Candelaria Tenerife (1)

Candelaria

Candelaria je obec v Santa Cruz de Tenerife, která se nachází na jihovýchodě ostrova Tenerife. Je to město s bohatou historií, kulturou a silnými náboženskými hodnotami.

Je známé tím, že se zde udržuje odkaz Guančů (domorodých obyvatel Tenerife) a že zde domorodci ve 14. století našli obraz Panny Marie Candelaria (patronky Kanárských ostrovů). Přestože se skutečný obraz ztratil při bouři v 19. století, Candelaria zůstává ústředním místem, kam se sjíždějí tisíce věřících, aby vzdali hold své patronce.

Candelaria Tenerife (2)

Nachází se zde bazilika Nuestra Señora de la Candelaria, první mariánský chrám na Kanárských ostrovech a místo, kde je patronka chráněna. Kolem kostela stojí devět bronzových soch guančských menců, které mají připomínat, kdo byli první osadníci tohoto místa.

Bazilika je symbolickou památkou Candelarie a turisticky nejnavštěvovanější. Každý rok 15. srpna sem brzy ráno přicházejí tisíce poutníků z různých částí ostrova, aby uctili svého patrona a oslavili svátek patronky. Právě 15. srpna někdy v 15. století se na pobřeží vesnice poprvé objevil obraz svatého patrona. Velmi oblíbené jsou také slavnosti Carmen a Santa Ana, které se v městečku konají vždy v červenci.

Candelaria však není jen o kultuře a náboženství, jak je pro města na Tenerife typické, Candelaria má také krásné venkovské okolí se silným turistickým potenciálem. Nabízí mnoho příležitostí pro skvělou dovolenou a je vysněným místem pro milovníky pěší turistiky, kteří na území obce najdou různé trasy k prozkoumání středozemí a hustých lesů regionu.

Současně je vymezena výběžkem krásných pláží s okouzlující krajinou. Jsou to pláže s tmavým pískem, což je dáno jejich sopečným původem, ale jsou stejně atraktivní a osvěžující. Za nimi se tyčí majestátní hory plné vegetace, které vnášejí do výhledu barvy a harmonii. Užijte si výlety lodí a navštivte jeskyně, které skrývají tajemství ostrova.

Jelikož se jedná o rybářskou vesnici, budete neustále obklopeni doky a loděmi a budete moci pozorovat rybáře podél pobřeží. Námořnický duch není přítomen jen na pobřeží, ale můžete ho cítit i v ulicích a v podstatě jeho obyvatel.

Silnou stránkou Candelarie je také gastronomie. Dejte si oběd s čerstvou rybou, která pochází z moře, a s rodinou si pochutnejte na vynikajícím místním dezertu. Na promenádě najdete celou řadu restaurací, barů a rychlých občerstvení.

Pokud mluvíme o plážích, můžete se těšit na Playa de Las Caletillas, kde si podél promenády můžete užívat mořský vánek. Další pláží v Candelarii je Playa de Punta Larga, charakteristická svými oblázky a štěrkem, kam si můžete přijít užít klid moře.

Najdete zde také mnoho možností, jak se dobře pobavit na souši, například navštívit starou královskou cestu s obchody a restauracemi, radnici, centrum řemesel, baziliku a náměstí Plaza de la Patrona.

Locations: