Playa del Inglés Pláž

Playa del Inglés Pláž

Playa del Inglés je jednou z nejlepších pláží v Evropě a jednou z nejkrásnějších a nejrušnějších na Gran Canarii. V současnosti je slunečným útočištěm pro miliony turistů, kteří zde hledají teplo a zábavu.

Podnebí v Playa del Inglés je nádherné. Po většinu roku se zde teplota pohybuje mezi 18 a 22 °C. V tomto příspěvku se dozvíte, co všechno Playa del Inglés nabízí.

Původ názvu Playa del Inglés

V 60. letech 20. století se kolem ní začaly stavět hotely a rezidence, které měly sloužit jako prázdninové domy pro Angličany. Dnes se sem zahraniční turisté stále vracejí. Mnozí z nich si kupují nemovitosti, aby se mohli vracet, kdykoli budou chtít. Tím se naplnilo poslání být druhým domovem Angličanů, Irů a dalších Evropanů.

Lokalita

Nachází se na jihu ostrova Gran Canaria, konkrétně v obci San Bartolomé de Tirajana. Jedná se o městskou pláž se zlatavým pískem a klidnou vodou, která se táhne v délce 3 kilometrů.

Nachází se mezi pláží Maspalomas a pláží San Agustín. Sousedí také s proslulými dunami Maspalomas, turisticky velmi cennou přírodní rezervací.

Služby

Playa del Inglés byla oceněna Modrou vlajkou, což znamená, že nabízí vynikající podmínky pro koupání a kvalitní služby, např:

  • Plavčíci
  • sprchy
  • převlékárny
  • Lehátka
  • parkoviště
  • Autobusová zastávka

Kromě své krásy a vynikajících služeb je to ideální pláž pro dovolenou s dětmi. Je široká a má bezpečné oblasti, kde si každý může užít.

Playa del Inglés (2).min

Vodní aktivity

Na Playa del Inglés se scházejí mladí lidé a milovníci adrenalinu, aby si užili nádherné venkovní aktivity. Díky jasnému slunečnímu svitu, který pláž ozařuje po většinu roku, budete moci provozovat vodní sporty podle svého zájmu.

Můžete zde surfovat na vlnách, šnorchlovat, běhat po pláži a cvičit Capoeiru. Půjčit si můžete elektronické skútry, vodní skútry, prkna na kitesurfing, windsurfing, kitesurfing a bodyboarding. K dispozici je také parasailing, plážový volejbal a plážový fotbal.

Nudistická pláž

Naturisté zde najdou bezpečné útočiště, kde si mohou užívat slunce a moře, aniž by zakryli jediný centimetr své kůže. Nudistická zóna je odlehlá. V této oblasti se můžete opalovat v osamělejší a uvolněnější atmosféře. Díky možnosti nudismu je Playa del Inglés oblíbenou pláží pro LGTB populaci.

Přímořská promenáda

V blízkosti najdete množství obchodů se vším, co potřebujete k užívání pláže. Můžete také navštívit různé irské hospody, diskotéky a bary, které na návštěvníky čekají.

Vychutnejte si chutná jídla v regionálních restauracích. Navštivte nákupní centra a nezapomeňte si koupit suvenýry, abyste si domů odvezli hmatatelné vzpomínky na návštěvu ostrova.

Nabídka hotelů v okolí Playa del Inglés je velmi kompletní. Najdete zde hotely all inclusive, apartmány a rezidence s vynikajícími službami.

Mezi Playa del Inglés a Maspalomas se nachází zábavní park Holiday World Maspalomas. Skvělý park, který si můžete užít s rodinou a přáteli. Nedaleko najdete také Sioux City a Aqualand Maspalomas, dva senzační zábavní parky pro všechny věkové kategorie.

Užijte si Playa del Inglés během své dovolené na Gran Canarii. Podívejte se na duny, nudistickou oblast a nabídku vodních aktivit. Ochutnejte vynikající místní jídla a užijte si nezapomenutelnou dovolenou. Připomínáme vám, že pokud chcete strávit dovolenou v této části ostrova, dbejte zvýšené opatrnosti, protože se jedná o velmi rušnou oblast. Měli byste si místa rezervovat předem, abyste je našli v požadovaném termínu.

Pláže v Puerto Rico

Související články:

Související činnosti: