Co dělat v Palma de Mallorca

Co dělat v Palma de Mallorca

Guide

Pokud jste na Mallorce, nemůžete vynechat její hlavní město Palma de Mallorca. Turistické město plné historie a architektonického bohatství, které láká turisty z celého světa na své přírodní a kulturní krásy. Má krásné pláže, zátoky, útesy a impozantní pohoří, ale pokud se vydáte do vnitrozemí, najdete jeho historické centrum s nádhernými budovami a starobylými památkami.

Pokud se vydáte do Palmy de Mallorca, najdete zde:

 • krásné pláže a promenády
 • zábavu na lodích
 • Potápění a šnorchlování
 • Noční život v nejlepším mallorském stylu
 • prohlídky všech turistických památek
 • Architektonické bohatství historického charakteru

Pláže

To je bezpochyby povinná zastávka všech turistů, kteří navštíví město, proslulé nejlepšími zátokami a plážemi na ostrově. Najdete zde pláže s tyrkysovou vodou a jemným zlatavým pískem, s klidnou, mělkou vodou se vším potřebným pro koupající se. Navštívit byste měli Playa de Palma, Cala Estancia a Ciudad Jardín.

Na plážích můžete také využít možnosti šnorchlování a potápění pod hladinou přírodní rezervace. Poznejte mořskou faunu a objevte majestátnost podmořského světa. Odborníci vás provedou celým procesem tak, abyste byli v bezpečí a během exkurze vám neunikl jediný detail. Pokud jste dobří plavci, můžete si skočit z útesů, což je jeden ze zážitků, který vám zůstane na celý život.

Výlety lodí a večírky

mallorca boat charter luxury (1)22

Palma de Mallorca je městem jachtingu, kde se scházejí plachetnice a jachty z celého Středomoří na akce a soutěže. Z přístavu můžete vyrazit na loď a projít se podél pobřeží a objevit všechny jeho půvaby.

Pokud toužíte po zábavě, nemůžete si nechat ujít velkolepou párty na palubě lodi ve vodách Středozemního moře. Některé balíčky zahrnují DJ a otevřený bar pro nezapomenutelnou party. Během výletu se můžete ponořit do křišťálově čistých vod moře a pokud chcete, můžete šnorchlovat.

Promenáda

Nachází se v blízkosti historického centra města. S přáteli si můžete zaběhat, projet se na kole nebo se projít. Podél promenády najdete řadu barů, restaurací a nočních klubů.

Palma Aquarium

Pokud jedete s dětmi, nemůžete vynechat městské akvárium. Nádherný mořský park, který každoročně navštíví tisíce návštěvníků. Má 55 akvárií, ve kterých žije více než 700 středomořských druhů. Potěšte se tancem chobotnic, rejnoků, žraloků, obřích ryb a mnoha dalších zástupců světové mořské fauny.

Noční život

Pokud si chcete v noci vyrazit ven, najdete zde mnoho otevřených restaurací a barů, kde si můžete dát drink. Najdete zde také spoustu diskoték s dobrou hudbou a kasina, kde můžete během pobytu na ostrově zkusit své štěstí.

Výlety za poznáním tajemství Palmy de Mallorca

Město nabízí okouzlující krajinu a bohatou kulturu. Můžete se vydat na prohlídku a navštívit mnoho turistických atrakcí uvedených v tomto průvodci.

Poznejte tajemství města prostřednictvím jeho starého města s muslimskými, římskými a křesťanskými vlivy, takže si budete moci prohlédnout různá architektonická díla a památky reprezentující jednotlivé kultury.

Některá z míst, která byste měli navštívit:

 • Náměstí Plaza Mayor je turisticky velmi významné centrum, které se nachází v centru města a kolem něhož se nacházejí symbolické historické památky.
 • Lonja de Palma de Mallorca je velmi krásné dílo gotické architektury.
 • Katedrála v Palma de Mallorca Katedrála prohlášená za historickou uměleckou památku je pro turisty jedním z nejvýznamnějších míst na ostrově.
 • Zahrady S’Hort del Rey, Její název znamená Královské zahrady. Zahrady patří k paláci Almudaina, kde žili králové Mallorky. Vstup je zdarma.
 • Hrad Bellver, Svým gotickým stylem je nejstarším hradem v Evropě, jehož stavba se datuje do 14. století. Uvnitř se nachází muzeum historie. Vystoupejte na terasu, odkud se vám naskytne panoramatický výhled na záliv a zbytek města.

Pronájem lodí na Palma de Mallorka