Pierwsza publikacja: 14 września, 2022 | Ostatnia aktualizacja: 16 września, 2022 | Autor: Jan Daniel

Playa del Inglés Plaża

Playa del Inglés jest jedną z najlepszych plaż w Europie i jedną z najpiękniejszych i najbardziej ruchliwych na Gran Canarii. Obecnie jest to słoneczna przystań dla milionów turystów szukających ciepła i zabawy.

Klimat w Playa del Inglés jest wspaniały. Przez większą część roku temperatura utrzymuje się w przedziale od 18ºC do 22ºC. Dowiedz się w tym poście wszystkiego, co Playa del Inglés ma do zaoferowania.

Pochodzenie nazwy Playa del Inglés

W latach 60-tych XX wieku zaczęły powstawać wokół niej hotele i rezydencje, z zamiarem bycia domami wypoczynkowymi dla Anglików. Dziś zagraniczni turyści wciąż wracają. Wielu z nich kupuje nieruchomości, aby móc do nich wracać kiedy tylko zechcą. W ten sposób misja bycia drugim domem Anglików, Irlandczyków i innych Europejczyków została spełniona.

Lokalizacja

Znajduje się na południu Gran Canarii, a konkretnie w gminie San Bartolomé de Tirajana. Jest to miejska plaża o złotych piaskach i spokojnych wodach, która rozciąga się na długości 3 kilometrów.

Znajduje się ona pomiędzy plażą Maspalomas a plażą San Agustín. Znajduje się również obok słynnych Wydm Maspalomas, rezerwatu przyrody o dużej wartości turystycznej.

Usługi

Playa del Inglés została wyróżniona Błękitną Flagą, co oznacza, że oferuje doskonałe warunki do kąpieli i wysokiej jakości usługi takie jak:

  • Ratownicy
  • Prysznice
  • Przebieralnie
  • Łóżka do opalania
  • Parking
  • Przystanek autobusowy

Oprócz swojego piękna i doskonałych usług, jest to idealna plaża na wakacje z dziećmi. Jest szeroka i posiada bezpieczne obszary, z których każdy może korzystać.

Playa del Inglés (2).min

Aktywności wodne

Młodzież i adrenalina zbierają się na Playa del Inglés, aby cieszyć się wspaniałymi zajęciami na świeżym powietrzu. Dzięki jasnemu słońcu, które oświetla plażę przez większą część roku, będziesz mógł uprawiać interesujące cię sporty wodne.

Tutaj możesz surfować po falach, nurkować, biegać po plaży i ćwiczyć Capoeira. Wypożyczalnia skuterów wodnych, skuterów wodnych, desek do windsurfingu, kitesurfingu i bodyboardingu. Dostępny jest również parasailing, siatkówka plażowa i piłka nożna na plaży.

Plaża nudystów

Naturyści znajdą tu bezpieczną przystań, aby cieszyć się słońcem i morzem bez zakrywania centymetra swojej skóry. Obszar dla nudystów jest odosobniony. W tym obszarze można opalać się w bardziej samotnej i relaksującej atmosferze. Ze względu na możliwość uprawiania nudyzmu, Playa del Inglés jest ulubioną plażą dla populacji LGTB.

Promenada nadmorska

W pobliżu znajdziecie mnóstwo sklepów ze wszystkim, co potrzebne do korzystania z plaży. Możesz również odwiedzić różne irlandzkie puby, dyskoteki i bary, które czekają na gości.

Ciesz się pysznymi posiłkami w restauracjach regionu. Odwiedź centra handlowe i nie zapomnij kupić pamiątek, aby zabrać do domu namacalne wspomnienia z pobytu na wyspie.

Oferta hotelowa w okolicach Playa del Inglés jest bardzo kompletna. Znajdziesz tu hotele all inclusive, mieszkania i rezydencje z doskonałymi usługami.

Pomiędzy Playa del Inglés i Maspalomas znajduje się park rozrywki Holiday World Maspalomas. Wspaniały park do zabawy z rodziną i przyjaciółmi. W pobliżu znajdziesz również Sioux City i Aqualand Maspalomas, dwa rewelacyjne parki tematyczne dla wszystkich grup wiekowych.

Ciesz się Playa del Inglés podczas swoich wakacji na Gran Canarii. Sprawdź wydmy, strefę nudystów i ofertę zajęć wodnych. Skosztuj pysznych potraw tego regionu i przeżyj niezapomniane wakacje. Przypominamy ci, że musisz zachować środki ostrożności, jeżeli chcesz spędzić wakacje w tej części wyspy, gdyż jest to bardzo ruchliwy obszar. Należy dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem, aby znaleźć miejsca w wybranym terminie.

Plaże w Puerto Rico