Pirmasis leidimas: 14 rugsėjo, 2022 | Paskutinį kartą atnaujinta: 16 rugsėjo, 2022 | Autorius: Jan Daniel

Maspalomas Kopos

Maspalomaso kopos – tai teritorija, kurią sudaro kelios kopos, palmių giraitė ir druskinga lagūna, esanti Gran Kanarijos pietuose. Dėl savo žavesio ir ypatybių, kurias paminėsime, ji yra labai įdomi turistams ir kasmet pritraukia šimtus lankytojų.

Šioje vietovėje vyrauja puikus klimatas – vidutinė metinė temperatūra siekia 23 °C, o kritulių iškrenta nedaug. Sužinokite, kur yra Maspalomaso kopos ir kodėl turėtumėte jas aplankyti per kitas atostogas.

-Reserva Natural Especial de las Dunas de Maspalomas (2).min

Maspalomas kopų gamtos rezervatas

Maspalomaso kopomis vadinamoje gamtinėje aplinkoje yra įvairių ekosistemų, pasižyminčių skirtingomis savybėmis. Viena vertus, čia yra druskinga lagūna, kuri suteikia kraštovaizdžiui rojaus aspektą. Čia taip pat yra šiek tiek augmenijos, kuri kadaise buvo palmių giraitė.

Tačiau ryškiausias vietovės bruožas – auksinio smėlio kopos. Kopos – tai vėjo modeliuojami smėlio pylimai, kurių aukštis siekia daugiau kaip 15 metrų, o plotis – daugiau kaip 200 metrų. Maspalomaso atveju smėlį į salą stumia salos pasatai. Kopų smėlį sudaro moliuskų kriauklių liekanos ir milijonai dalelių iš gretimų raguvų.

Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas.min

Fauna ir flora

Netoli tvenkinio iš Afrikos migruojantys paukščiai randa saugią aplinką pailsėti kelionės metu. Galėsite stebėti migruojančius paukščius, tokius kaip paprastasis flamingas, mažasis erelis, pilkoji garnė, dudukas, klykuolė, juodaplaukis kirlikas, smilginis strazdas ir akmeninė kregždė.

Reserva Natural Especial de las Dunas de Maspalomas (3).min

Kitos endeminės rūšys, kurias galėsite stebėti, yra juodieji strazdai, paprastieji griciukai, kuoduotosios meletos, mažosios zylės, kentinės zylės, dėmėtieji strazdai, klykuolės ir apykakliniai balandžiai. Kopose gyvena sausumos ir endeminės rūšys: Boettgerio daugiametis ir Gran Kanarijos didžiulis driežas.

Reserva Natural Especial de las Dunas de Maspalomas (4).min

Kalbant apie vietovės augaliją, galima paminėti Ruppia marítima, datulines palmes, Uvilla, Immortelle, Balancon ir Kanarų salos tamariską.

Vieta

Reserva Natural Especial de las Dunas de Maspalomas (6).min

Maspalomaso kopų draustinis yra San Bartolomé de Tirajana savivaldybėje. Teritorija užima daugiau kaip 400 ha plotą, įskaitant kopas, tvenkinį ir palmių giraitę. Jis saugomas nuo 1994 m., jo vientisumui užtikrinti galioja įvairūs įstatymai.

Gran Kanarijos pietinė dalis yra labai svarbi turistinė salos teritorija. Į šią salos dalį turistai atvyksta ieškodami saulės, gražių paplūdimių ir vakarėlių atmosferos. Čia rasite vešlius kraštovaizdžius, apšviestus skaisčios saulės spindulių.

Ką veikti Maspalomaso kopose

-Reserva Natural Especial de las Dunas de Maspalomas.min

Vaikai mėgsta basomis bėgioti smėliu ir šen bei ten suktis. Daugelis suaugusiųjų taip pat įsitraukia į linksmybes ir šoka žaisti šioje nuostabioje smėlio jūroje.

Ši vietovė tinka nudizmui, nes čia yra intymių vietų, kur galima mėgautis saule ir gamta nedėvint drabužių.

Taip pat apsilankykite Playa del Inglés apžvalgos aikštelėje ir informacijos centre. Iš čia galite pasigrožėti kopų teikiamais vaizdais. Palepinkite savo pojūčius kerinčiu kraštovaizdžiu ir stebėkite kopas iš kitos perspektyvos.

Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas (7).min

Taip pat galite pasivaikščioti taku nuo Playa del Inglés iki Maspalomas paplūdimio. Pasivaikščiokite per kopas ir išsimaudykite smėlyje. Čia taip pat galite sėsti ant kupranugario ir joti per kopas tarsi arabas per Sacharos dykumą.

Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas (7).min

Apsilankykite Maspalomaso kopose ir suteikite savo atostogoms dar vieną nuotykių lygį. Žaiskite kaip vaikai smėlyje, vaikščiokite takeliais ir jodinėkite kupranugariais. Nepamirškite, kad Gran Kanarija turi daug ką pasiūlyti, todėl gerai suplanuokite atostogas, kad nieko nepraleistumėte.

 

-Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas (5).min

Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas (2).min

Playas en Puerto Rico