tierra Negra, El Bobo, Las Américas a Troya), ktoré nemôžu závidieť krásnym plážam Karibiku. Boli vybudované z piesku privezeného zo Sahary, aby sa obnovila krása pláží so zlatistým pieskom. Najväčšou plážou komplexu je Playa de Troya, zatiaľ čo Las Americas je najobľúbenejšia.

Táto 1 km dlhá pláž bola ocenená Modrou vlajkou, čo znamená, že má všetky služby pre pohodlie kúpajúcich sa. Ponúka ležadlá, slnečníky, sprchy, plavčíkov a záchranárov. Rovnako ako ľahký prístup k rôznym reštauráciám, kaviarňam a barom.

Vodné športy

Parascending na juhu Tenerife

V Playa de las Americas sa môžete venovať parascendingu, jazde na vodných lyžiach, vodnému lyžovaniu, surfovaniu, windsurfingu, jazde na kajaku a ďalším aktivitám.

Skúsení potápači nájdu na pobreží južnej časti Tenerife raj na kúpanie. Ak ste to však ešte nikdy nerobili, nájdete tu rôzne potápačské školy, ktoré vás pri vašich prvých potápačských pokusoch usmernia. Ak sa vám nechce ísť do morských hlbín, budete mať možnosť aj šnorchlovať. Vychutnajte si podmorský život a neuveriteľnú biodiverzitu morského dna Tenerife.

potápanie na juhu Tenerife

Pozorovanie veľrýb v ich prirodzenom prostredí

Informácie o Playa de las Américas, kompletný sprievodca

Vody pri južnom pobreží Tenerife slúžia ako útočisko rôznych morských druhov. V zátoke môžete neraz vidieť voľne plávať delfíny, veľryby a iné veľryby. Stačí si prenajať loď na pozorovanie veľrýb a delfínov, vziať si fotoaparát a čakať, kým sa cicavce objavia vo vode, aby ste si vychutnali ich čaro.

Nočná atmosféra

Informácie o Playa de las Américas, kompletný sprievodca

Nočný život v tomto meste je jednou z jeho najdôležitejších atrakcií. Zábavy sa počas noci nikdy nezastavia a niekedy trvajú až do nasledujúceho dňa. Ak máte chuť na zábavu, mali by ste navštíviť Las Verónicas, oblasť plnú nočných klubov, barov, obchodov a reštaurácií so slávnostným duchom a nočnými otváracími hodinami.

Exkurzie do národného parku Teide

Súkromný výlet do Teide (2)

Ak sa zdržiavate v Playa de las Americas, nemali by ste si nechať ujsť príležitosť vychutnať si sopečnú krajinu obklopujúcu horu Teide. Ak vystúpite na vrchol, budete mať celý ostrov pri nohách a ak to počasie dovolí, budete môcť vidieť aj susedné ostrovy. Na vrchol môžete vystúpiť po chodníku alebo lanovkou, ktorá vás naň vyvezie za niekoľko minút.

Siam Park

Siam Park, Vodný park na juhu Tenerife

Je to úžasný zábavný park vzdialený len 5 minút od Playa de las Americas. Je povinnosťou pre turistov, ktorí sa zdržiavajú na juhu Tenerife. Má thajskú tematiku a považuje sa za jeden z najlepších zábavných parkov na svete. V rámci jeho zariadení nájdete rôzne vodné atrakcie pre všetky vekové kategórie. Má obrovské šmykľavky a extrémne atrakcie pre tých najodvážnejších.

Hrajte golf

golf playing tenerife

Fanúšikovia tohto športu si ho môžu naďalej užívať bez toho, aby museli opustiť Playa de las Americas. Nájdete tu nádherné 18-jamkové ihrisko s krásnym výhľadom na oceán. Urobte si dokonalý švih nad zelenými poliami s horami v pozadí.

Ubytovanie a stravovanie v Playa de las Americas

Playa del Duque Costa Adeje Hotel El Duque

Playa de las Americas má veľké množstvo hotelov a bytov s kompletným vybavením. Nachádza sa tu aj množstvo reštaurácií, barov a terás, kde si môžete dať zmrzlinu alebo lahodný koktail.

ochutnávka viniča v tenerfe (3)

Reštaurácie pozdĺž pobrežia ponúkajú vynikajúce ostrovné jedlá s autentickými chuťami. Pochutnajte si na čerstvých rybách z Atlantiku, tradičných zemiakoch s omáčkou mojo alebo slávnych tenerifských syroch. Nájdete tu toľko miest, koľko je tu chutí. Vyberte si z čínskej, japonskej, španielskej, anglickej, nemeckej, írskej, francúzskej, talianskej a, samozrejme, kanárskej kuchyne. Stravovať sa môžete aj v „Guachinches“ s miestnymi jedlami za dobré ceny. Nech už hľadáte čokoľvek, nájdete to.

Príďte s rodinou do Playa de las Américas a zažite nezabudnuteľné zážitky. Užite si jeho fantastické pláže a letnú atmosféru. Pripravte si batožinu a príďte do jedného z najkompletnejších turistických centier na ostrove. Vyskúšajte si rôzne vodné športy, ochutnajte dobré kanárske jedlá a užite si dlhé noci plné zábavy.

Locations: