Co dělat v Palma de Mallorca

Co dělat v Palma de Mallorca

Guide

Pokud jste na Mallorce, nemůžete vynechat její hlavní město Palma de Mallorca. Turistické město plné historie a architektonického bohatství, které láká turisty z celého světa na své přírodní a kulturní krásy. Má krásné pláže, zátoky, útesy a impozantní pohoří, ale pokud se vydáte do vnitrozemí, najdete jeho historické centrum s nádhernými budovami a starobylými památkami.

Pokud se vydáte do Palmy de Mallorca, najdete zde:

 • krásné pláže a promenády
 • zábavu na lodích
 • Potápění a šnorchlování
 • Noční život v nejlepším mallorském stylu
 • prohlídky všech turistických památek
 • Architektonické bohatství historického charakteru

Pláže

To je bezpochyby povinná zastávka všech turistů, kteří navštíví město, proslulé nejlepšími zátokami a plážemi na ostrově. Najdete zde pláže s tyrkysovou vodou a jemným zlatavým pískem, s klidnou, mělkou vodou se vším potřebným pro koupající se. Navštívit byste měli Playa de Palma, Cala Estancia a Ciudad Jardín.

Na plážích můžete také využít možnosti šnorchlování a potápění pod hladinou přírodní rezervace. Poznejte mořskou faunu a objevte majestátnost podmořského světa. Odborníci vás provedou celým procesem tak, abyste byli v bezpečí a během exkurze vám neunikl jediný detail. Pokud jste dobří plavci, můžete si skočit z útesů, což je jeden ze zážitků, který vám zůstane na celý život.

Výlety lodí a večírky

mallorca boat charter luxury (1)22

Palma de Mallorca je městem jachtingu, kde se scházejí plachetnice a jachty z celého Středomoří na akce a soutěže. Z přístavu můžete vyrazit na loď a projít se podél pobřeží a objevit všechny jeho půvaby.

Pokud toužíte po zábavě, nemůžete si nechat ujít velkolepou párty na palubě lodi ve vodách Středozemního moře. Některé balíčky zahrnují DJ a otevřený bar pro nezapomenutelnou party. Během výletu se můžete ponořit do křišťálově čistých vod moře a pokud chcete, můžete šnorchlovat.

Promenáda

Nachází se v blízkosti historického centra města. S přáteli si můžete zaběhat, projet se na kole nebo se projít. Podél promenády najdete řadu barů, restaurací a nočních klubů.

Palma Aquarium

Pokud jedete s dětmi, nemůžete vynechat městské akvárium. Nádherný mořský park, který každoročně navštíví tisíce návštěvníků. Má 55 akvárií, ve kterých žije více než 700 středomořských druhů. Potěšte se tancem chobotnic, rejnoků, žraloků, obřích ryb a mnoha dalších zástupců světové mořské fauny.

Noční život

Pokud si chcete v noci vyrazit ven, najdete zde mnoho otevřených restaurací a barů, kde si můžete dát drink. Najdete zde také spoustu diskoték s dobrou hudbou a kasina, kde můžete během pobytu na ostrově zkusit své štěstí.

Výlety za poznáním tajemství Palmy de Mallorca

Město nabízí okouzlující krajinu a bohatou kulturu. Můžete se vydat na prohlídku a navštívit mnoho turistických atrakcí uvedených v tomto průvodci.

Poznejte tajemství města prostřednictvím jeho starého města s muslimskými, římskými a křesťanskými vlivy, takže si budete moci prohlédnout různá architektonická díla a památky reprezentující jednotlivé kultury.

Některá z míst, která byste měli navštívit:

 • Náměstí Plaza Mayor je turisticky velmi významné centrum, které se nachází v centru města a kolem něhož se nacházejí symbolické historické památky.
 • Lonja de Palma de Mallorca je velmi krásné dílo gotické architektury.
 • Katedrála v Palma de Mallorca Katedrála prohlášená za historickou uměleckou památku je pro turisty jedním z nejvýznamnějších míst na ostrově.
 • Zahrady S’Hort del Rey, Její název znamená Královské zahrady. Zahrady patří k paláci Almudaina, kde žili králové Mallorky. Vstup je zdarma.
 • Hrad Bellver, Svým gotickým stylem je nejstarším hradem v Evropě, jehož stavba se datuje do 14. století. Uvnitř se nachází muzeum historie. Vystoupejte na terasu, odkud se vám naskytne panoramatický výhled na záliv a zbytek města.

Pronájem lodí na Palma de Mallorka

Co říkají naši zákazníci:

Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.
Sinéad Campbell
Sinéad Campbell
30. November, 2022.
recommends
My partner and I rented a boat for 4 hours from Jan Daniel and we had the best day! By far our favourite experience of our whole holiday. We would definitely recommend to anyone looking to rent a boat to do your own exploring along the southern coast of Tenerife. 5* experience!
Birthe Rosen
Birthe Rosen
7. October, 2022.
recommends
Ich habe mit dieser Gesellschaft 2 tolle Touren gemacht. Die Teide Nationalpark Tour mit Masca, war klasse, sowohl Guide als auch Busfahrer waren toll. Viel information und gute Betreuung. Ein unvergesslicher Tag. 🥰 Die 2. Tour war Oberklasse, ich bin mit Shogun zur Wahlbeobachtung rausgefahren und wir haben eine ganze Familie Pilotwale gesehen, diese wunderbaren Wesen sind recht neugierig und kamen auch auf das Boot zu. Ich habe Shogun vorgezogen, weil mir die übervollen Katamarane nicht so gefallen. Gute Wahl. Die ganze Fahrt ist wunderbar, man fährt bis Los Gigantes und in der Bucht gibt es eine köstliche Mahlzeit. Es ist sehr beeindruckend, dort zu ankern. Habe die Fahrt sehr genossen.......ich liebe das Meer sehr.🥰
Younes Benkahla
Younes Benkahla
5. July, 2022.
recommends
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Didier Afecto
Didier Afecto
22. May, 2022.
recommends
Location d’un bateau en bon état Personnel disponible efficace et aimable C est tout bon !!!!
Steve O'Connell
Steve O'Connell
19. May, 2022.
recommends
What a fantastic day on our own private yacht. We went for the Astondoa 46 and the service was amazing. We saw sea turtles, dolphins and whales. Quick stop by a beach for a snorkel with the fishes and then back to drinking cava! Jan was great with the communication and made everything stress free. 100% would recommend to anyone planning something a little bit special.
Gert Vestergaard
Gert Vestergaard
15. October, 2021.
recommends
Alt var som aftalt, båd, pris og service i top
Iliana Düsseldorf
Iliana Düsseldorf
9. October, 2021.
recommends
Excelente servicio y mucha diversión. Aurora nos llevo a ver ballenas y bañar en el mar. Fue una experiencia espectacular en el Yate 🛥 privado de 15 metros.
Barbara Soetje
Barbara Soetje
18. July, 2020.
recommends
Very kind and professional. I made requests to them at the last moment and they worked hard to resolve them, succeeding perfectly. Thanks again
Mandy Daniela
Mandy Daniela
14. July, 2020.
recommends
Sehr emphehlenswert! Rufen zurück, kümmern sich, sind zuverlässig... Und die Fahrt hat sehr viel Spaß gemacht!
Gilbert Mat
Gilbert Mat
26. November, 2019.
recommends
Sehr zuverlässig und kompetent. Das Buchen auf der Website ist echt einfach und die Tickets wurden uns pünktlich gebracht. Ein echt guter Service!