Pierwsza publikacja: 14 września, 2022 | Ostatnia aktualizacja: 16 września, 2022 | Autor: Jan Daniel

Playa de Montaña de Arena Plaża

Playa de Montaña de Arena to dziewicza i mało znana plaża. Znajduje się ona na południu Gran Canarii i pomimo tego, że jest po tej stronie wyspy, przyjmuje niewielu turystów. Większość jej gości to miejscowi, którzy przybywają tu w każdy weekend.

Jest to dzika i mała plaża o spokojnej atmosferze. Charakteryzuje ją ciemny piasek, umiarkowany wiatr i spokojne wody. Jest idealna dla tych, którzy chcą spędzić dzień na plaży z dala od tłumów. Zapraszamy do jej odwiedzenia, aby odpocząć i nawiązać kontakt z naturą bez zgiełku miasta i niewygodnych gapiów.

Plaża nudystów

Dzięki wyżej wymienionym cechom, plaża ta oferuje idealne warunki do uprawiania nudyzmu. Odwiedź Sand Mountain Beach, aby opalać się na każdym centymetrze swojej skóry. Zostaw swój kostium kąpielowy w domu i poddaj się naturze całą swoją istotą.

Zabierzcie swoje psy na kąpiel na plaży

Oprócz możliwości uprawiania nudyzmu, na tej plaży możesz przyprowadzić swoje psy, aby cieszyły się plażą tak samo radośnie jak Ty.

Kemping

Jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów tej plaży jest możliwość biwakowania i spędzenia nocy pod jasnym księżycem Gran Canarii. Kempingi są częstsze w miesiącach letnich. Tylko w miesiącach letnich plaża ta przestaje być spokojna i relaksująca, a staje się miejscem pełnym namiotów i zgiełku tłumów. Jednak w innych porach lub dniach tygodnia, plaża pozostaje zaciszna i stanowi przyjemne odosobnienie od miasta.

Jeśli zdecydujecie się na biwakowanie w tej okolicy, rozbijcie swój namiot bardzo blisko góry, aby uniknąć wpadnięcia do wody podczas przypływu.

-Playa de Montaña Arena.min

Usługi

Usługi i udogodnienia, których szukasz na plaży miejskiej, nie są obecne na Sand Mountain Beach. Nie ma tu żadnych miejskich udogodnień, barów na plaży ani parasoli chroniących przed słońcem. Tutaj są tylko góry, ciepłe piaski i piękne morze. Nie znajdziesz tu również toalet ani restauracji, więc zabierz własne jedzenie i picie.

Jeśli nie chcecie rezygnować z wygód, do których jesteście przyzwyczajeni, polecamy odwiedzić Playa del Inglés, San Agustín lub plażę Maspalomas. Tymczasem czeka na Was plaża Playa de Montaña de Arena, która zaoferuje Wam inny rodzaj wypoczynku w pełnym kontakcie z naturą.

Dzieci

Ta plaża nie jest polecana dla dzieci. Dostęp do plaży wiąże się z koniecznością pokonania kilku skomplikowanych przeszkód. Jest to również plaża, na której mogą znajdować się psy, więc zabawa dzieci w tym rejonie nie jest wskazana.

Jak dojechać

Aby dostać się na plażę Montaña de Arena należy jechać drogą przybrzeżną z Pasito Blanco w kierunku El Pajar. Skręć w drogę gruntową, która prowadzi do plaży Las Carpinteras. Sugerujemy zaparkować w miejscu blisko drogi, aby uniknąć wybojów na nierównym terenie.

Po opuszczeniu samochodu, przejdź wzdłuż wybrzeża i dojdziesz do plaży Las Carpinteras. Skręć w lewo i idź przez około 10 minut przez klify, aby znaleźć plażę Montaña de Arena. Zalecamy noszenie wygodnych butów i noszenie lekkich ciężarów, aby ułatwić przejście przez trudne obszary.

Innym sposobem na dotarcie do Playa de Montaña de Arena jest wynajęcie kajaka, aby wiosłować do plaży. Jest to jedna z najbardziej zabawnych aktywności, które możesz zrobić na plaży i jest bardzo popularna wśród odwiedzających. Jeśli zdecydujesz się na tę aktywność, poznasz inne dziewicze zatoczki o równym pięknie i uroku.

Zapraszamy cię do odwiedzenia Playa de montaña de arena podczas twoich wakacji na Gran Canarii. Przyjedź i ciesz się jej krystalicznie czystymi wodami i dzikim stylem. Odłącz się od świata i poddaj się spokojowi morza. Jest to dar natury dla tych, którzy szukają odosobnienia i dzikiej przyrody. Tutaj możesz robić co chcesz, jedyne o co prosimy to nie śmiecić i zostawić plażę w takim samym stanie w jakim ją zastałeś. Nie przeszkadzajcie środowisku, podnosząc kamienie lub przenosząc je w inne miejsce. Musimy dbać o wszystko, co plaża ma do zaoferowania, abyśmy mogli cieszyć się nią, kiedy tylko zechcemy.

Plaże w Puerto Rico

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0