Prvá publikácia: 14 septembra, 2022 |

Prírodné bazény v Agaete

Prírodné bazény v Agaete sú tri skalné vulkanické bazény, v ktorých sa môžete osviežiť a zabaviť s rodinou. Pozývame vás spoznať tento zázrak prírody, ktorý prijíma stovky turistov zamilovaných do jeho čara a pokoja.

Sú známe aj pod názvom Las Salinas de Agaete. Ponúkajú iné prostredie ako typické pláže Gran Canarie. Nenájdete tu duny, jemný piesok ani vlny narážajúce na pobrežie.

V tomto príspevku sa dozviete, čo sú to prírodné bazény v Agaete, prečo sú také obľúbené a ako sa k nim dostať.

Piscinas Naturales en Agaete -.min

Čo robiť v prírodných bazénoch v Agaete

V Las Salinas de Agaete nájdete tri impozantné bazény zo sopečných skál, ktoré sú ideálne na oddych a vychutnávanie si mora. Sú prepojené navzájom a s morom podzemnými kanálmi.

Keďže sú chránené pred vlnami, ponúkajú pokojnú vodu na uvoľnené vychutnávanie si mora. Vďaka týmto podmienkam sú ideálne pre rodiny. Deti sa môžu pokojne kúpať bez rizika, ktoré predstavujú vlny. Do bazénov a z bazénov vedú schody, ktoré uľahčujú prístup všetkým členom rodiny.

V prírodných bazénoch Agaete sa môžete opaľovať, osviežiť v krištáľovo čistej vode a potápať sa, aby ste objavili krásy ukryté pod hladinou. Keď sa zdvihne príliv, do bazénov sa dostanú vlny a ryby. Keď príliv ustúpi, ryby uviaznu a vytvoria zaujímavé podmorské prostredie na potápanie a skúmanie.

Pokochajte sa drsným výhľadom na pobrežie. Nechajte sa zviesť útesmi a skalami, ktoré chránia krásne a úrodné údolie Agaete. Nezabudnite navštíviť El Roque Partido alebo Dedo de Dios, sopečnú skalu v tvare prsta smerujúceho k nebu.

Puerto de Agaete.min

Služby

Na soľných pláňach Agaete nájdete tieto služby:

  • Kúpele
  • Jedáleň
  • Plavčík v lete
  • Parkovisko

Nachádza sa tu aj solárium, kde sa môžete pokojne opaľovať bez toho, aby ste sa naplnili pieskom.

Lokalita

Tieto prírodné bazény sa nachádzajú v Agaete na severozápade ostrova Gran Canaria a sú najznámejšie na ostrove. Ich názov pochádza z ich niekdajšej funkcie ako soľných kúpalísk. V dávnych dobách to bolo miesto, kam ľudia chodili hľadať morskú soľ, ktorá sa neskôr premenila na tieto nádherné bazény, ktoré si môžeme užívať dnes.

Agaete

Pueblo de Agaete.min

Agaete je mestečko s rybárskou tradíciou, kde sa v hojnom počte vyskytujú vyprážané ryby, slané ryby a morská vášeň. Nájdete tu rôzne možnosti kultúrneho vyžitia a trávenia voľného času. Táto dedina je rodiskom veľkých básnikov, ktorí našli inšpiráciu v kráse jej údolia, vôni mora a rybárskej atmosfére.

Pozdĺž promenády nájdete obchody, predaj remeselníckych výrobkov a desiatky reštaurácií, ktoré ponúkajú čerstvé ryby v každom čase. Potešte svoje chuťové bunky a pripravte sa na ochutnávku rýb v rôznych podobách. Nebudete sa môcť rozhodnúť medzi vývarmi, pečenými alebo tradičnými vyprážanými rybími jedlami.

Ako sa dostať do bazénov Agaete

Ak chcete navštíviť prírodné bazény Agaete, môžete sa tam dostať autom z Las Palmas, vzdialeného len 30 minút jazdy. Môžete sa tam dostať aj pešo z ulice Paseo de los Poetas v Puerto de las Nieves. Ak sa nachádzate na Tenerife a chcete prejsť z jedného ostrova na druhý, cesta trajektom trvá niečo vyše hodiny. Je to ideálne pre návštevníkov, ktorí chcú spoznať Kanárske ostrovy bez toho, aby prišli o niektorú z pamiatok. Odporúčame vám starostlivo si naplánovať dovolenku, aby ste mohli spoznať všetky čary Kanárskeho súostrovia.

Pláže v Gran Canaria

Súvisiace články:

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0