Prvá publikácia: 1 júna, 2022 |

Rezervujte cez WhatsApp

Prenájom lodí na Mallorca

Čo robiť v Cala d’Or

V Cala d’Or nájdete všetko, čo potrebujete na strávenie dovolenky. Ponúka rajské pláže s najlepšími plážami Stredozemného mora, vodné a pozemné športy, ulice plné života s množstvom obchodov, reštaurácií a nočných klubov. Je tiež veľmi obľúbenou destináciou pre ľudí, ktorí chcú relaxovať a užívať si prírodu.

Najlepšie zátoky na Malorke

Navštívte jej nádherné zátoky so zlatistým pieskom a krištáľovou vodou, ktoré sú zarámované do skalnatej krajiny, ktorá jej dodáva pocit, že je ďaleko od všetkého. Vychutnajte si rajskú scenériu a odneste si domov tie najkrajšie fotografie, ktorými sa môžete pochváliť na svojej dovolenke. Milovníci potápania tu nájdu príležitosť na kúpanie a skúmanie vôd. Ponúka aj vodné aktivity plné adrenalínu a zábavy.

Prenájom lodí

Toto je jedna z aktivít, ktorú by si počas pobytu na Malorke nemal nechať ujsť žiadny turista. Vychutnajte si príjemnú jazdu na mori a nechajte sa zviesť stredomorským vánkom. Môžete sa zastaviť na osviežujúce plávanie alebo sa venovať šnorchlovaniu na dne mora. Väčšina lodí ponúka jedlá a nápoje, na palube si môžete pripraviť aj chutné grilovanie. Charakteristika výletu závisí od lode a balíka, ktorý ste si objednali. Medzi možnosti patrí prenájom lodí, súkromné jachty, výlety katamaránom na preskúmanie pobrežia a mnoho ďalších.

Promenáda

Cosas que hacer en Cala d'Or

Vaša dovolenka nie je úplná, ak si nevychutnáte dobré jedlo pri mori. Pozdĺž promenády v Cala d’Or nájdete mnoho reštaurácií s otvorenými terasami, z ktorých si môžete vychutnať výhľad na more. Ochutnajte vynikajúce miestne a medzinárodné jedlá, ktoré pripravujú vynikajúci šéfkuchári so skúsenosťami s fúznou kuchyňou, množstvom kreativity a vynikajúcou prezentáciou. Po prechádzke po promenáde a vychutnávaní si výhľadu sa môžete so svojím partnerom a priateľmi podeliť o lahodné koktaily pri západe slnka.

Vodné aktivity

Cala d’Or je jedným z obľúbených miest pre potápačov, vychutnajte si podmorský život a objavte najkrajšie koraly Stredozemného mora. Ak ste začiatočník, môžete si objednať niektorý z kurzov, ktoré ponúkajú potápačské školy s viacjazyčnými inštruktormi.

Pozemné športy

V golfovom klube Valle d’Or nájdu milovníci golfu miesto, kde sa môžu zbaviť stresu a vychutnať si hru golfu pri krásnom výhľade na záliv.

Na druhej strane cyklisti tu nájdu rôzne trasy s rôznou úrovňou náročnosti na spoznávanie mesta alebo jazdu po prírodných chodníkoch v horách. Nájdete tu bicykle všetkých druhov a dokonca aj e-bicykle na menej náročné jazdy.

Tenisti si tiež prídu na svoje, prenajmite si tenisový kurt v tenisovom klube cala d’Or. Tu si môžete najať profesionálnych lektorov, ktorí vám pomôžu zlepšiť techniku. Klub ponúka požičovňu rakiet a bar, kde si môžete po zápase oddýchnuť.

Nočný život

Toto je dôležitý bod pre tých, ktorí hľadajú zábavu v noci. Samozrejme, v Cala d’Or je veľa nočného života, s mnohými terasami s výhľadom na more a barmi, ktoré sú otvorené až do rána, najmä v lete. Vychutnajte si koktaily a nápoje s priateľmi za zvukov dobrej hudby. Príležitostne tu môžete nájsť živú hudbu miestnych kapiel alebo si zatancovať na mixy hosťujúcich DJ-ov.

Miestne festivaly

Mallorca sa vyznačuje radosťou v uliciach, kde si počas roka môžete vychutnať množstvo slávností. Ak sa sem vyberiete v prvom augustovom týždni, môžete si vychutnať fiesty patróna mesta, ktoré zahŕňajú športové podujatia a koncerty.

Remeselné trhy

Mallorskí remeselníci prichádzajú na trh ponúkať svoje výtvory, môžete si tu kúpiť oblečenie, miestne občerstvenie a mnoho darčekov.

