Pierwsza publikacja: 13 listopada, 2021 |

Główne ośrodki wypoczynkowe na Teneryfie

Wstęp

W tym artykule mówimy o głównych miejscowościach wypoczynkowych na Teneryfie.

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że główne ośrodki wypoczynkowe Teneryfy znajdują się na wybrzeżu. Na północnej stronie wyspy znajduje się Puerto de la Cruz, gdzie panuje bardziej wilgotny klimat. Roślinność jest również bardziej zielona po tej stronie wyspy.

Na południu znajdują się Los Cristianos, Playa de las Americas, Costa Adeje i Los Gigantes jako główne ośrodki wypoczynkowe. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się ważnych informacji o każdym z nich.

Pamiętaj, aby sprawdzić linki w artykule, aby uzyskać więcej informacji na temat każdego kurortu

Playa de las Americas

Ośrodek wypoczynkowy Playa de las Americas został zbudowany w latach 60-tych i jest uważany za centrum życia nocnego Teneryfy. Jeśli zamierzasz zatrzymać się w Playa de las Americas, będziesz miał do dyspozycji różnego rodzaju plaże, centra handlowe i restauracje w odległości krótkiego spaceru.

Znajdziesz tu również wiele wszelkiego rodzaju barów, miejsc rozrywki i życia nocnego:

  • Karaoke Bars
  • Muzyka na żywo
  • Bary sportowe
  • Bary rozrywkowe
  • Brytyjskie i irlandzkie puby
  • Dyskoteki
  • Kluby plażowe

Playa de las Americas jest oddalona o 30 minut jazdy autobusem od południowego lotniska Teneryfy Reina Sofia.

Polecamy również sprawdzić nasz artykuł o tym, co robić w Playa de las Americas, jeśli przebywasz w tym kurorcie, znajdziesz tam wycieczki i zajęcia, które są łatwe do zrealizowania podczas pobytu w tym kurorcie.

Polecamy Playa de las Americas szczególnie dla młodych ludzi.

 

Puerto de la Cruz

Ten kurort znajduje się w północnej części Teneryfy, która jest o wiele bardziej zielona niż południowa strona. Znajduje się tutaj słynny na całym świecie Loro Parque. W Puerto de la Cruz znajduje się również Ogród Botaniczny.

Jeśli chcecie spędzić spokojniejsze wakacje, polecamy Wam kurort La Paz, co po hiszpańsku oznacza Pokój.

W Puerto de la Cruz główną plażą jest Playa Jardin, która posiada piękny czarny piasek, ale nie można również pominąć basenów Lago Martianez. Architekt kanaryjski César Manrique zaprojektował kompleks basenów, w którym znajduje się wiele skał wulkanicznych. Na pewno warte odwiedzenia i uwagi. Centralny plac Plaza del Charco i jego otoczenie zachowały lokalny kanaryjski i historyczny charakter.

Zajrzyj do naszego artykułu, aby dowiedzieć się jakie atrakcje oferujemy w Puerto de la Cruz.

Costa Adeje

Costa Adeje znajduje się na południowym wybrzeżu Teneryfy. Prawdopodobnie najbardziej popularny kurort dla rodzin. Można tu znaleźć luksusowe hotele takie jak Bahia del Duque, Jardines de Nivaria czy Hard Rock Hotel Tenerife.

Tuż obok Costa Adeje znajduje się Playa de las Americas. Tutaj znajduje się również port Puerto Colon, który jest idealnym miejscem na obserwację wielorybów i delfinów oraz uprawianie sportów wodnych, takich jak Jet Ski, Parascending Fly Board i Banana Boat. Znajdziesz tu również wiele plaż w odległości spaceru.

Sprawdź nasz artykuł o Rzeczy do zrobienia w Costa Adeje, aby znaleźć naszą pełną listę To Do z ośrodka (w tym sporty wodne, wycieczki po wyspie, safari, wynajem jachtów, wycieczki statkiem i więcej).

Los Gigantes

Ośrodek Los Gigantes ma spektakularne widoki na klify Los Gigantes. Ważne formacji kamiennych o wysokości do 500 metrów i więcej.

Najlepszym sposobem, aby docenić je w pełnym rozmiarze jest wycieczka łodzią. Los Gigantes jest ośrodek wypoczynkowy idealny do odłączenia się i mieć bardziej spokojne wakacje na Teneryfie.

Liczy się z sklepami z pamiątkami, restauracjami, kawiarniami i kilkoma barami. Również plaża z czarnym piaskiem znajduje się w tym kurorcie.

Los Cristianos

Los Cristianos, było kiedyś małą wioską rybacką. Teraz wraz z rozwojem turystyki przekształciło się w kurort turystyczny. Również w tym kurorcie znajdziecie plażę na wybrzeżu.

Z portu w Los Cristianos odpływają promy na La Gomerę i La Palmę. W Los Cristianos można znaleźć wiele restauracji. My szczególnie lubimy restaurację El Cine obok portu.

Na zakupy wybierz się na Aleję Szwedzką, do centrum handlowego Pasarella lub Santiago 6.

Przeczytaj nasz artykuł o rzeczach do zrobienia w Los Cristianos, aby uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat tego kurortu.

 

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomoże Ci wybrać odpowiedni kurort na Twoje wakacje na Teneryfie. Jeśli tak, prosimy o podzielenie się tym artykułem z przyjaciółmi.

Powiązane artykuły:
Contact Bananapalmbay.com on WhatsApp Bottom