Playa del Inglés Pláž

Playa del Inglés Pláž

Playa del Inglés je jednou z najlepších pláží v Európe a jednou z najkrajších a najrušnejších na ostrove Gran Canaria. V súčasnosti je slnečným rajom pre milióny turistov, ktorí hľadajú teplo a zábavu.

V Playa del Inglés je nádherné podnebie. Počas väčšiny roka sa teplota pohybuje medzi 18 a 22 °C. V tomto príspevku sa dozviete, čo všetko Playa del Inglés ponúka.

Pôvod názvu Playa del Inglés

V 60. rokoch 20. storočia sa okolo nej začali stavať hotely a rezidencie so zámerom, aby sa stali dovolenkovými domami pre Angličanov. Dnes sa sem zahraniční turisti stále vracajú. Mnohí si kupujú nehnuteľnosti, aby sa sem mohli vrátiť, kedykoľvek budú chcieť. Tak sa naplnilo poslanie byť druhým domovom Angličanov, Írov a iných Európanov.

Lokalita

Nachádza sa na juhu ostrova Gran Canaria, konkrétne v obci San Bartolomé de Tirajana. Je to mestská pláž so zlatistým pieskom a pokojnou vodou, ktorá sa tiahne v dĺžke 3 kilometrov.

Nachádza sa medzi plážou Maspalomas a plážou San Agustín. Nachádza sa tiež vedľa známych dún Maspalomas, prírodnej rezervácie s veľkou turistickou hodnotou.

Služby

Playa del Inglés získala Modrú vlajku, čo znamená, že ponúka vynikajúce podmienky na kúpanie a kvalitné služby, ako napr:

  • Plavčíci
  • Sprchy
  • šatne
  • Ležadlá
  • parkovisko
  • Autobusová zastávka

Okrem svojej krásy a vynikajúcich služieb je to ideálna pláž pre dovolenku s deťmi. Je široká a má bezpečné oblasti, ktoré si môže užiť každý.

Playa del Inglés (2).min

Vodné aktivity

Na Playa del Inglés sa schádzajú mladí ľudia a milovníci adrenalínu, aby si užili nádherné outdoorové aktivity. Vďaka jasnému slnku, ktoré ožaruje pláž po väčšinu roka, sa tu môžete venovať vodným športom podľa svojho záujmu.

Môžete tu surfovať na vlnách, šnorchlovať, behať po pláži a cvičiť Capoeiru. Požičať si môžete elektronické skútre, vodné skútre, kitesurfing, windsurfing, kitesurfing a dosky na bodyboarding. K dispozícii je aj parasailing, plážový volejbal a plážový futbal.

Nudistická pláž

Nudisti tu nájdu bezpečné útočisko, kde si môžu užívať slnko a more bez toho, aby si zakryli čo i len centimeter pokožky. Nudistická zóna je odľahlá. V tejto oblasti sa môžete opaľovať v osamelejšej a uvoľnenejšej atmosfére. Vďaka možnosti nudizmu je Playa del Inglés obľúbenou plážou pre LGTB populáciu.

Pobrežná promenáda

V blízkosti nájdete množstvo obchodov so všetkým, čo potrebujete na vychutnanie si pláže. Môžete tiež navštíviť rôzne írske puby, diskotéky a bary, ktoré čakajú na návštevníkov.

Vychutnajte si chutné jedlá v reštauráciách v regióne. Navštívte nákupné centrá a nezabudnite si kúpiť suveníry, aby ste si domov odniesli hmatateľné spomienky na návštevu ostrova.

Ponuka hotelov v okolí Playa del Inglés je veľmi kompletná. Nájdete tu all inclusive hotely, apartmány a rezidencie s vynikajúcimi službami.

Medzi Playa del Inglés a Maspalomas sa nachádza zábavný park Holiday World Maspalomas. Skvelý park, ktorý si môžete užiť s rodinou a priateľmi. Neďaleko nájdete aj Sioux City a Aqualand Maspalomas, dva senzačné zábavné parky pre všetky vekové kategórie.

Užite si Playa del Inglés počas dovolenky na Gran Canarii. Pozrite si duny, nudistickú oblasť a ponuku vodných aktivít. Ochutnajte vynikajúce jedlá tohto regiónu a užite si nezabudnuteľnú dovolenku. Pripomíname, že ak chcete dovolenkovať v tejto časti ostrova, dbajte na opatrnosť, pretože ide o veľmi rušnú oblasť. Mali by ste si vopred urobiť rezerváciu, aby ste našli miesta v požadovanom termíne.

Pláže v Puerto Rico

Súvisiace články:

Súvisiace činnosti: