Esimene avaldamine: märts 21, 2024 |

Mitu lennujaama on Kanaari saartel?

Kui soovite Kanaari saartega põhjalikult tutvuda, on oluline teada, kuidas igale saarele kõige kiiremini ja mugavamalt kohale ja tagasi saada. Seepärast toome Banana Palm Bay’s teile nimekirja kõigist saarte lennujaamadest koos nende täpse asukoha ja üksikasjadega, mis võimaldavad teil oma reisiks võimalikult täpselt valmistuda.

Gran Canaria lennujaam

lennujaamad kanaari saared (3)

Gran Canaria lennujaam on Kanaari saarte enimkülastatav lennujaam, mis võtab aastas vastu umbes 13 miljonit reisijat. See asub Ingenio ja Telde valla vahel. See on üks lennujaamadest, mille enamik külastajaid valib sellesse turismiparadiisi reisides, tänu selle paljudele mugavustele ja suhtelisele lähedusele pealinna Las Palmas de Gran Canaria (18 km).

Siit leiate sularahaautomaadid, valuutavahetuspunktid, autorendifirmad ja mitmesuguseid söögikohti. Samuti on seal spetsiaalne ala suitsetajatele ja laste mänguväljak, et neid meelelahutust pakkuda.

Tenerife lõunapoolne lennujaam

lennujaamad kanaari saared (1)

Tenerife Lõuna lennujaam, mida nimetatakse ka Reina Sofiaks, asub turismikeskuses, mis teeb sellest Kanaari saarte suuruselt teise ja tihedama liiklusega lennujaama. Tegelikult ületas see 2023. aastal reisijate arvu rekordi, sest aasta jooksul oli seal üle 12 miljoni reisija. Lennujaam asub väga hea asukohaga Granadilla de Abona vallas, vaid 18 kilomeetri kaugusel Playa de los Cristianosest ja 20 kilomeetri kaugusel Costa Adejest.

Hea ühendus ühistranspordiga ja võimalus rentida auto on eeliseks reisile asumisel. Teil on ka võimalus võtta takso, kuid on aastaaegu, mil on märkimisväärsed järjekorrad.

Tänu spetsiaalsele abile sobib see ka liikumispuudega inimestele. Lisaks on selle Kanaari saarte lennujaama rajatised väga hästi hooldatud ja puhtad, mis muudab teie pardalemineku ja pardalt lahkumise mugavamaks.

Tenerife põhjaosa lennujaam

Varem tuntud Los Rodeose lennujaamana, mida kasutatakse tavaliselt riigisiseste ja saarte vaheliste lendude jaoks. See asub San Cristóbal de La Laguna vallas, vaid 10 kilomeetri kaugusel pealinnast.

See teenindab umbes 5 miljonit reisijat aastas, seega on see vähemkülastatav ja mugavam külastada. Teenuste osas leiate apteegid, magusapoed, baarid, kohvikud, mitu autorendifirmat, pangaautomaadi ja suveniiripoed.

Auto rentimine, et teid Tenerife Northi lennujaamast hotelli sõidutada, on teie jaoks kõige mugavam ja mugavam variant. Võite võtta takso, kuid see võib olla väga kallis, sõltuvalt sellest, kus te peatute. Tenerife peamistesse linnakeskustesse saab sõita ka bussiga, mis maksab minimaalselt 1 ja maksimaalselt 6 eurot.

Lanzarote lennujaam

lennujaamad kanaari saared (2)

Lanzarote César Manrique lennujaam on Lanzarote ainus lennujaam, mis on tänu oma vulkaanilistele omadustele ja kaunitele randadele turistide jaoks väga atraktiivne saar. See on Kanaari saarte kolmandal kohal, registreerides 2023. aastal üle 7 miljoni reisija. Seda külastavad peamiselt reisijad Ühendkuningriigist ja Saksamaalt, samuti Madridist.

Selle peamine vaatamisväärsus ei ole mitte ainult hästi hooldatud rajatised, vaid ka lennundusmuuseum, mis eristab seda kõigist teistest Kanaari saartest. Teil on võimalus seda koos perega külastada, kui see on avatud esmaspäevast reedeni kell 10:00-14:00.

