Čo robiť v Palma de Mallorca

Čo robiť v Palma de Mallorca

Ak ste na Malorke, nemôžete vynechať jej hlavné mesto Palma de Mallorca. Turistické mesto plné histórie a architektonického bohatstva, ktoré láka turistov z celého sveta na svoje prírodné a kultúrne krásy. Má nádherné pláže, zátoky, útesy a impozantné pohoria, ale ak sa vyberiete do vnútrozemia, nájdete tu historické centrum s nádhernými budovami a starobylými pamiatkami.

Ak sa vyberiete do Palmy de Mallorca, nájdete tu:

 • krásne pláže a promenády
 • zábavu na lodi
 • Potápanie a šnorchlovanie
 • Nočný život v najlepšom mallorskom štýle
 • prehliadky všetkých turistických lokalít
 • Architektonické bohatstvo historického
 • charakteru

Pláže

Toto je nepochybne povinná zastávka pre všetkých turistov, ktorí navštívia mesto, známe najlepšími zátokami a plážami na ostrove. Nájdete tu pláže s tyrkysovou vodou a jemným zlatistým pieskom, s pokojnou, plytkou vodou so všetkým potrebným pre kúpajúcich sa. Mali by ste navštíviť Playa de Palma, Cala Estancia a Ciudad Jardín.

Na plážach môžete využiť aj možnosť šnorchlovania a potápania pod vodami prírodnej rezervácie. Spoznajte morskú faunu a objavte majestátnosť podmorského sveta. Odborníci vás prevedú celým procesom tak, aby ste boli v bezpečí a aby vám počas exkurzie neunikol ani jeden detail. Ak ste dobrý plavec, môžete skočiť z útesov, čo je jeden zo zážitkov, ktorý vám zostane na celý život.

Výlety loďou a párty

mallorca boat charter luxury (1)22

Palma de Mallorca je mesto plachetníc, kde sa stretávajú plachetnice a jachty z celého Stredomoria na podujatiach a súťažiach. Z prístavu môžete nastúpiť na loď a prejsť sa pozdĺž pobrežia a objaviť všetky jeho pôvaby.

Ak túžite po zábave, nemôžete si nechať ujsť veľkolepú párty na palube lode vo vodách Stredozemného mora. Niektoré balíky zahŕňajú DJ a otvorený bar pre nezabudnuteľnú párty. Počas výletu sa môžete okúpať v krištáľovo čistých vodách mora a ak chcete, môžete sa šnorchlovať.

Promenáda

Nachádza sa v blízkosti historického centra mesta. Môžete si tu zabehať, zajazdiť na bicykli alebo sa prejsť s priateľmi. Pozdĺž promenády nájdete množstvo barov, reštaurácií a nočných klubov.

Akvárium v Palme

Ak idete s deťmi, nemôžete vynechať mestské akvárium. Nádherný morský park, ktorý každoročne privíta tisíce návštevníkov. Má 55 akvárií, v ktorých žije viac ako 700 stredomorských druhov. Potešte sa tancom chobotníc, rají, žralokov, rybiek puffer fish a mnohých ďalších zástupcov svetovej morskej fauny.

Nočný život

Ak si chcete v noci vyjsť von, nájdete tu množstvo otvorených reštaurácií a barov, kde si môžete dať drink. Nájdete tu aj množstvo diskoték s dobrou hudbou a kasín, kde môžete počas pobytu na ostrove skúsiť šťastie.

Výlety, počas ktorých objavíte tajomstvá Palmy de Mallorca

Mesto ponúka očarujúcu krajinu a bohatú kultúru. Môžete sa vybrať na výlet a navštíviť mnohé z turistických atrakcií uvedených v tomto sprievodcovi.

Spoznajte tajomstvá mesta prostredníctvom jeho starého mesta s moslimskými, rímskymi a kresťanskými vplyvmi, takže budete môcť vidieť rôzne architektonické diela a pamiatky reprezentujúce jednotlivé kultúry.

Niektoré z miest, ktoré by ste mali navštíviť:

 • Námestie Plaza Mayor je turistické centrum veľkého významu, ktoré sa nachádza v centre mesta a okolo ktorého sa nachádzajú symbolické historické pamiatky.
 • Lonja de Palma de Mallorca je veľmi krásne dielo gotickej architektúry.
 • Katedrála v Palme de Mallorca Vyhlásená za historickú umeleckú pamiatku, je jedným z najdôležitejších miest na ostrove pre turistov.
 • Záhrady S’Hort del Rey, Jej názov znamená Kráľovské záhrady. Záhrady patria k palácu Almudaina, v ktorom žili mallorskí králi. Vstup je bezplatný.
 • Hrad Bellver, Svojím gotickým štýlom stojí ako najstarší hrad v Európe, ktorého výstavba sa datuje do 14. storočia. Vo vnútri sa nachádza múzeum histórie. Vystúpte na terasu, odkiaľ sa vám naskytne panoramatický výhľad na záliv a zvyšok mesta.