Duny Maspalomas

Duny Maspalomas

Maspalomas Dunes je oblast tvořená několika dunami, palmovým hájem a slanou lagunou, která se nachází na jihu ostrova Gran Canaria. Díky svému kouzlu a vlastnostem, o kterých se zmíníme, je turisticky velmi zajímavá a každoročně přitahuje stovky návštěvníků.

V této oblasti najdete vynikající klima s průměrnou roční teplotou 23 °C a malým množstvím srážek. Přečtěte si, kde se duny Maspalomas nacházejí a proč byste je měli navštívit během své příští dovolené.

-Reserva Natural Especial de las Dunas de Maspalomas (2).min

Přírodní rezervace Maspalomas Dunes

Přírodní prostředí známé jako Las Dunas de Maspalomas je domovem různých ekosystémů s odlišnými vlastnostmi. Na jedné straně se zde nachází brakická laguna, která dodává krajině rajský ráz. V místech, kde se kdysi nacházel palmový háj, se nachází také vegetace.

Nejvýraznějším rysem oblasti je však rozloha zlatavých písečných dun. Duny jsou kopce písku modelované větrem, které dosahují výšky více než 15 metrů a šířky přes 200 metrů. V případě Maspalomas je to pasátový vítr, který ostrov často navštěvuje a který písek posouvá do vnitrozemí. Písek v dunách se skládá ze zbytků schránek měkkýšů a milionů částic z okolních roklí.

Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas.min

Fauna a flóra

V blízkosti jezírka nacházejí ptáci migrující z Afriky bezpečné prostředí k odpočinku během své cesty. Budete moci pozorovat stěhovavé ptáky, jako jsou plameňák obecný, volavka popelavá, volavka šedá, dudek chocholatý, kulík černokřídlý, pisík obecný a čejka chocholatá.

Reserva Natural Especial de las Dunas de Maspalomas (3).min

Dalšími endemickými druhy, které budete moci pozorovat, jsou chocholouš černokřídlý, břehouš obecný, lyska černá, kulíšek nejmenší, kulíšek nejmenší, špaček obecný, pěnkava obecná a hrdlička divoká. Mezi suchozemské a endemické druhy, které obývají duny, patří trvalka Boettgerova a ještěrka obrovská z ostrova Gran Canaria.

Reserva Natural Especial de las Dunas de Maspalomas (4).min

Z flóry oblasti můžeme zmínit Ruppia marítima, datlové palmy, Uvilla, Immortelle, Balancon a tamaryšek kanárský.

Lokalita

Reserva Natural Especial de las Dunas de Maspalomas (6).min

Přírodní rezervace Maspalomas Dunes se nachází v obci San Bartolomé de Tirajana. Rozkládá se na více než 400 hektarech včetně dun, jezírka a palmového háje. Od roku 1994 je chráněna různými zákony, které zajišťují její nedotknutelnost.

Jih ostrova Gran Canaria je velmi významnou turistickou oblastí ostrova. Turisté do této části ostrova přijíždějí za sluncem, krásnými plážemi a atmosférou večírků. Najdete zde svěží krajinu ozářenou zářivým sluncem.

Co dělat v dunách Maspalomas

-Reserva Natural Especial de las Dunas de Maspalomas.min

Děti rády běhají bosé po písku a tu a tam se vrtí. Mnoho dospělých se také nechá strhnout zábavou a skočí si hrát do tohoto nádherného moře písku.

Tato oblast se hodí k nudismu, protože poskytuje intimní místa, kde si můžete užívat slunce a přírody bez oblečení.

Navštivte také vyhlídku a informační centrum v Playa del Inglés. Odtud se můžete kochat výhledem, který duny nabízejí. Potěšte své smysly okouzlující krajinou a pozorujte duny z jiné perspektivy.

Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas (7).min

Můžete se také projít po stezce z Playa del Inglés na pláž Maspalomas. Projděte se po dunách a vykoupejte se v písku. Můžete zde také nasednout na velblouda a projet se dunami, jako byste byli Arabové projíždějící saharskou pouští.

Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas (7).min

Navštivte duny Maspalomas a obohaťte svou dovolenou o další dobrodružství. Hrajte si jako děti v písku, projděte se po stezkách a projeďte se na velbloudu. Nezapomeňte, že Gran Canaria má co nabídnout, proto si dovolenou dobře naplánujte, abyste o nic nepřišli.

 

-Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas (5).min

Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas (2).min

Pláže v Puerto Rico

Související články:

Související činnosti: