La Laguna - Tenerife North (4).min

La Laguna

San Cristóbal de La Laguna lub po prostu La Laguna znajduje się w północno-wschodniej części Teneryfy. Swoją nazwę zawdzięcza ogromnej lagunie, która kiedyś znajdowała się obok miasta, ale później wyschła i powstało na niej miasto znane jako Vega Lagunera.

La Laguna - Tenerife North (3).min

La Laguna to miasto pełne życia i młodych ludzi. Znajdziemy tu historyczne budynki przeplatające się z zgiełkiem nowoczesności. Z jednej strony znajdziemy majestatyczne kościoły, rezydencje, pałace i zabytkowe budynki, a z drugiej modne sklepy, prestiżowe butiki i wiele luksusowych salonów.

Wzdłuż jego ulic znajdują się również bary, restauracje i miejsca rozrywki, w których można miło spędzić czas. Od 1927 roku jest siedzibą pierwszego uniwersytetu na Wyspach Kanaryjskich, który dzisiaj nadal wnosi do miasta wiedzę i radość. Na jego ulicach możesz poczuć silną atmosferę uniwersytecką i co jakiś czas natkniesz się na wesołych młodych ludzi.

La Laguna - Tenerife North (7).min

Niektórzy mieszkańcy Wysp Kanaryjskich nadal nazywają to miasto „Aguere”, jego stara nazwa Guanche sprzed podboju Teneryfy. Po tym wydarzeniu stało się ono stolicą wyspy i było w owym czasie ekonomicznym, politycznym, wojskowym, kościelnym i kulturalnym centrum archipelagu. Została wybrana na stolicę, ponieważ znajdowała się w centrum wyspy i była w strategicznym miejscu, aby odeprzeć ataki piratów.

La Laguna - Tenerife North (8).min

Ci, którzy go odwiedzają, szukają kultury i wypoczynku, i stał się punktem odniesienia w całym archipelagu. Ze względu na swoje cechy charakterystyczne i atrakcyjność, wydaje się, że jest to ponownie stolica Teneryfy, jak to było w jej początkach. Do tego stopnia, że obecnie mieszkańcy Santa Cruz de Tenerife (stolicy wyspy) udają się do La Laguna w poszukiwaniu rozrywki.

Kolonialny design

La Laguna - Tenerife North (9).min

La Laguna wciąż zachowuje oryginalny układ, jaki miała w XV wieku, więc spacerując jej ulicami przeniesiesz się do tamtych kolonialnych lat. La Laguna służyła nawet jako model do projektowania wielu miast kolonialnych w obu Amerykach. To właśnie te cechy sprawiły, że w 1999 roku La Laguna została wyróżniona przez Unesco jako miejsce Światowego Dziedzictwa UNESCO.

tenerife shopping.min.min

Po zdobyciu tego wyróżnienia, miasto przeszło kilka pozytywnych zmian, dokonano renowacji zabytkowych budynków i główne ulice miasta zostały przekształcone w deptaki, dzięki czemu miasto jest teraz prawdziwym klejnotem do odwiedzenia.

Turystyczną zaletą jest bliskość Puerto de la Cruz oraz posiadanie lotniska Tenerife North, które ma dobre połączenia z pozostałymi wyspami archipelagu, resztą kraju i zagranicą.

Plaże w La Laguna

  • El Arenisco: jest to plaża o ciemnym piasku i wielu skałach, gdzie można podziwiać krajobraz stworzony przez działanie wulkaniczne. Plaża ta znajduje się obok naturalnego basenu i jest najczęściej odwiedzana w weekendy.
    El Arenal: jest to jedna z najpiękniejszych i najbardziej zatłoczonych plaż na Teneryfie. Otoczona jest bardzo wysokimi górami, które sprawiają, że wydaje nam się, że uciekliśmy od stresu miasta. Rozkoszuj się jej krystalicznie czystą wodą i spokojem oceanu. Tutaj fale nadają się do surfingu, a nasi futrzani przyjaciele, psy, są mile widziane.
  • El Roquete: jest to plaża o umiarkowanej zamożności, która posiada dobrą ofertę hotelową w okolicy i dobre miejsce do kotwiczenia.
  • Punta del Hidalgo: jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w La Laguna, z uroczymi naturalnymi basenami, które przyciągają turystów z całego świata. Posiadają one nadzór i wszelkie usługi dla kąpiących się.
  • Bajamar: to kolejne miejsce z naturalnymi basenami, które przyciąga uwagę ze względu na swój urok i dobre usługi. Posiada wyróżnienie niebieskiej flagi i oferuje wszystkie usługi dla kąpiących się. Zrelaksuj się i ciesz się pływaniem z dziećmi i całą rodziną. Znajdziecie tu wiele miejsc do odpoczynku, które przyciągają zarówno miejscowych jak i turystów.

Wzdłuż promenady znajduje się wiele barów i restauracji, gdzie można skosztować pysznych dań i podzielić się drinkami z przyjaciółmi.

Locations: