Wydmy Maspalomas

Wydmy Maspalomas

Wydmy Maspalomas to obszar składający się z kilku wydm, gaju palmowego i zbawiennej laguny, położony na południu Gran Canarii. Dzięki swojemu urokowi i cechom charakterystycznym, o których jeszcze wspomnimy, ma on duże znaczenie turystyczne i co roku przyciąga setki odwiedzających.

W tym rejonie znajdziemy doskonały klimat o średniej rocznej temperaturze 23°C z niewielką ilością opadów. Dowiedz się, gdzie znajdują się Wydmy Maspalomas i dlaczego powinieneś je odwiedzić podczas następnych wakacji.

-Reserva Natural Especial de las Dunas de Maspalomas (2).min

Rezerwat przyrody Wydmy Maspalomas

Środowisko naturalne znane jako Las Dunas de Maspalomas jest domem dla różnych ekosystemów o różnych cechach. Z jednej strony znajduje się słonawa laguna, która nadaje rajski aspekt krajobrazowi. Jest tu również roślinność w miejscu, gdzie kiedyś znajdował się gaj palmowy.

Jednak najbardziej uderzającą cechą tego obszaru jest rozległe pasmo złotych wydm. Wydmy są kopcami piasku modelowanymi przez wiatr, które osiągają wysokość ponad 15 metrów i szerokość ponad 200 metrów. W przypadku Maspalomas, wiatry pasatowe, które odwiedzają wyspę, są odpowiedzialne za spychanie piasku w głąb lądu. Piasek na wydmach składa się ze szczątków muszli mięczaków i milionów cząstek pochodzących z okolicznych wąwozów.

Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas.min

Fauna i flora

W pobliżu stawu ptaki migrujące z Afryki znajdują bezpieczne środowisko do odpoczynku podczas swojej podróży. Można tu zaobserwować takie ptaki wędrowne jak flaming pospolity, czapla biała, czapla siwa, dudek, trznadel, kulik wielki, kropiatka i kląskawka.

Reserva Natural Especial de las Dunas de Maspalomas (3).min

Inne endemiczne gatunki, które będą Państwo mogli zobaczyć, to szczudłak czarny, łyska, sieweczka rzeczna, sieweczka obrożna, szpak zwyczajny, świergotek polny i gołąbek. Z gatunków lądowych i endemicznych, które zamieszkują wydmy, należy wymienić bylinę Boettgera oraz jaszczurkę olbrzymią z Gran Canarii.

Reserva Natural Especial de las Dunas de Maspalomas (4).min

Jeśli chodzi o florę tego obszaru, to można tu wymienić Ruppia marítima, palmy daktylowe, Uvilla, Immortelle, Balancon oraz tamaryszek kanaryjski.

Lokalizacja

Reserva Natural Especial de las Dunas de Maspalomas (6).min

Rezerwat Przyrody Wydmy Maspalomas znajduje się w gminie San Bartolomé de Tirajana. Obszar ten rozciąga się na ponad 400 hektarach i obejmuje wydmy, staw i gaj palmowy. Jest on objęty ochroną od 1994 roku, a jego integralność zapewniają różne ustawy.

Południe Gran Canarii jest bardzo ważnym obszarem turystycznym na wyspie. Turyści przybywają do tej części wyspy w poszukiwaniu słońca, pięknych plaż i imprezowej atmosfery. Znajdziemy tu bujne krajobrazy oświetlone promieniami słońca.

Co robić na wydmach Maspalomas

-Reserva Natural Especial de las Dunas de Maspalomas.min

Dzieci uwielbiają biegać boso po piasku i kręcić się tu i ówdzie. Wielu dorosłych również daje się wciągnąć w zabawę i wskakuje do tego wspaniałego morza piasku.

Obszar ten nadaje się do uprawiania nudyzmu, ponieważ oferuje intymne miejsca, w których można cieszyć się słońcem i naturą bez noszenia ubrań.

Odwiedź również punkt widokowy i centrum informacyjne w Playa del Inglés. Z tego miejsca możesz podziwiać widoki oferowane przez wydmy. Zachwyć swoje zmysły urzekającym krajobrazem i obserwuj wydmy z innej perspektywy.

Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas (7).min

Możesz również przejść się ścieżką z Playa del Inglés do plaży Maspalomas. Przejdź przez wydmy i wykąp się w piasku. Możesz również wsiąść na wielbłąda i przejechać przez wydmy, jakbyś był Arabem przemierzającym pustynię Sahara.

Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas (7).min

Odwiedź wydmy Maspalomas, aby dodać kolejny poziom przygody do swoich wakacji. Baw się jak dziecko w piasku, spaceruj po szlakach i przejedź się na wielbłądzie. Pamiętaj, że Gran Canaria ma wiele do zaoferowania, więc dobrze zaplanuj swoje wakacje, aby niczego nie przegapić.

 

-Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas (5).min

Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas (2).min

Plaże w Puerto Rico

Powiązane artykuły:

Powiązane działania: