Prvá publikácia: 30 marca, 2024 |

Pláž Puerto Rico na ostrove Gran Canaria

Užite si skvelú mestskú pláž Puerto Rico na ostrove Gran Canaria. V tomto texte vám poskytneme kompletné informácie o tejto pláži, ktorá sa stala jednou z najdôležitejších na ostrove.

Lokalita

Playa Puerto Rico sa nachádza na juhozápade ostrova Gran Canaria v obci Mogán. Nachádza sa na úpätí útesov, hneď vedľa pláží Playa de Amadores a Anfi del Mar. Keďže sa nachádza v turistickom komplexe, je obklopená rôznymi turistickými zariadeniami so všetkými službami pre cestovateľov a turistov.

Charakteristika letoviska Playa Puerto Rico

Je to fantastická umelá pláž vybudovaná v 60. rokoch 20. storočia na podporu cestovného ruchu v regióne. Dnes je to jedna z najžiarivejších a najslnečnejších pláží na Gran Canarii. Nachádza sa v najlepšej oblasti ostrova s najväčším počtom slnečných hodín za rok a najlepšou klímou v Európe.

Ponúka nádherný zlatistý piesok a krištáľovo čistú tyrkysovú vodu. Je ideálna na opaľovanie, leňošenie na piesku a kúpanie.

Má tvar polmesiaca a v najširšom mieste sa tiahne v dĺžke 280 metrov a šírke 100 metrov. Chránia ho dva vlnolamy, ktoré zaručujú pokojné vody na kúpanie. Má tiež plytké vody na brehu, čo z nej robí ideálnu pláž na kúpanie s deťmi a celou rodinou. Je to tiež pláž, ktorú si vyberajú skupiny priateľov a všetci tí, ktorí si chcú užiť more na Gran Canarii.

Služby

Hoci táto pláž nemá ocenenie Modrá vlajka, má krištáľovo čistú a pokojnú vodu, ktorá je ideálna na kúpanie. Ponúka tiež vynikajúce plážové služby, ako napr:

  • Prenájom ležadiel a slnečníkov
  • Bary na pláži
  • Toalety
  • Sprchy
  • Kúpele na nohy
  • Pripravené pre osoby so zdravotným postihnutím
  • Platené parkovanie

Paseo Maritimo

Playa de Puerto Rico sa nachádza pri krásnej promenáde lemovanej pôvodnými stromami s príjemnou atmosférou na prechádzky a obdivovanie mora. V prípade priaznivého počasia môžete obdivovať aj impozantný vrchol hory Teide na ostrove Tenerife. Neďaleko sa nachádza veľká nákupná zóna s množstvom obchodov a reštaurácií, ktoré ponúkajú tie najlepšie kanárske chute.

Z prístavu sa môžete vydať na výlet katamaránom pozdĺž pobrežia ostrova Gran Canaria. Môžete si tiež objednať výlety loďou a pozorovať veľryby a delfíny v ich prirodzenom prostredí. V tomto turistickom centre sa nachádza široká ponuka hotelov. Nájdete tu rôzne hotely a byty so všetkým, čo potrebujete. Pripomíname, aby ste si miesta rezervovali vopred, najmä počas hlavnej sezóny, keď sú miesta rýchlo vypredané.

Počas návštevy pláže Puerto Rico využite príležitosť prejsť sa po jej dlhej nákupnej triede s desiatkami obchodov a reštaurácií. Mali by ste navštíviť aj ďalšie neďaleké prírodné zaujímavosti, ako sú duny Maspalomas a pláž Amadores. Nenechajte si ujsť príležitosť navštíviť rybársku dedinku Arguineguín, kde môžete ochutnať morské špeciality južného pobrežia ostrova Gran Canaria.

Pláže v Puerto Rico