Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (5)

Wioska Masca

Wioska Masca położona jest na masywie Teno, jednej z trzech formacji skalnych, które tworzą wyspę Teneryfę. Podobnie jak inne społeczności na wyspie, wioska Masca została uznana za dobro kultury o statusie miejsca historycznego. Znajduje się ona na wysokości 600 metrów nad poziomem morza i otoczona jest imponującymi górami Teno, które zachwycają swoim spokojem i urokiem.

Jest otoczona przez ogromne kaniony i klify, które tworzą część klifów Los Gigantes.

Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (1)

Co robić w wiosce Masca?

Jest to piękna wiejska wioska położona w północno-zachodniej części Teneryfy, w prowincji Santa Cruz de Tenerife. Znajdziesz tu kościół z XVIII wieku, kilka restauracji i wiele małych domów z muru i drewna, które nadają życie temu miejscu. W centrum można wybrać się na spokojny spacer lub odpocząć w jednym z barów.

Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (7)

W centrum wioski znajduje się Muzeum Masca, które przedstawia historię i ewolucję wioski na przestrzeni lat. Można tu zobaczyć narzędzia rolnicze i meble z dawnych lat, jak również kompletną galerię zdjęć z wierną historią rozwoju wioski.

W wiosce można również odwiedzić Centrum Przyrodnicze Masca, gdzie otrzymamy wyczerpujące informacje na temat geologii, fauny i flory tego regionu. W ten sposób przygotowuje się turystów do wycieczek, aby mogli dowiedzieć się nieco więcej o cechach charakterystycznych tego miejsca i czerpać jeszcze większą przyjemność z wędrówki.

Zatoka Masca

Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (1)

Droga od wąwozu do plaży jest najbardziej popularną i ekscytującą trasą, a jednocześnie jedną z najtrudniejszych. Podczas wędrówki musisz przejść przez ogromny kanion, który sprawdzi Twoje możliwości fizyczne.

Rozpoczyna się od przejścia przez stare pola uprawne, a następnie przez endemiczną roślinność. Dalej idziesz w dół i po około 3 godzinach docierasz na plażę, gdzie możesz zażyć zasłużonej kąpieli. Jeśli wrócisz łodzią, będziesz mógł podziwiać scenerię klifów i wizytę kilku figlarnych waleni. Jeśli chcesz wrócić łodzią, musisz powiadomić o tym z jednodniowym wyprzedzeniem, aby zarezerwować sobie miejsce na łodzi.

Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (6)

Jak dojechać do wioski

Do wioski można dostać się na kilka sposobów. Są tacy, którzy przyjeżdżają samochodem, można też wybrać się na zorganizowaną wycieczkę. Innym sposobem na dotarcie tam jest wycieczka łodzią z Los Gigantes do zatoki Masca. Po dotarciu na miejsce, trzeba wspiąć się do wąwozu, co jest skomplikowaną trasą trwającą około 4 godzin i powinna być podjęta tylko przez osoby, które są sprawne fizycznie.

Od drogi do wioski poczujesz energię gór poprzez wąskie, zygzakowate uliczki, które sprawią, że poczujesz przypływ adrenaliny. Ciesz się scenerią podczas jazdy, ogromnymi kanionami i widokami górskimi, które zabierają naszą wyobraźnię, ponieważ są to unikalne i niepowtarzalne widoki.

Wioska jako taka nie przyciąga zbyt wielu turystów, ale jest odwiedzana przez ludzi poszukujących szlaków turystycznych, szczególnie tego prowadzącego do zatoki. Niektórzy odwiedzający zatokę Masca nie zdają sobie sprawy z tego, że jeśli udadzą się do wioski, mogą również cieszyć się bogatą gastronomią, wieloma miejscami wypoczynku, historią i ekscytującymi szlakami turystycznymi.

 

Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (10)Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (8)Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (7)Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (6)Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (5)Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (2)Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (1)

Locations: