Prvá publikácia: 14 septembra, 2022 | Posledná aktualizácia: 16 septembra, 2022 | Autor: Jan Daniel

Playa de Montaña de Arena Pláž

Playa de Montaña de Arena je nedotknutá a málo známa pláž. Nachádza sa na juhu ostrova Gran Canaria a napriek tomu, že sa nachádza na tejto strane ostrova, navštevuje ju málo turistov. Väčšinu jej návštevníkov tvoria miestni obyvatelia, ktorí sem prichádzajú každý víkend.

Je to divoká a malá pláž s pokojnou atmosférou. Vyznačuje sa tmavým pieskom, miernym vetrom a pokojnou vodou. Je ideálna pre tých, ktorí chcú stráviť deň na pláži mimo davov ľudí. Pozývame vás na ňu, aby ste si oddýchli a nadviazali kontakt s prírodou bez ruchu mesta a nepríjemných pohľadov.

Nudistická pláž

Vďaka vyššie uvedeným vlastnostiam ponúka táto pláž ideálne podmienky na nudizmus. Navštívte pláž Sand Mountain a opaľujte sa na každom centimetri svojej pokožky. Nechajte plavky doma a oddajte sa prírode celou svojou bytosťou.

Vezmite si so sebou psov, aby si mohli zaplávať na pláži

Na tejto pláži môžete okrem možnosti praktizovať nudizmus vziať so sebou aj svojich psov, aby si užívali pláž rovnako radi ako vy.

Kempovanie

Jedným z najatraktívnejších aspektov tejto pláže je, že ponúka možnosť stanovania a strávenia noci pod jasným mesiacom Gran Canarie. Kempovanie je častejšie počas letných mesiacov. Len počas letných mesiacov prestáva byť táto pláž pokojná a pohodová a stáva sa miestom plným stanov a ruchu davov. V ostatných obdobiach alebo dňoch týždňa však pláž zostáva osamotená a predstavuje príjemné útočisko pred mestom.

Ak sa rozhodnete stanovať v tejto oblasti, postavte si stan veľmi blízko hory, aby ste sa pri prílive nedostali do vody.

-Playa de Montaña Arena.min

Služby

Na pláži Sand Mountain nie sú k dispozícii služby a vybavenie, ktoré by ste hľadali na mestskej pláži. Nie sú tu žiadne mestské zariadenia, žiadne plážové bary ani slnečníky, ktoré by vás chránili pred slnkom. Sú tu len hory, pražený piesok a nádherné more. Nenájdete tu ani toalety či reštaurácie, takže si vezmite vlastné jedlo a pitie.

Ak sa nechcete vzdať pohodlia, na ktoré ste zvyknutí, odporúčame vám navštíviť pláže Playa del Inglés, San Agustín alebo Maspalomas. Medzitým na vás čaká pláž Playa de Montaña de Arena, ktorá vám ponúkne iný typ rekreácie v plnom kontakte s prírodou.

Deti

Táto pláž sa neodporúča pre deti. Prístup na pláž predpokladá prekonanie niekoľkých komplikovaných prekážok. Na tejto pláži sa môžu vyskytovať aj psy, preto sa neodporúča, aby sa na nej hrali deti.

Ako sa tam dostať

Na pláž Montaña de Arena sa dostanete po pobrežnej ceste z Pasito Blanco smerom na El Pajar. Odbočte na poľnú cestu, ktorá vedie k pláži Las Carpinteras. Odporúčame vám zaparkovať v blízkosti cesty, aby ste sa vyhli výmoľom v nerovnom teréne.

Po opustení auta choďte pozdĺž pobrežia a dostanete sa na pláž Las Carpinteras. Odbočte doľava a asi 10 minút choďte cez útesy, aby ste našli pláž Montaña de Arena. Odporúčame vám nosiť pohodlnú obuv a niesť nízku hmotnosť, aby ste si uľahčili prechod náročnými oblasťami.

Ďalším spôsobom, ako sa dostať na pláž Playa de Montaña de Arena, je prenajať si kajak a dopádlovať na pláž. Je to jedna z najzábavnejších aktivít, ktoré môžete na pláži vykonávať, a medzi návštevníkmi je veľmi obľúbená. Ak sa rozhodnete pre túto aktivitu, spoznáte aj ďalšie nedotknuté zátoky s rovnakou krásou a pôvabom.

Pozývame vás na návštevu pláže Playa de montaña de arena počas vašej dovolenky na Gran Canarii. Príďte si vychutnať jej krištáľovo čistú vodu a divoký štýl. Odpojte sa od sveta a oddajte sa pokojnej morskej hladine. Je to dar prírody pre tých, ktorí hľadajú odľahlosť a divočinu. Tu si môžete robiť, čo chcete, jediné, o čo vás prosíme, je, aby ste neznečisťovali pláž a zanechali ju takú, akú ste ju našli. Nenarušujte prostredie vyberaním kameňov alebo ich premiestňovaním. Musíme sa starať o všetko, čo nám pláž ponúka, aby sme si ju mohli užívať, kedykoľvek budeme chcieť.

Pláže v Puerto Rico

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0