Prvá publikácia: 30 marca, 2024 |

Objavte úžasnú pláž Amadores na ostrove Gran Canaria

Playa de Amadores je fantastická umelá pláž na Gran Canarii. Pre mnohých cestovateľov je to ideálna pláž na relaxáciu, kam môžete ísť nájsť pokoj a obnoviť energiu. Vychutnajte si jej nádherný zlatý piesok a pokojnú tyrkysovú vodu.

Lokalita

Playa de Amadores sa nachádza na juhozápade ostrova Gran Canaria, v obci Mogán a len 48 km od letiska. Dostanete sa tam aj z pláže Puerto Rico cez 1 km dlhú promenádu. Pláž je spojená so zvyškom ostrova autobusovými linkami 01, 33, 39 a 91.

Hlavná charakteristika

Má tvar polmesiaca a tiahne sa v dĺžke 800 metrov sviežim pobrežím. Zátoka je chránená dvoma vlnolamami, ktoré zaručujú pokojnú hladinu. Ako zóna s nízkym výskytom príbojov je ideálna na kúpanie a šnorchlovanie.

Predtým bol pozemok zarastený skalami, ale po obetavej práci sa pobrežie vyčistilo a zostalo krásne zlatisté piesočnaté pobrežie. Dnes je to rajská pláž, ideálna na kúpanie a oddych. Z pláže môžete vidieť rôzne výletné lode a rybárske člny kotviace pri pobreží Mogánu.

Rodinná pláž

Na pláži Playa de Amadores nie sú povolené loptové hry a hlasná hudba, aby pláž zostala pokojná a všetci si ju mohli užiť. Rovnako sa nejedná o oblasť s bohatým nočným životom, preto je ideálna na rodinnú dovolenku v pokojnej atmosfére. Tí, ktorí sa chcú zabaviť v klube alebo na párty, môžu ísť do Playa Puerto Rico s rušnejším nočným životom.

Vďaka pokojným a plytkým vodám je Playa de Amadores vhodná pre deti, ktoré môžu bezpečne plávať. Malé deti sa rady hrajú v piesku, stavajú hrady z piesku a voľne pobehujú, zatiaľ čo ich rodičia sa opaľujú a relaxujú.

Je to obľúbená pláž aj pre páry, ktoré sa často prechádzajú pozdĺž pobrežia. Vychutnávajú si západ slnka s farebnou oblohou a sviežu energiu mora. Ak to počasie dovolí, v pozadí môžete vidieť Teide na susednom ostrove Tenerife, vďaka čomu je západ slnka ešte romantickejší.

Služby

Má ocenenie Modrá vlajka, ktoré zaručuje hygienickú kvalitu vody, bezpečnosť a vynikajúce plážové služby. Na pláži Amadores nájdete:

    • Toalety
    • Prenájom ležadiel a slnečníkov
    • Plavčíci
    • Rampy pre prístup na invalidný vozík, obojživelné stoličky a bóje na uľahčenie kúpania pre osoby so zníženou pohyblivosťou.

Na ulici súbežnej s plážou je dostatok parkovacích miest. K dispozícii budete mať aj platené parkovisko s vyhradenými parkovacími miestami pre osoby so zdravotným postihnutím.

Na pláži sa môžete tešiť aj na detské ihrisko pre radosť najmenších, minigolf, plážový klub s večernými párty a masážnymi priestormi. Ak si chcete zašportovať, v neďalekých obchodoch si môžete požičať vybavenie na vodné športy v Playa de Amadores.

V blízkosti pláže sa nachádza známy Amadores Fun Park, skvelý vodný park s rôznymi atrakciami pre celú rodinu. V parku sa o bezpečnosť kúpajúcich starajú plavčíci a deti do 4 rokov majú vstup zakázaný.

Ubytovanie v Playa de Amadores

Za Playa de Amadores nájdete dlhý rad reštaurácií a barov s dobrým jedlom a osviežujúcimi nápojmi. V blízkosti pláže nájdete len niekoľko hotelov, ale s vynikajúcimi službami a krásnym výhľadom na oceán. Nájdete tu aj nákupné centrum s výhľadom na more, kde si môžete nakúpiť, čo potrebujete, a vychutnať si dobré jedlo.

Pláže v Puerto Rico