Naturalne baseny w Agaete

Naturalne baseny w Agaete

Naturalne Baseny w Agaete to trzy baseny ze skał wulkanicznych, w których można zażyć orzeźwiającej kąpieli i bawić się z rodziną. Zapraszamy do zapoznania się z tym cudem natury, który przyjmuje setki turystów zakochanych w jego uroku i spokoju.

Są one również znane jako Las Salinas de Agaete. Oferują one inne środowisko niż typowe plaże Gran Canarii. Tutaj nie znajdziesz wydm, drobnego piasku czy fal rozbijających się o brzeg.

Dowiedz się w tym poście, czym są Naturalne Baseny w Agaete, dlaczego są tak popularne i jak się do nich dostać.

Piscinas Naturales en Agaete -.min

Co robić w naturalnych basenach Agaete

W Las Salinas de Agaete znajdziesz trzy potężne baseny ze skały wulkanicznej, idealne na relaks i rozkoszowanie się morzem. Są one połączone ze sobą i z morzem poprzez podziemne kanały.

Ponieważ są one chronione przed falami, oferują spokojne wody, aby cieszyć się morzem w sposób relaksujący. Dzięki tym warunkom są idealne dla rodzin. Dzieci mogą spokojnie kąpać się bez ryzyka, jakie stwarzają fale. Do wejścia i wyjścia z basenów prowadzą schody, co ułatwia dostęp wszystkim członkom rodziny.

W naturalnych basenach Agaete można się opalać, odświeżać w krystalicznie czystej wodzie i nurkować, aby odkryć piękno ukryte pod powierzchnią. Podczas przypływu, fale i ryby wpływają do basenów. Gdy przypływ się kończy, ryby zostają uwięzione tworząc ciekawe podwodne środowisko do nurkowania i eksploracji.

Naciesz oczy surowymi widokami linii brzegowej. Daj się uwieść klifom i urwiskom, które chronią piękną i żyzną dolinę Agaete. Nie zapomnij odwiedzić El Roque Partido, czyli Dedo de Dios, skały wulkanicznej w kształcie palca wskazującego na niebo.

Puerto de Agaete.min

Usługi

Na solniskach w Agaete znajdziesz następujące usługi:

  • Łaźnie
  • Stołówka
  • Ratownik w lecie
  • Parking.

Posiada również solarium, w którym można się spokojnie opalać, nie brudząc się piaskiem.

Lokalizacja

Te naturalne baseny znajdują się w Agaete, w północno-zachodniej części Gran Canarii i są najbardziej znanymi na wyspie. Ich nazwa pochodzi od ich dawnej funkcji jako basenów solnych. W czasach starożytnych było to miejsce, gdzie ludzie udawali się w poszukiwaniu soli morskiej, która później została przekształcona w te wspaniałe baseny, którymi możemy cieszyć się dzisiaj.

Agaete

Pueblo de Agaete.min

Agaete to miasto z tradycjami rybackimi, gdzie obfituje w smażone ryby, słone ryby i morską pasję. Znajdziesz tu różne opcje kulturalne i rozrywkowe. Ta miejscowość jest miejscem narodzin wielkich poetów, którzy znajdują inspirację w pięknie jej doliny, aromacie morza i rybackiej atmosferze.

Wzdłuż promenady znajdziesz sklepy, sprzedaż rękodzieła i dziesiątki restauracji serwujących świeże ryby o każdej porze. Rozpieść swoje podniebienie i przygotuj się na delektowanie się rybą w różnych jej odsłonach. Nie będziesz w stanie zdecydować się między bulionami, pieczeniami i tradycyjnymi smażonymi daniami rybnymi.

Jak dotrzeć do basenów Agaete

Jeśli chcesz odwiedzić naturalne baseny Agaete, możesz dojechać tam samochodem z Las Palmas, oddalonego o zaledwie 30 minut drogi. Możesz również dotrzeć tam pieszo z Paseo de los Poetas w Puerto de las Nieves. Jeśli jesteś na Teneryfie i chcesz przeprawić się z jednej wyspy na drugą, podróż trwa nieco ponad godzinę promem. Jest to idealne rozwiązanie dla turystów, którzy chcą poznać Wyspy Kanaryjskie nie tracąc przy tym żadnego z zabytków. Polecamy ci staranne zaplanowanie twojego urlopu, abyś mógł poznać wszystkie uroki archipelagu kanaryjskiego.

Plaże w Gran Canaria

Powiązane artykuły:

Powiązane działania: