První publikace: 13 listopadu, 2021 |

Hlavní prázdninová střediska na Tenerife

Úvod

V tomto článku si povíme o hlavních rekreačních střediscích na Tenerife.

S jistotou můžeme říci, že všechna hlavní letoviska Tenerife se nacházejí na pobřeží. Na severní straně ostrova máme Puerto de la Cruz s vlhčím klimatem. Na této straně ostrova je také zelenější vegetace.

Na jižní straně jsou hlavními letovisky Los Cristianos, Playa de las Americas, Costa Adeje a Los Gigantes. Čtěte dále a dozvíte se důležité informace o každém z nich.

Nezapomeňte se podívat na odkazy v článku, abyste získali více informací o každém letovisku.

Playa de las Americas

Rekreační středisko Playa de las Americas bylo účelově vybudováno v 60. letech 20. století a je považováno za centrum nočního života Tenerife. Pokud se chystáte ubytovat v Playa de las Americas, budete mít v docházkové vzdálenosti různé druhy pláží, nákupních center a restaurací.

Také zde najdete spoustu barů všeho druhu, zábavy a nočního života:

  • Karaoke bary
  • živá hudba
  • sportovní bary
  • zábavní bary
  • Britské a irské hospody
  • Diskotéky
  • Plážové kluby

Playa de las Americas se nachází 30 minut jízdy autobusem od jižního letiště Tenerife Reina Sofia.

Doporučujeme vám také podívat se na náš článek o tom, co dělat v Playa de las Americas, pokud jste ubytováni v tomto prázdninovém letovisku, najdete zde výlety a aktivity, které je snadné realizovat při pobytu v tomto letovisku.

Playa de las Americas doporučujeme zejména mladým lidem.

 

Puerto de la Cruz

Toto letovisko se nachází v severní části Tenerife, která je mnohem zelenější než jižní část. Nachází se zde světoznámý Loro Parque. V Puerto de la Cruz se nachází také botanická zahrada.

Pokud si chcete užít klidnější dovolenou, doporučili bychom vám toto letovisko speciálně v La Paz, což ve španělštině znamená Klid ☮️.

V Puerto de la Cruz je hlavní pláž zvaná Playa Jardin, která má krásný černý písek, ale také byste neměli vynechat bazény Lago Martianez. Kanárský architekt César Manrique navrhl bazénový komplex, ve kterém je spousta vulkanických skal. Určitě stojí za návštěvu a vaši pozornost. Centrální náměstí Plaza del Charco a jeho okolí si zachovalo místní kanárský a historický ráz.

Podívejte se na náš článek a zjistěte, jaké aktivity nabízíme z Puerto de la Cruz.

Costa Adeje

Costa Adeje se nachází na jižním pobřeží Tenerife. Pravděpodobně nejoblíbenější letovisko pro rodiny s dětmi. Najdete zde luxusní hotely jako Bahia del Duque, Jardines de Nivaria nebo Hard Rock Hotel Tenerife.

Hned vedle Costa Adeje se nachází Playa de las Americas. Zde se také nachází přístav Puerto Colon, který je ideálním výchozím místem pro pozorování velryb nebo delfínů a vodní sporty, jako je vodní skútr, parascending Fly Board a banánový člun. V docházkové vzdálenosti zde najdete spoustu pláží.

Podívejte se na náš článek o aktivitách v Costa Adeje, kde najdete kompletní seznam aktivit z letoviska (včetně vodních sportů, výletů po ostrově, safari, pronájmu jachet, výletů lodí a dalších).

Los Gigantes

Z letoviska Los Gigantes je nádherný výhled na útesy Los Gigantes. Významný kamenný útvar s výškou až 500 metrů a více.

Nejlepší způsob, jak je ocenit v plné velikosti, je výlet lodí. Los Gigantes je rekreační středisko ideální k odpojení a klidnější dovolené na Tenerife.

Počítá s obchody se suvenýry, restauracemi, kavárnami a některými bary. V tomto letovisku se nachází také pláž s černým pískem.

Los Cristianos

Los Cristianos, kdysi malá rybářská vesnice. Nyní se s rozvojem cestovního ruchu proměnila v turistické letovisko. Také v tomto letovisku najdete pláž na pobřeží.

Z přístavu Los Cristianos vyplouvají trajekty na ostrovy La Gomera a La Palma. V Los Cristianos najdete mnoho restaurací. Obzvláště si oblíbíme restauraci El Cine vedle přístavu.

Za nákupy se vydejte na Švédskou třídu, do nákupního centra Pasarella nebo Santiago 6.

Přečtěte si náš článek o tom, co dělat v Los Cristianos, abyste získali konkrétnější informace o tomto letovisku.

 

Doufáme, že vám tento průvodce pomůže vybrat to správné letovisko pro vaši dovolenou na Tenerife. Pokud ano, sdílejte prosím tento článek se svými přáteli.

Související články:

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0