Niektoré remeselné trhy sa na Malorke konajú od mája do októbra. Jeden z nich nájdete každú nedeľu na námestí Plaza Toni Costa. Počas prázdnin sa tu konajú aj remeselné trhy, na ktorých si môžete kúpiť pekné suveníry, ktoré si môžete odniesť svojej rodine.

Prechádzka po jaskyniach Drach v Porto Cristo

Cala d'Or Mallorca 2

Je to vzrušujúca prechádzka, počas ktorej objavíte zázrak najväčších jaskýň v Európe. Ide o podzemné jaskyne staré tisíce rokov s množstvom stalagmitov a stalaktitov. Majú strategické osvetlenie a upokojujúci zvuk klasickej hudby, ktorý prechádzku oživí.

Historické pamiatky

Asi 25 minút chôdze od prístavu Cala d’Or sa nachádza vojenská pevnosť Es Forti. Majestátna historická pamiatka postavená na obranu proti pirátom.

Ďalším miestom, kam sa vyberú odvážnejší, je svätyňa San Salvador. Nachádza sa vo výške 509 m n. m. a ponúka privilegovaný výhľad na hory a more.

Pozývame vás tiež na návštevu historickej dediny Santanyi. Očarujúce miesto plné typických domov postavených z kameňov. Je to turistami veľmi obľúbená dedina vďaka miestnemu trhu, umeleckým galériám a značkovým butikom.

Prírodný park Mondragó

Ide o prírodnú rezerváciu nevídanej krásy, ktorá sa nachádza len 6 km od Cala d’Or na juhu Malorky. Tvoria ju štyri zátoky, v ktorých sa môžete zastaviť a vychutnať si pokoj ich vôd a zlatistého piesku. Prejdite sa po jeho náučných chodníkoch s vyhliadkovými bodmi s výhľadom na záliv. Mondragó je chránenou vtáčou oblasťou, kde môžete vidieť rôzne pôvodné druhy a niektoré cicavce, napríklad tučniaky a zajace.

Počas výletu sa môžete vydať aj na jazdu na koni a preskúmať prírodnú rezerváciu Mondragó. Vyberte si z rôznych typov jázd a pripravte sa na to, že si na chrbte koňa užijete iný deň.

Čo hovoria naši zákazníci:
Dean Smith
Dean Smith
17. November, 2022.
Definitely recommend to include in your trip when visiting Tenerife. One of the best days we had! Amazing service and nice touch with water and snacks!
Maria Stanko
Maria Stanko
14. November, 2022.
Es war eine grandiose Reise, das Personal war sehr freundlich und zuvorkommend, das Schiff sauber und das Essen lecker. Sehr beeindruckend waren die Wale, Delfine und die wunderschöne Natur Teneriffas.
Gillian Webster
Gillian Webster
2. November, 2022.
I hired the atlanca boat as a surprise for my husbands 40th birthday and it was honestly the best day and lots of fun. Easy to book, when we arrived Patrick did the paperwork and explained everything then Fran gave us all the safety information on how to ride the boat. Everything was provided and additional special touches were much appreciated. They were both great, really friendly and put us at ease. We had 3 hours booked and we got the full time, everything excellent. Highly recommended. Thank you
Shaun Daymond
Shaun Daymond
28. October, 2022.
Very easy to deal with over WhatsApp. Booked 5 months in advance and had no issues with the booking at all. Boat was lovely and friendly skipper 👍🏻
Banana Palm Bay
Banana Palm Bay
4. August, 2022.
Can only recommend it ;)
Juan Antonio RT
Juan Antonio RT
26. July, 2022.
Hemos disfrutado de un paseo en barco por la costa de Adeje divisadlo cetáceos. Muy recomendable. La tripulación muy amable en todo momento pendiente de nosotros.
younes benkahla
younes benkahla
5. July, 2022.
Capitaine tres gentil et très compréhensible ne pense pas qu’à l’argent et pense d’abord à la sécurité et surtout à la bonne expérience de la clientèle je recommande !
Guillermo González Meyer
Guillermo González Meyer
14. June, 2022.
Alquilamos una excursión para ver cetáceos y dar un paseo de 3h. En general la experiencia estuvo bien. Toda la gestión de reserva fue fácil y el trato con Bananapalmbay fue un gusto.
Al llegar al barco tuvimos alguna confusión con lo acordado, pero tras comunicarse la empresa del barco con Bananapalmbay se solucionó y pudimos disfrutar del viaje. Además vimos ballenas piloto.

Rezervujte cez WhatsApp

Súvisiace články:

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0