La Laguna - Tenerife North (4).min

Lagúna

San Cristóbal de La Laguna alebo jednoducho La Laguna sa nachádza na severovýchode Tenerife. Za svoj názov vďačí obrovskej lagúne, ktorá sa nachádzala vedľa mesta, ale neskôr vyschla a vzniklo na nej mesto známe ako Vega Lagunera.

La Laguna - Tenerife North (3).min

La Laguna je mesto plné života a mladých ľudí. Nájdete tu historické budovy, ktoré sa miešajú s ruchom moderny. Na jednej strane tu nájdete majestátne kostoly, kaštiele, paláce a historické budovy a na druhej strane módne obchody, prestížne butiky a množstvo luxusných obchodov.

V jeho uliciach nájdete aj bary, reštaurácie a zábavné podniky, kde sa môžete dobre zabaviť. Od roku 1927 tu sídli prvá univerzita na Kanárskych ostrovoch, ktorá aj dnes prináša mestu vedomosti a radosť. V jeho uliciach je cítiť silnú univerzitnú atmosféru a každú chvíľu tu narazíte na veselých mladých ľudí.

La Laguna - Tenerife North (7).min

Niektorí obyvatelia Kanárskych ostrovov toto mesto stále nazývajú „Aguere“, čo je jeho starý guančský názov pred dobytím Tenerife. Po tejto udalosti sa stalo hlavným mestom ostrova a v tom čase bolo hospodárskym, politickým, vojenským, cirkevným a kultúrnym centrom súostrovia. Za hlavné mesto bolo zvolené preto, lebo sa nachádzalo v strede ostrova a malo strategickú polohu na odvrátenie pirátskych útokov.

La Laguna - Tenerife North (8).min

Tí, ktorí ho navštevujú, vyhľadávajú kultúru a oddych a stalo sa referenčným bodom celého súostrovia. Vďaka svojim vlastnostiam a príťažlivosti, ktorú má, sa zdá, že je opäť hlavným mestom Tenerife, ako tomu bolo v jeho začiatkoch. A to až do takej miery, že v súčasnosti obyvatelia Santa Cruz de Tenerife (hlavného mesta ostrova) chodia za zábavou práve do La Laguny.

Koloniálny dizajn

La Laguna - Tenerife North (9).min

Stále si zachováva pôvodné usporiadanie, ktoré malo v 15. storočí, takže keď sa budete prechádzať jeho ulicami, prenesiete sa do tých koloniálnych rokov. La Laguna dokonca slúžila ako vzor pre dizajn mnohých koloniálnych miest v Amerike. Práve vďaka týmto charakteristikám získala v roku 1999 titul svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

tenerife shopping.min.min

Po získaní tohto vyznamenania prešlo mesto pozitívnymi zmenami, na jeho historických budovách sa vykonali niektoré renovácie a hlavné ulice sa stali pešími, takže teraz je mesto skutočným skvostom, ktorý stojí za to navštíviť.

Jeho turistickou výhodou je, že sa nachádza v tesnej blízkosti Puerto de la Cruz a má letisko Tenerife North, ktoré má dobré spojenie s ostatnými ostrovmi súostrovia, zvyškom krajiny a zahraničím.

Pláže La Laguna

  • El Arenisco: je pláž s tmavým pieskom a množstvom skál, kde môžete obdivovať krajinu vytvorenú sopečnou činnosťou. Táto pláž sa nachádza pri prírodnom kúpalisku a najviac návštevníkov privíta počas víkendov.
  • El Arenal: je to jedna z najkrajších a najnavštevovanejších pláží na Tenerife. Je obklopená veľmi vysokými horami, ktoré v nás vyvolávajú pocit, že sme unikli stresu mesta. Vychutnajte si jej krištáľovo čistú vodu a pokoj oceánu. Vlny sa tu hodia na surfovanie a naši chlpatí priatelia, psy, sú vítaní.
  • El Roquete: je to pláž s miernym bohatstvom, ktorá má vo svojom okolí dobrú hotelovú ponuku a dobrú oblasť na kotvenie.
  • Punta del Hidalgo: jedno z najnavštevovanejších miest v La Laguna s očarujúcimi prírodnými bazénmi, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Majú dozor a všetky služby pre kúpajúcich sa.
  • Bajamar: je to ďalšie miesto s prírodnými bazénmi, ktoré vás zaujme svojím šarmom a dobrými službami. Má vyznamenanie modrá vlajka a ponúka všetky služby pre kúpajúcich sa. Oddýchnite si a užite si kúpanie s deťmi a celou rodinou. Nájdete tu množstvo oddychových zón, ktoré lákajú miestnych obyvateľov aj návštevníkov.

Pozdĺž promenády nájdete mnoho barov a reštaurácií, kde môžete ochutnať vynikajúce jedlá a podeliť sa o nápoje s priateľmi.

Locations: