Pirmizrāde: 14 septembris, 2022 |

Maspalomasas kāpas

Maspalomasas kāpas ir teritorija, ko veido vairākas kāpas, palmu birzs un veselīga lagūna, kas atrodas Grankanārijas dienvidos. Pateicoties tās valdzinājumam un īpašībām, kuras mēs pieminēsim, tā ir ļoti interesanta tūristu vidū un katru gadu piesaista simtiem apmeklētāju.

Šajā apgabalā ir lielisks klimats ar gada vidējo temperatūru 23 °C un nelielu nokrišņu daudzumu. Uzziniet, kur atrodas Maspalomasas kāpas un kāpēc jums tās vajadzētu apmeklēt nākamo brīvdienu laikā.

-Reserva Natural Especial de las Dunas de Maspalomas (2).min

Maspalomas kāpu dabas rezervāts

Dabiskajā vidē, kas pazīstama kā Las Dunas de Maspalomasas kāpas, ir dažādas ekosistēmas ar atšķirīgām īpašībām. No vienas puses, šeit ir iesāļa lagūna, kas ainavai piešķir paradīzes raksturu. Ir arī nedaudz veģetācijas kādreizējā palmu birzī.

Taču visspilgtākā šīs teritorijas iezīme ir zeltainās smilšu kāpas. Kāpas ir vēja veidoti smilšu vaļņi, kas sasniedz vairāk nekā 15 metru augstumu un vairāk nekā 200 metru platumu. Maspalomasas gadījumā salā bieži pūtīs pussalas vēji, kas smiltis stumj iekšzemē. Kāpu smiltis veido gliemju čaulu atliekas un miljoniem daļiņu no blakus esošajām gravām.

Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas.min

Fauna un flora

Dīķa tuvumā no Āfrikas migrējošie putni atrod drošu vidi, kur atpūsties ceļojuma laikā. Jūs varēsiet vērot migrējošos putnus, piemēram, parasto flamingu, mazo balto cielavu, pelēko cielavu, dzeguzīti, vimbuli, melnspārnu kurkuli, smiltenieti un akmeņgrauzli.

Reserva Natural Especial de las Dunas de Maspalomas (3).min

Citas endēmiskas sugas, ko varēsiet vērot, ir melnspārnā stērste, parastā mušķērāja, ķīvīte, mazais zīriņš, kentīšu zīriņš, plankumainais strazds, pīlādzis un apkakļotais balodis. No sauszemes un endēmiskajām sugām, kas apdzīvo kāpas, jāmin Bētgera daudzgadīgais un Grankanārijas milzīgā ķirzaka.

Reserva Natural Especial de las Dunas de Maspalomas (4).min

Attiecībā uz floru šajā apgabalā var pieminēt Ruppia marítima, dateļpalmas, Uvilla, Immortelle, Balancon un Kanāriju salu tamarisku.

Atrašanās vieta

Reserva Natural Especial de las Dunas de Maspalomas (6).min

Maspalomas kāpu dabas rezervāts atrodas San Bartolomé de Tirajana pašvaldībā. Teritorija aizņem vairāk nekā 400 hektārus, ieskaitot kāpas, dīķi un palmu audzes. Kopš 1994. gada tas tiek aizsargāts ar dažādiem likumiem, lai nodrošinātu tā integritāti.

Grankanārijas dienvidi ir ļoti nozīmīga salas tūrisma zona. Tūristi ierodas šajā salas daļā, meklējot sauli, skaistas pludmales un ballīšu atmosfēru. Šeit jūs atradīsiet sulīgas ainavas, ko izgaismo spoži saules stari.

Ko darīt Maspalomasas kāpās

-Reserva Natural Especial de las Dunas de Maspalomas.min

Bērniem patīk skraidīt basām kājām pa smiltīm un šur tur un tur griezties. Arī daudzi pieaugušie aizraujas ar jautrību un lēkā rotaļās šajā krāšņajā smilšu jūrā.

Šī teritorija ir piemērota nūdismam, jo piedāvā intīmas vietas, kur baudīt sauli un dabu bez apģērba.

Apmeklējiet arī skatu punktu un informācijas centru Playa del Inglés. No turienes varat baudīt kāpu piedāvātos skatus. Ieprieciniet savas sajūtas ar burvīgo ainavu un vērojiet kāpas no cita skatu punkta.

Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas (7).min

Jūs varat arī doties pastaigā pa taku no Playa del Inglés uz Maspalomasas pludmali. Pastaigājieties pa kāpām un peldieties smiltīs. Šeit jūs varat arī iekāpt kamielī un izbraukt cauri kāpām, it kā jūs būtu arābi, kas šķērso Sahāras tuksnesi.

Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas (7).min

Apmeklējiet Maspalomasas kāpas, lai papildinātu savas brīvdienas ar vēl vienu piedzīvojumu līmeni. Spēlējiet kā bērns smiltīs, izstaigājiet takas un izbrauciet ar kamieļiem. Atcerieties, ka Grankanārija var piedāvāt ļoti daudz, tāpēc labi izplānojiet savu atvaļinājumu, lai neko nepalaistu garām.

 

-Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas (5).min

Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas (2).min

Pludmales Puerto Rico

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0