Candelaria Tenerife (1)

Candelaria

Candelaria je obec v Santa Cruz de Tenerife, ktorá sa nachádza na juhovýchode Tenerife. Je to mesto s bohatou históriou, kultúrou a silnými náboženskými hodnotami.

Je známe tým, že sa tu zachoval odkaz Guančov (domorodcov z Tenerife) a že tu domorodci v 14. storočí našli obraz Panny Márie de la Candelaria (patrónky Kanárskych ostrovov). Hoci sa skutočný obraz stratil počas búrky v 19. storočí, Candelaria zostáva ústredným miestom, kam sa schádzajú tisíce veriacich, aby vzdali hold svojej patrónke.

Candelaria Tenerife (2)

Nachádza sa tu bazilika Nuestra Señora de la Candelaria, prvý mariánsky chrám na Kanárskych ostrovoch a miesto, kde je patrónka chránená. Okolo kostola sa nachádza deväť bronzových sôch Guančov menceyes, ktoré majú pripomínať, kto boli prví osadníci tohto miesta.

Bazilika je symbolickou pamiatkou Candelárie a turistami najnavštevovanejšou. Každý rok 15. augusta sem skoro ráno prichádzajú tisíce pútnikov z rôznych častí ostrova, aby si uctili svojho patróna a oslávili sviatok svätého patróna. Práve 15. augusta niekedy v 15. storočí sa na pobreží dediny prvýkrát objavil obraz svätého patróna. Veľmi obľúbené sú aj slávnosti Carmen a Santa Ana, ktoré sa v mestečku konajú každý rok v júli.

Candelaria však nie je len o kultúre a náboženstve, ako je to typické pre mestá na Tenerife, Candelaria má aj krásne vidiecke prostredie so silným turistickým potenciálom. Ponúka veľa možností na skvelú dovolenku a je vysnívaným miestom pre turistov, ktorí v rámci obce nájdu rôzne trasy na spoznávanie stredných oblastí a hustých lesov regiónu.

Zároveň je vymedzená oblasťou krásnych pláží s očarujúcou krajinou. Sú to pláže s tmavým pieskom kvôli ich sopečnému pôvodu, ale sú rovnako atraktívne a osviežujúce. Za nimi sa týčia majestátne hory plné vegetácie, ktoré vnášajú do pohľadu farby a harmóniu. Vychutnajte si výlety loďou a navštívte jaskyne, ktoré ukrývajú tajomstvá ostrova.

Keďže ide o rybársku dedinu, budete vždy obklopení dokami a loďami a budete môcť pozorovať rybárov pozdĺž pobrežia. Námornícky duch nie je prítomný len na pobreží, ale môžete ho cítiť aj v uliciach a v podstate jeho obyvateľov.

Silnou stránkou Candelárie je aj gastronómia. Dajte si obed s čerstvými rybami čerstvo vylovenými z mora a s rodinou si vychutnajte lahodný miestny dezert. Na promenáde nájdete širokú škálu reštaurácií, barov a zariadení rýchleho občerstvenia.

Ak hovoríme o plážach, môžete sa tešiť na Playa de Las Caletillas, kde si môžete vychutnať morský vánok pozdĺž promenády. Ďalšou plážou v Candelarii je Playa de Punta Larga, charakteristická svojimi kamienkami a štrkom, kam si môžete prísť vychutnať pokoj mora.

Nájdete tu aj mnoho alternatív, ako sa dobre zabaviť na súši, napríklad navštíviť starú kráľovskú cestu s obchodmi a reštauráciami, radnicu, centrum remesiel, baziliku a námestie Plaza de la Patrona.

Locations: