Co robić w Palma de Majorka

Co robić w Palma de Majorka

Jeśli jesteś na Majorce, nie możesz przegapić jej stolicy, Palma de Mallorca. To turystyczne miasto pełne historii i bogactwa architektonicznego, które przyciąga turystów z całego świata ze względu na swoje naturalne i kulturowe piękno. Posiada piękne plaże, zatoki, klify i imponujące łańcuchy górskie, ale jeśli udasz się w głąb lądu, znajdziesz historyczne centrum z pięknymi budynkami i starożytnymi zabytkami.

Jeśli wybierzesz się do Palma de Mallorca znajdziesz:

 • Piękne plaże i promenady
 • Zabawa na łodziach
 • Nurkowanie i snorkeling
 • Życie nocne w najlepszym majorkańskim stylu
 • Zwiedzanie wszystkich atrakcji turystycznych
 • Bogactwo architektoniczne o charakterze historycznym

Plaże

Jest to niewątpliwie obowiązkowy przystanek dla wszystkich turystów odwiedzających miasto, słynące z najlepszych zatoczek i plaż na wyspie. Znajdziesz tu plaże z turkusową wodą i drobnym, złotym piaskiem, o spokojnych, płytkich wodach ze wszystkim, co niezbędne dla kąpiących się. Warto odwiedzić Playa de Palma, Cala Estancia i Ciudad Jardín.

Na plażach można również skorzystać z okazji do snorkelingu i nurkowania pod wodami rezerwatu przyrody. Poznajcie faunę morską i odkryjcie majestat podwodnego świata. Eksperci przeprowadzą Cię przez cały proces tak, abyś był bezpieczny i nie przeoczył żadnego szczegółu podczas wycieczki. Jeśli jesteś dobrym pływakiem, możesz skoczyć z klifu, jedno z doświadczeń, które pozostanie z tobą na całe życie.

Wycieczki łodzią i imprezy

mallorca boat charter luxury (1)22

Palma de Mallorca jest miastem żeglarskim, do którego zjeżdżają się żaglowce i jachty z całego Morza Śródziemnego na imprezy i zawody. Z portu można popłynąć łodzią i wybrać się na spacer wzdłuż wybrzeża, aby odkryć wszystkie jego uroki.

Jeśli szukasz dobrej zabawy, nie możesz przegapić spektakularnej imprezy na pokładzie łodzi na wodach Morza Śródziemnego. Niektóre pakiety zawierają DJ-a i otwarty bar dla niezapomnianej imprezy. Podczas rejsu możesz zanurzyć się w krystalicznie czystej wodzie morskiej i nurkować z rurką, jeśli wolisz.

Promenada

Znajduje się w pobliżu historycznego centrum miasta. Możesz tu biegać, jeździć na rowerze lub spacerować z przyjaciółmi. Wzdłuż promenady znajdziesz liczne bary, restauracje i kluby nocne.

Akwarium w Palmie

Jeśli wybierasz się z dziećmi, nie możesz przegapić miejskiego akwarium. Jest to piękny park morski, który każdego roku odwiedzają tysiące turystów. Posiada 55 akwariów, w których żyje ponad 700 gatunków ryb śródziemnomorskich. Zachwyć się tańcem ośmiornic, płaszczek, rekinów, ryb pufferowych i wielu innych przedstawicieli światowej fauny morskiej.

Życie nocne

Jeśli chcesz wyjść w nocy, znajdziesz wiele otwartych restauracji i barów, gdzie możesz wypić drinka. Znajdziesz tu również wiele dyskotek z dobrą muzyką i kasyn, w których możesz spróbować szczęścia podczas pobytu na wyspie.

Wycieczki, aby odkryć tajemnice Palma de Mallorca

Miasto oferuje urocze krajobrazy i bogactwo kultury. Możesz wybrać się na wycieczkę i zwiedzić wiele atrakcji turystycznych wymienionych w tym przewodniku.

Poznaj tajemnice miasta poprzez jego stare miasto z wpływami muzułmańskimi, rzymskimi i chrześcijańskimi, dzięki czemu będziesz mógł zobaczyć różne dzieła architektoniczne i zabytki reprezentatywne dla każdej z kultur.

Niektóre z miejsc, które powinieneś odwiedzić:

 • Plaza Mayor jest centrum turystycznym o dużym znaczeniu znajdującym się w centrum miasta, wokół niego znajdują się emblematyczne zabytki historyczne.
 • Lonja de Palma de Mallorca jest bardzo pięknym dziełem architektury gotyckiej.
 • Katedra w Palma de Mallorca uznana za historyczny zabytek artystyczny, jest jednym z najważniejszych miejsc na wyspie dla turystów.
 • Ogrody S’Hort del Rey, Ich nazwa oznacza Ogrody Króla. Ogrody te należą do pałacu Almudaina, w którym mieszkali królowie Majorki. Wstęp jest bezpłatny.
 • Zamek Bellver, W stylu gotyckim jest najstarszym zamkiem w Europie, którego budowa sięga XIV wieku. Wewnątrz znajduje się muzeum historii. Wspinając się na taras można podziwiać panoramiczny widok na zatokę i resztę miasta.