Prvá publikácia: 14 novembra, 2021 |

Hlavné dovolenkové strediská na Tenerife

Úvod

V tomto článku hovoríme o hlavných dovolenkových strediskách na Tenerife.

S istotou môžeme povedať, že všetky hlavné dovolenkové strediská Tenerife sa nachádzajú na pobreží. Na severnej strane ostrova máme Puerto de la Cruz s vlhkejším podnebím. Na tejto strane ostrova je tiež viac zelenej vegetácie.

Na južnej strane sú hlavnými letoviskami Los Cristianos, Playa de las Americas, Costa Adeje a Los Gigantes. Čítajte ďalej a dozviete sa dôležité informácie o každom z nich.

Nezabudnite si pozrieť odkazy v článku, aby ste získali viac informácií o každom letovisku

Playa de las Americas

Dovolenkové letovisko Playa de las Americas bolo účelovo vybudované v 60. rokoch 20. storočia a považuje sa za centrum nočného života Tenerife. Ak sa chystáte ubytovať v Playa de las Americas, budete mať v pešej vzdialenosti rôzne druhy pláží, nákupných centier a reštaurácií.

Taktiež tu nájdete množstvo všetkých druhov barov, zábavy a nočného života:

  • Karaoke bary
  • živá hudba
  • Športové bary
  • zábavné bary
  • Britské a írske puby
  • Diskotéky
  • Plážové kluby

Playa de las Americas sa nachádza 30 minút jazdy autobusom od letiska Tenerife South Airport Reina Sofia.

Odporúčame vám tiež pozrieť si náš článok o tom, čo robiť v Playa de las Americas, ak ste ubytovaní v tomto dovolenkovom rezorte, nájdete tu výlety a aktivity, ktoré sa dajú ľahko realizovať pri pobyte v tomto rezorte.

Playa de las Americas odporúčame najmä mladým ľuďom.

 

Puerto de la Cruz

Toto letovisko sa nachádza v severnej časti Tenerife, ktorá je oveľa zelenšia ako južná časť. Nachádza sa tu svetoznámy park Loro Parque. V Puerto de la Cruz sa nachádza aj botanická záhrada.

Ak chcete stráviť pokojnejšiu dovolenku, odporúčame vám toto letovisko špeciálne v La Paz, čo v španielčine znamená Pokoj ☮️.

V Puerto de la Cruz je hlavná pláž s názvom Playa Jardin, ktorá má krásny čierny piesok, ale nemali by ste vynechať ani bazény Lago Martianez. Kanársky architekt César Manrique navrhol bazénový komplex, v ktorom sa nachádza množstvo vulkanických skál. Určite stojí za návštevu a vašu pozornosť. Centrálne námestie Plaza del Charco a jeho okolie si zachovalo miestny kanársky a historický ráz.

Pozrite sa na náš článok a zistite, aké aktivity vám z Puerto de la Cruz ponúkame.

Costa Adeje

Costa Adeje sa nachádza na južnom pobreží Tenerife. Pravdepodobne najobľúbenejšie letovisko pre rodiny. Nájdete tu luxusné hotely ako Bahia del Duque, Jardines de Nivaria alebo Hard Rock Hotel Tenerife.

Hneď vedľa Costa Adeje sa nachádza Playa de las Americas. Tu sa nachádza aj prístav Puerto Colon, ktorý je ideálnym východiskovým miestom na pozorovanie veľrýb alebo delfínov a vodných športov, ako sú vodné skútre, parascending Fly Board a banánové člny. V pešej vzdialenosti tu nájdete množstvo pláží.

Pozrite si náš článok o aktivitách v letovisku Costa Adeje, kde nájdete kompletný zoznam aktivít z letoviska (vrátane vodných športov, výletov na ostrov, safari, prenájmu jácht, výletov loďou a ďalších).

Los Gigantes

Z letoviska Los Gigantes je nádherný výhľad na útesy Los Gigantes. Významný kamenný útvar s výškou až 500 metrov a viac.

Najlepší spôsob, ako ich oceniť v plnej veľkosti, je výlet loďou. Los Gigantes je rekreačné stredisko ideálne na odpojenie a pokojnejšiu dovolenku na Tenerife.

Nájdete tu obchody so suvenírmi, reštaurácie, kaviarne a niekoľko barov. V tomto letovisku sa nachádza aj pláž s čiernym pieskom.

Los Cristianos

Los Cristianos bolo kedysi malou rybárskou dedinou. Teraz sa vďaka turizmu zmenila na turistické letovisko. Aj v tomto letovisku nájdete pláž na pobreží.

Z prístavu Los Cristianos odplávajú trajekty na ostrovy La Gomera a La Palma. V Los Cristianos nájdete množstvo reštaurácií. Obzvlášť sa nám páči reštaurácia El Cine vedľa prístavu.

Za nákupmi sa vyberte na Švédsku ulicu, do nákupného centra Pasarella alebo Santiago 6.

Prečítajte si náš článok o tom, čo robiť v Los Cristianos, aby ste získali konkrétnejšie informácie o tomto letovisku.

 

Dúfame, že vám tento sprievodca pomôže vybrať si to správne letovisko pre vašu dovolenku na Tenerife. Ak áno, podeľte sa o tento článok so svojimi priateľmi.

Súvisiace články:

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0