První publikace: 25 března, 2024 |

Pláž Puerto Rico na ostrově Gran Canaria

Užijte si skvělou městskou pláž Puerto Rico na Gran Canarii. Prostřednictvím tohoto textu vám poskytneme kompletní informace o této pláži, která se stala jednou z nejvýznamnějších na ostrově.

Lokalita

Playa Puerto Rico se nachází na jihozápadě ostrova Gran Canaria v obci Mogán. Nachází se na úpatí útesů, hned vedle Playa de Amadores a Anfi del Mar. Jelikož se nachází v turistickém komplexu, je obklopena různými turistickými zařízeními s veškerými službami pro cestovatele a turisty.

Charakteristika Playa Puerto Rico

Jedná se o fantastickou umělou pláž, která byla vybudována v 60. letech 20. století s cílem podpořit cestovní ruch v regionu. Dnes je jednou z nejzářivějších a nejslunečnějších pláží na Gran Canarii. Nachází se v nejlepší oblasti ostrova s největším počtem hodin slunečního svitu za rok a nejlepším klimatem v Evropě.

Nabízí nádherný zlatavý písek a křišťálově čistou tyrkysovou vodu. Je ideální pro opalování, lenošení na písku a koupání.

Má tvar půlměsíce a v nejširším místě se táhne 280 metrů na délku a 100 metrů na šířku. Je chráněna dvěma vlnolamy, které zaručují klidné vody ke koupání. Má také mělké vody na břehu, což z ní dělá ideální pláž pro výlety s dětmi a celou rodinou. Je to také pláž vhodná pro skupiny přátel a všechny, kteří si chtějí užít moře na Gran Canarii.

Služby

Přestože tato pláž nemá ocenění Modrá vlajka, má křišťálově čistou a klidnou vodu, která je ideální pro koupání. Nabízí také vynikající plážové služby, jako např:

  • Pronájem lehátek a slunečníků
  • Bary na pláži
  • Toalety
  • Sprchy
  • Koupelny na nohy
  • Přizpůsobené pro osoby se zdravotním postižením
  • Placené parkování

Paseo Maritimo

Playa de Puerto Rico se nachází u krásné promenády lemované původními stromy s příjemnou atmosférou pro procházky a obdivování moře. Pokud to počasí dovolí, můžete také obdivovat impozantní vrchol hory Teide na ostrově Tenerife. Nedaleko se nachází rozsáhlá nákupní zóna s řadou obchodů a restaurací nabízejících to nejlepší z kanárské kuchyně.

Z přístavu se můžete vydat na výlet katamaránem podél pobřeží ostrova Gran Canaria. Můžete si také objednat výlety lodí a pozorovat velryby a delfíny v jejich přirozeném prostředí. V tomto turistickém centru je široká nabídka hotelů. Najdete zde různé hotely a apartmány se vším, co potřebujete. Připomínáme, abyste si místa rezervovali s předstihem, zejména v hlavní sezóně, kdy jsou místa rychle vyprodána.

Během návštěvy pláže Puerto Rico využijte možnost projít se po její dlouhé nákupní třídě s desítkami obchodů a restaurací. Měli byste také navštívit další nedaleké přírodní zajímavosti, jako jsou duny Maspalomas a pláž Amadores. Nenechte si ujít příležitost navštívit rybářskou vesničku Arguineguín, kde můžete ochutnat mořské pochoutky jižního pobřeží Gran Canarie.

Pláže v Puerto Rico