Teide half day tour in tenerife with cable car or without

Wulkan Teide

Tym razem opowiemy ci o słynnym wulkanie Teide, cudzie natury o wyjątkowym pięknie na całym świecie. Jest to najwybitniejszy wulkan na Wyspach Kanaryjskich, trzeci co do wysokości na naszej planecie i jeden z najbardziej imponujących.

Jego cechy geologiczne i morfologiczne są wyjątkowe. Znajduje się on w centrum wyspy i ma wysokość 3.718 metrów nad poziomem morza. Jest to najwyższy szczyt w całej Hiszpanii i ze względu na swoją wysokość jest prawie zawsze pokryty śniegiem na swoich zboczach.

Park Narodowy Teide

Volcan Teide - Teide National Parque (4).min

Wulkan znajduje się na terenie Parku Narodowego Teide, który jest jednym z najczęściej odwiedzanych w Europie. W 2007 roku został on uznany za Światowe Dziedzictwo UNESCO. Jednocześnie cieszy się wyróżnieniem Natural Asset za to, że jest miejscem o dużej bioróżnorodności biologicznej.

Park położony jest na wysokości ponad 2000 metrów nad poziomem morza i to tutaj znajduje się najbardziej kompletna flora i fauna na wyspie. Jest on domem dla unikalnych gatunków, które można spotkać tylko w tym parku i nigdzie indziej, jak również dla gatunków endemicznych dla Wysp Kanaryjskich. Obfituje w małe owady, których powinieneś/aś wypatrywać i traktować z życzliwością, ponieważ nie zobaczysz ich nigdzie indziej.

Park ten jest ikoną Teneryfy i obowiązkowym punktem dla turystów. Znajdziesz tutaj różne strumienie lawy i stożki, które sprawiają, że krajobraz jest jeszcze bardziej interesujący.

Wycieczki

Trekking in Tenerife: Teide light

Krajobrazy, które możesz podziwiać wewnątrz parku wydają się być nie z tej planety. Możesz zwiedzać ten teren samochodem lub przyjemnymi spacerami. Istnieje wiele dróg, którymi można do niego dotrzeć z różnych punktów. Zapraszamy do odkrywania każdego z jego magicznych zakątków.

Trasa jest oznakowana i bezpieczna dla tych, którzy chcą zanurzyć się w przyrodzie i odciąć się od cywilizacji i jej technologii. Jest to wspaniała okazja do kontaktu z naturą i napełnienia się całą jej energią.

Volcan Teide - Teide National Parque (5).min

Można również skorzystać z pomocy przewodników, którzy poprowadzą Cię po różnych trasach o różnym stopniu trudności.

Kolejka linowa

Nie można opuścić parku bez przejażdżki kolejką linową. Wsiąść można na różnych stacjach, podstawowa znajduje się na wysokości 2.300 metrów, a najwyższa na 3.500 metrów. Wyobraźcie sobie, co można zobaczyć z góry. Ale czekaj, możesz pojechać jeszcze wyżej. Jeśli wysiądziesz z kolejki linowej w najwyższym punkcie i będziesz kontynuował wspinaczkę na piechotę, możesz dotrzeć na szczyt wulkanu.

Droga jest wymagająca, ale uczucie bycia na szczycie jest nieporównywalne, będziesz stał na najwyższym punkcie w całej Hiszpanii. Będziesz miał Teneryfę u swoich stóp i będziesz mógł obserwować wyspy La Palma, El Hierro i La Gomera z uprzywilejowanego punktu.

Po wycieczce możesz pozostać na odpoczynek w punkcie widokowym i dalej podziwiać widoki.

Przygotuj się we wszystko, co potrzebne do wędrówki, zabierz ze sobą wszystkie narzędzia do wędrówki dla twojego bezpieczeństwa i komfortu.

Turystyka gwiezdna

Teide at night tour

Jest to obserwatorium z najlepszym widokiem na kosmos, jaki można znaleźć, wolne od największego zanieczyszczenia światłem. Entuzjaści z całego świata przyjeżdżają tutaj, aby kontemplować wszechświat z najlepszego miejsca na naszej planecie.

Volcan Teide - Teide National Parque (9).minVolcan Teide - Teide National Parque (8).minVolcan Teide - Teide National Parque (7).minVolcan Teide - Teide National Parque (6).minVolcan Teide - Teide National Parque (3).minVolcan Teide - Teide National Parque (2).minVolcan Teide - Teide National Parque (1).min

Locations: