Esimene avaldamine: jaanuar 5, 2023 |

Teide half day tour in tenerife with cable car or without

Teide vulkaan

Seekord räägime teile kuulsast Teide vulkaanist, mis on kogu maailmas ainulaadse iluga loodusime. See on Kanaari saarte kõige silmapaistvam vulkaan, kolmandal kohal maailmas ja üks muljetavaldavamaid.

Selle geoloogilised ja morfoloogilised omadused on ainulaadsed. See asub saare keskosas ja selle kõrgus merepinnast on 3718 meetrit. See on kõrgeim tipp kogu Hispaanias ja tänu oma kõrgusele on selle nõlvadel peaaegu alati lumi.

Teide rahvuspark

Volcan Teide - Teide National Parque (4).min

Vulkaan asub Teide rahvuspargis, mis on üks kõige külastatavamaid Euroopas. See kuulutati 2007. aastal maailmapärandi nimistusse. Samal ajal on see suure bioloogilise mitmekesisuse poolest looduskaitseobjektiks tunnistatud.

Pargi kõrgus merepinnast on üle 2000 meetri ja siin on saare kõige täiuslikum taimestik ja loomastik. See on koduks ainulaadsetele liikidele, mida leidub ainult selles pargis ja mitte kusagil mujal, samuti Kanaari saartel endeemsetele liikidele. Siin leidub rohkesti väikseid putukaid, mida peaksite otsima ja nendega lahkesti suhtuma, sest neid ei näe kuskil mujal.

See park on Tenerife ikoon ja turistide jaoks kohustuslik. Siin leidub mitmesuguseid laavavoolusid ja koonuseid, mis muudavad maastiku veelgi huvitavamaks.

Ekskursioonid

Maastikud, mida saate pargis nautida, tunduvad olevat siit planeedist välja. Saate piirkonnas ringkäiku teha nii autoga kui ka mõnusate jalutuskäikudega. Erinevatest punktidest saab sellele läheneda mitmete teede kaudu. Kutsume teid üles uurima iga selle maagilist nurka.

Marsruut on tähistatud ja turvaline neile, kes soovivad minna loodusesse ja eemalduda tsivilisatsioonist ja selle tehnoloogiast. See on suurepärane võimalus saada kontakti loodusega ja täita end kogu selle energiaga.

Teid võivad saata ka matkajuhid, kes juhatavad teid mööda erinevaid erineva raskusastmega radu.

Köisraudtee

Trekking in Tenerife: Teide light

Pargist ei saa lahkuda ilma köisraudteega sõitmiseta. Sinna saab siseneda erinevates jaamades, alumine on 2300 meetri kõrgusel ja kõrgeim 3500 meetri kõrgusel. Saate tõeliselt kõrgele, kujutage vaid ette, mida sealt ülalt näha saab. Aga oodake, saate minna veelgi kõrgemale. Kui astute köisraudteelt maha kõige kõrgemas punktis ja jätkate tõusu jalgsi, võite jõuda vulkaani tippu.

Rada on küll nõudlik, kuid tunne tipus olles on võrratu, seisate kogu Hispaania kõrgeimal punktil. Teil on Tenerife jalge ees ja te saate jälgida La Palma, El Hierro ja La Gomera saari privilegeeritud punktist.

Volcan Teide - Teide National Parque (5).min

Pärast ekskursiooni võite jääda vaatepunkti puhkama ja jätkata vaadete nautimist.

Olge valmis kõigega, mida matkaks vajate, võtke kaasa kõik matkatarbed oma ohutuse ja mugavuse tagamiseks.

Tähtiturism

Teide at night tour

See on observatoorium, kust avaneb parim vaade kosmosele, mis on vaba kõige suurema valgusreostuse eest. Huvilised kogu maailmast tulevad siia, et vaadelda universumit parimast kohast planeedil.

Volcan Teide - Teide National Parque (9).minVolcan Teide - Teide National Parque (8).minVolcan Teide - Teide National Parque (7).minVolcan Teide - Teide National Parque (6).minVolcan Teide - Teide National Parque (3).minVolcan Teide - Teide National Parque (2).minVolcan Teide - Teide National Parque (1).min

Locations: