Přírodní koupaliště v Agaete

Přírodní koupaliště v Agaete

Přírodní jezírka v Agaete jsou tři skalní jezírka vulkanického původu, kde se můžete osvěžit a pobavit se s rodinou. Zveme vás k poznání tohoto zázraku přírody, který přijímá stovky turistů zamilovaných do jeho kouzla a klidu.

Jsou známé také jako Las Salinas de Agaete. Nabízejí jiné prostředí než typické pláže Gran Canarie. Nenajdete zde duny, jemný písek ani vlny tříštící se o pobřeží.

V tomto příspěvku se dozvíte, co jsou to přírodní bazény v Agaete, proč jsou tak oblíbené a jak se k nim dostat.

Piscinas Naturales en Agaete -.min

Co dělat v přírodních tůních v Agaete

V Las Salinas de Agaete najdete tři impozantní skalní bazény sopečného původu, které jsou ideální k odpočinku a užívání si moře. Jsou propojeny mezi sebou a s mořem podzemními kanály.

Protože jsou chráněny před vlnami, nabízejí klidnou vodu, ve které si můžete v klidu užívat moře. Díky těmto podmínkám jsou ideální pro rodiny s dětmi. Děti se zde mohou v klidu koupat bez rizika, které představují vlny. Do bazénů vedou schody, které usnadňují přístup všem členům rodiny.

V přírodních bazénech Agaete se můžete opalovat, osvěžit v křišťálově čisté vodě a potápět se a objevovat krásy ukryté pod hladinou. Při přílivu a odlivu se do tůní dostávají vlny a ryby. Při odlivu se ryby uvězní a vytvoří zajímavé podmořské prostředí pro potápění a průzkum.

Pokochejte se drsnými výhledy na pobřeží. Nechte se zlákat útesy a skalisky, které chrání krásné a úrodné údolí Agaete. Nezapomeňte navštívit El Roque Partido neboli Dedo de Dios, sopečnou skálu ve tvaru prstu směřujícího k nebi.

Puerto de Agaete.min

Služby

Na solných pláních Agaete najdete následující služby:

  • Koupaliště
  • Jídelna
  • Plavčík v létě
  • Parkoviště

Součástí areálu je také solárium, kde se můžete v klidu opalovat, aniž byste se zasypali pískem.

Poloha

Tato přírodní koupaliště se nacházejí v Agaete na severozápadě ostrova Gran Canaria a jsou nejznámější na ostrově. Jejich název je odvozen od jejich dřívější funkce solných pánví. V dávných dobách sem lidé chodili hledat mořskou sůl, která byla později přeměněna na tyto nádherné bazény, které si můžeme užívat dnes.

Agaete

Pueblo de Agaete.min

Agaete je městečko s rybářskou tradicí, kde se hojně smaží ryby, solí se a oplývá mořskou vášní. Najdete zde různé možnosti kulturního vyžití a trávení volného času. Tato vesnice je rodištěm velkých básníků, kteří nacházejí inspiraci v kráse zdejšího údolí, vůni moře a rybářské atmosféře.

Podél promenády najdete obchůdky, prodejnu řemeslných výrobků a desítky restaurací, kde se v každou hodinu podávají čerstvé ryby. Potěšte své chuťové buňky a připravte se ochutnat ryby v různých podobách. Nebudete se moci rozhodnout mezi vývary, pečeněmi nebo tradičními smaženými rybími pokrmy.

Jak se dostat k bazénům Agaete

Pokud chcete navštívit přírodní bazény Agaete, můžete se tam dostat autem z Las Palmas, vzdáleného pouhých 30 minut jízdy. Můžete se tam také dostat pěšky z Paseo de los Poetas v Puerto de las Nieves. Pokud se nacházíte na Tenerife a chcete přejít z jednoho ostrova na druhý, cesta trajektem trvá něco málo přes hodinu. To je ideální pro návštěvníky, kteří chtějí poznat Kanárské ostrovy, aniž by přišli o některou z památek. Doporučujeme vám pečlivě si naplánovat dovolenou, abyste mohli poznat všechna kouzla Kanárského souostroví.

Pláže v Gran Canaria

Související články:

Související činnosti: