Pierwsza publikacja: 13 listopada, 2021 |

Obserwacja wielorybów: Wycieczki łodzią po Teneryfie

Teneryfa jest zdecydowanie miejscem, gdzie można obserwować wieloryby i delfiny. Znajdziesz tu tak wiele wycieczek łodzią, że trudno będzie Ci się zdecydować, którą wybrać.

Nie martw się, zawsze możesz poprosić nas o pomoc. W tym artykule chcielibyśmy opowiedzieć Ci więcej o obserwowaniu wielorybów. To zawsze będzie świetna opcja na wakacje.
Nie ma znaczenia czy jesteś romantyczną parą, rodziną z dziećmi czy grupą przyjaciół, to niesamowite zajęcie będzie właściwym wyborem, a oto główne korzyści:

 

Relaks

Wycieczka łodzią jest bardzo zalecana na początku wakacji. Wygodny jacht, szum fal, ciepłe słońce i lekka oceaniczna bryza zabiorą wszystkie Twoje problemy i zmartwienia.

Po takiej wycieczce odłączysz się od pracy i stresu i zaczniesz czerpać przyjemność z wakacji i cieszyć się czasem.

 

Wieloryby i delfiny

Ta część wycieczki łodzią nie pozostawi obojętnymi ani dzieci, ani dorosłych. Zaraz po wypłynięciu z portu Puerto Colon łódź obierze kierunek na sąsiednią wyspę La Gomera i zatrzyma się na postój.

Ten punkt pomiędzy Teneryfą a La Gomerą jest stałym domem delfinów butlonosych (pamiętasz Flippera?) i wielorybów pilotowych. Organizatorzy rejsów gwarantują, że zobaczysz jedno z tych inteligentnych i pełnych gracji zwierząt bawiących się tuż przy łodzi.

 

Pływanie i snorkeling

Co za przyjemność połączyć kąpiel słoneczną na pokładzie łodzi z orzeźwiającą kąpielą w czystych wodach El Puertito (Zatoki Żółwi).

Przy okazji, tutaj będziesz miał okazję spotkać jeszcze jednego mieszkańca Teneryfy – żółwie.

 

Klify Los Gigantes

Jeśli lubisz morze i niesamowite krajobrazy natury, wybierz 5-godzinną wycieczkę łodzią do Los Gigantes. Oprócz doświadczeń, o których wspomnieliśmy powyżej, otrzymasz jeszcze jedno niezapomniane przeżycie – spektakularny widok na klify Los Gigantes.

Żadne słowa nie są w stanie wyrazić tego, co człowiek czuje patrząc na te ogromne, od 500 do 800 m. skały, wyrastające wprost z morza.

 

Podsumowanie

Teraz już wiesz, dlaczego obserwacja wielorybów jest obowiązkowym punktem programu na Teneryfie. Jeśli jednak nadal masz wątpliwości, pozostaje nam jeszcze jeden argument: na Teneryfie znajdziesz duży wybór łodzi, od ogromnych po jachty z mniejszą liczbą pasażerów.

Czas trwania rejsu również może być różny, od 3 do 5 godzin. Wystarczy odwiedzić nasz sklep i wybrać idealną opcję dla siebie.

Tutaj znajdziesz różne rodzaje wycieczek na Teneryfę, które umożliwiają obserwację wielorybów!

Zostaw nam komentarz, aby poznać Twoją opinię. I nie zapomnij podzielić się na Facebooku i Twitterze, jeśli podoba Ci się ten artykuł!

Powiązane artykuły:

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0