Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (1)

Zátoka Masca

Tentokrát bychom vám rádi pověděli o zátoce Masca, téměř panenské pláži, kam téměř nikdo nechodí. Není to však proto, že by nebyla atraktivní, ale kvůli jejímu obtížnému přístupu.

Mluvíme o divoké pláži, kterou najdete na konci Barranco de Masca, na úpatí útesů Los Gigantes a uprostřed Punta de la Higuera a Punta de la Galera.

Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (5)

Zátoka Masca je exkluzivní pláž, na kterou má přístup jen málokdo, ideální pro chvíle soukromí daleko od davů. Koupání je zde díky své exkluzivitě a osvěžující vodě klidné.

Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (3)

Jedná se o ideální místo pro potápěče s hloubkou až 18 metrů. Proto se zde shromažďuje mnoho odborníků na potápění všech úrovní.

Jak se dostat do zátoky Masca

Na pláž se můžete dostat dvěma způsoby, od moře a po strži.

Pokud se rozhodnete jít dolů roklí, měli byste vědět, že se jedná o velmi náročný sestup. V závislosti na vašem tempu trvá cesta dolů v průměru 4 hodiny. Během sestupu si užijete krásné výhledy a poté se můžete zaslouženě vykoupat v křišťálově čistých vodách Masky.

Pláž je z černého sopečného písku a nabízí ty nejkrásnější scenérie pro pohlednicové fotografie. Je to rozhodně velmi pěkné místo, kam se vydat.

Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (2)

Stezka roklí začíná ve vesničce Masca, je dlouhá 5 km, ale je středně náročná, takže byste měli být v dobré fyzické kondici. Pokud se rozhodnete pro tuto stezku, doporučujeme vydat se na ni v létě, abyste se vyhnuli kalužím způsobeným deštěm. Cesta bývá kluzká, proto buďte opatrní.

Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (4)

Můžete se sem však dostat i po moři, v tom případě můžete využít výlet na prohlídku útesů Los Gigantes, který se odjíždí z přístavu Los Gigantes. Najměte si loď, která vás doveze do zátoky Masca, kde se můžete kochat výhledem na útesy a pozorovat velryby. Pokud budete mít štěstí, můžete spatřit delfíny a velryby dovádějící v okolí. Cesta lodí z přístavu na pláž trvá pouhých 15 minut. Některé z těchto výletů vedou až do Punta de Teno. Během těchto výletů je běžné vidět mořské živočichy, jako jsou korýši, murény a plejtváci.

royal delfin tenerife los gigantes (59)

royal delfin tenerife los gigantes (59)

Oba způsoby přístupu můžete kombinovat. Pokud si přejete, můžete se vydat dolů soutěskou a vrátit se lodí do přístavu Los Gigantes. Pro tento účel je nutné si loď předem pronajmout, abyste si zajistili místo.

Výlet na útesy

royal delfin tenerife los gigantes (59)

Po připlutí do zátoky Masca může loď zakotvit v hloubce 10 metrů, abyste si mohli zaplavat a užít si modré a klidné vody Středozemního moře.

Některé lodě vás mohou vysadit na jednom konci ostrova, abyste se mohli potápět a užívat si vody, a poté se s vámi setkají, abyste se nalodili na druhém konci.

Šplouchejte se vedle obrovských skalních útvarů, které vypadají jako pevnosti, jež příroda vytvořila, aby nás chránila před nebezpečím.

Locations: