První publikace: 25 března, 2024 |

Objevte nádhernou pláž Amadores na ostrově Gran Canaria.

Playa de Amadores je fantastická umělá pláž na Gran Canarii. Pro mnoho cestovatelů je to ideální pláž pro relaxaci, kam se můžete vydat za klidem a obnovou energie. Vychutnejte si její nádherný zlatavý písek a klidnou tyrkysovou vodu.

Poloha

Playa de Amadores se nachází na jihozápadě ostrova Gran Canaria, v obci Mogán a pouhých 48 km od letiště. Dostanete se tam také z pláže Puerto Rico po 1 km dlouhé promenádě. Pláž je spojena se zbytkem ostrova autobusovými linkami 01, 33, 39 a 91.

Hlavní charakteristika

Pláž má tvar půlměsíce a táhne se v délce 800 metrů svěžího pobřeží. Zátoka je chráněna dvěma vlnolamy, které zaručují klid vody. Jako zóna s nízkým příbojem je ideální pro koupání a šnorchlování.

Dříve byl pozemek zarostlý kameny, ale po obětavé práci bylo pobřeží vyčištěno a zůstalo zde krásné zlatavé písečné pobřeží. Dnes je to rajská pláž, ideální ke koupání a odpočinku. Z pláže můžete pozorovat různé výletní a rybářské lodě kotvící u pobřeží Mogánu.

Rodinná pláž

Na Playa de Amadores nejsou povoleny míčové hry ani hlasitá hudba, aby pláž zůstala klidná a všichni si ji mohli užít. Stejně tak se nejedná o oblast s bohatým nočním životem, a proto je ideální pro rodinnou dovolenou v klidné atmosféře. Ti, kteří se chtějí bavit v klubech nebo na večírcích, mohou vyrazit do Playa Puerto Rico s rušnějším nočním životem.

Díky klidným a mělkým vodám je Playa de Amadores vhodná pro děti, které se zde mohou bezpečně koupat. Ti nejmenší si rádi hrají v písku, staví hrady z písku a volně pobíhají, zatímco se jejich rodiče opalují a odpočívají.

Je to také oblíbená pláž pro páry, které se zde často procházejí podél pobřeží. Vychutnávají si západ slunce s barevnou oblohou a svěží energii moře. Pokud to počasí dovolí, můžete v pozadí spatřit Teide na sousedním ostrově Tenerife, díky čemuž je západ slunce ještě romantičtější.

Služby

Pláž je oceněna Modrou vlajkou, která zaručuje hygienickou kvalitu vody, bezpečnost a vynikající plážový servis. Na pláži Amadores najdete:

   • Toalety
   • Půjčovnu lehátek a slunečníků
   • Plavčíci
   • Rampy pro bezbariérový přístup, obojživelná křesla a bójky usnadňující koupání osobám se sníženou pohyblivostí

Na ulici souběžné s pláží je dostatek parkovacích míst. K dispozici je vám také placené parkoviště s vyhrazenými parkovacími místy pro osoby se zdravotním postižením.

Na pláži se také můžete těšit na dětské hřiště pro vyžití nejmenších, minigolfové hřiště, plážový klub s večerními party a masážními prostory. Pokud si chcete zasportovat, v nedalekých obchodech si můžete zapůjčit vybavení pro vodní sporty v Playa de Amadores.

Nedaleko pláže se nachází známý Amadores Fun Park, skvělý vodní park s různými atrakcemi pro celou rodinu. V parku jsou pro bezpečnost koupajících se k dispozici plavčíci a děti mladší 4 let mají vstup zakázán.

Ubytování v Playa de Amadores

Za Playa de Amadores najdete dlouhou řadu restaurací a barů s dobrým jídlem a osvěžujícími nápoji. V blízkosti pláže najdete jen několik málo hotelů, zato s vynikajícími službami a krásným výhledem na oceán. Najdete zde také nákupní centrum s výhledem na moře, kde si můžete nakoupit, co potřebujete, a pochutnat si na dobrém jídle.

Pláže v Puerto Rico