Kohvikud, restoranid, õlletoad ja kiirtoidukohad võimaldavad teil pärast lendu akusid laadida. Mis puutub transfeeridesse, siis saate sõita bussiga saare kõige atraktiivsematesse turismisihtkohtadesse, nagu pealinn Arrecife, Playa Honda, Puerto del Carmen ja Playa Blanca. Sõidu maksumus on maksimaalselt umbes 5 eurot.

Fuerteventura lennujaam

Fuerteventura lennujaam on Kanaari saarte 4. kõige tihedama liiklusega lennujaam, kus on aastas umbes 6 miljonit reisijat. See asub vaid 5 km kaugusel saare pealinnast Puerto del Rosario’st. Selle lennujaama uskumatu külg on see, et see asub rannikul, nii et see pakub algusest lõpuni suurejoonelist vaadet.

Selle rajatisi on renoveeritud ja laiendatud, et pakkuda teile parimat kasutuskogemust. Seal on parkimine, kauplused, erinevad autorendifirmad, sularahaautomaadid, samuti baarid ja kohvikud. Samuti on seal 66 registreerimislauda, mis muudab pardalemineku ja pardalt lahkumise kiiremaks ja lihtsamaks.

La Palma lennujaam

La Palma lennujaamas tehtud pidevad uuendused teevad sellest ühe Kanaari saarte kõige mugavama lennujaama. Selle uus reisiterminal on suurepärase asukohaga, et saaksite oma lendu oodates nautida suurejoonelist vaadet.

La Palma lennujaamast leiate erinevaid restorane, kohvikuid, suveniiripoode, sularahaautomaate, infopunkte ja isegi laste mänguväljaku. Lennujaamas on ka asendamatu abikeskus liikumispuudega inimestele ja meditsiiniteenuste ruum, mis on ideaalne hädaolukordade jaoks. Lisaks ei saa jätta mainimata tasuta Wifi teenust.

Hotell asub Villa de Mazo ja Breña Baja omavalitsustes, vaid 8 kilomeetri kaugusel Kanaari saarte pealinnast Santa Cruzist, kus aastas käib 700 000-1,3 miljonit inimest.

La Gomera lennujaam

La Gomera lennujaam on üks kahest lennujaamast, mis teenindab ainult saarte vahelisi, st saarte vahelisi lende. See asub Alajeró vallas ja võtab aastas vastu umbes 80 000 inimest. Siit toimuvad lennud peamiselt lennufirma Binter Canarias lennud Tenerife North Airport’ile.

Vaatamata oma väiksusele ja väikesele reisijate arvule on see kõige kaasaegsem lennujaam Kanaari saartel, kuna see ehitati 1999. aastal. Lennujaamas on tasuta Wifi, sularahaautomaat, kohvik, restoran ja suveniiripood. Samuti on seal kadunud vara kontor, infopunkt ja tasuta parkimine.

La Gomera lennujaama eeliseks on selle lähedus Playa de Santiagole, mis asub vaid 4 minuti (2,1 km) kaugusel. See on La Gomera suurim rand, kus on rohkem kui 1,5 kilomeetri pikkused lahedad lahedad. Pealegi on selle must vulkaaniline liiv ja kristallselge vesi võimelised lummama isegi kõige vähem muljetavaldavat turisti.

El Hierro lennujaam

See on ka Los Cangrejose lennujaam, mis on teine lennujaam, mis tegutseb ja võtab vastu ainult saarevahelisi lende Tenerife North Airport ja Gran Canaria lennujaamast. Seda kasutab tänu oma turismimagnetile umbes 250 000 inimest aastas. Vaid mõne minuti kaugusel lennujaamast saab külastada kauneid turismisihtkohti, näiteks La Caleta või Playa La Caleta basseinid.

Hoolimata oma väiksusest on El Hierro lennujaamas olemas kõik mugavused, mida võiksite oodata. Seal on kohvik, restoran, suveniiripood, teeninduskeskus liikumispuudega inimestele, bussi- ja taksopiirkond ning VIP-ala. Samuti on seal tasuta WiFi-ühendus, et te oleksite alati ühenduses.

Kanaari saartel on 8 lennujaama: Gran Canaria, Tenerife South, Tenerife North, Lanzarote, Fuerteventura, La Palma, La Gomera ja El Hierro.

Seotud artiklid:
Contact Bananapalmbay.com on WhatsApp Bottom