Garachico tenerife air view.min

Garachico

Garachico sa nachádza na severovýchode ostrova Tenerife, je to historická dedina, ktorá bola kedysi hlavným prístavom ostrova pre rybolov a obchodné aktivity. Bolo tomu tak až do chvíle, kým ju v 18. storočí nezasiahla sopka Trevejo.

Nájdete tu historické pamiatky a dobre zachovanú symbolickú architektúru, a preto je Garachico od roku 1994 považované za kultúrnu hodnotu.

Garachico (5) Church.min

Ulice mesta sú charakteristické farebnou dlažbou, vďaka ktorej môžete spoznať jeho historické budovy a kostoly plné viery a nádeje. Nemôžete odísť bez návštevy hradu Castillo de San Miguel, kostola Nuestra Señora de los Angeles a kláštorov Santo Domingo a San Francisco.

Pred katastrofou, ktorú spôsobila sopka, bolo mesto významným miestom, ktoré priťahovalo mnoho bohatých rodín, a práve tie sa podujali vyzdobiť jeho ulice dlažobnými kockami a dali mu tú jedinečnú podstatu, ktorú stále cítime, keď sa prechádzame jeho ulicami.

Garachico Tenerife Pools.min

Práve tu sa koná slávny festival San Roque, ktorý priťahuje domácich aj zahraničných turistov. Je to živý a populárny festival, počas ktorého všetci vychádzajú do ulíc, aby sprevádzali svätca. Ak sa tam náhodou ocitnete 16. augusta, budete môcť oslavovať spolu s vozmi, stádami zvierat, radosťou ľudí a hudobnými skupinami, ktorí spoločne postupujú k pustovni.

Tento sviatok sa slávi už od 17. storočia a v súčasnosti je vyhlásený za festival národného turistického záujmu. Počas nich sa okrem púte v dedine koná aj púť rybárov po vode. Rôzne lode sprevádzajú svätca pozdĺž pobrežia.

Krajina Garachica je pokrytá kanárskymi borovicami, ktoré pokrývajú viac ako polovicu územia a sprevádzajú sopečnú krajinu. Na pobreží je veľa banánových plantáží a v strede krajiny sa popri malých domoch pestujú rôzne samozásobiteľské plodiny.

Garachico coastal view tenerife.min

Pobrežné pláže tvorí čierny piesok sopečného pôvodu a niektoré oblasti s kamienkami. Popri krajine sú impozantné útesy a hustá vegetácia. Najviac návštevníkov priťahuje pláž El Caletón, ktorá je obľúbená pre svoje prírodné kúpalisko. Nájdete tu všetky služby, ktoré potrebujete na to, aby ste si užili senzačný deň na pláži.

Garachico Tenerife Beach.min

Na pobreží nájdete prístav, kde sa nachádzajú rôzne rybárske a námorné športové lode.

Garachico Tenerife Harbour .min

Z toho, čo ste videli, vyplýva, že Garachico v sebe integruje prostredie pláže, prístavu, historickej krajiny a sopečného výhľadu, čo z tohto mesta robí jedno z najkrajších a najatraktívnejších miest na Tenerife.

Locations: