La Laguna - Tenerife North (4).min

La Laguna

San Cristóbal de La Laguna nebo jednoduše La Laguna se nachází na severovýchodě Tenerife. Za své jméno vděčí obrovské laguně, která se dříve nacházela vedle města, ale později vyschla a bylo na ní založeno město známé jako Vega Lagunera.

La Laguna - Tenerife North (3).min

La Laguna je město plné života a mladých lidí. Najdete zde historické budovy, které se prolínají s moderním ruchem. Na jedné straně tu najdete majestátní kostely, zámky, paláce a historické budovy a na straně druhé módní obchody, prestižní butiky a mnoho luxusních obchodů.

V jeho ulicích najdete také bary, restaurace a zábavní podniky, kde se můžete dobře pobavit. Od roku 1927 zde sídlí první univerzita na Kanárských ostrovech, která i dnes přináší městu vědění a radost. V jeho ulicích je cítit silná univerzitní atmosféra a sem tam narazíte na veselé mladé lidi.

La Laguna - Tenerife North (7).min

Někteří obyvatelé Kanárských ostrovů stále nazývají toto město „Aguere“, což je jeho starý guančský název před dobytím Tenerife. Po této události se stalo hlavním městem ostrova a v té době bylo hospodářským, politickým, vojenským, církevním a kulturním centrem souostroví. Za hlavní město bylo zvoleno proto, že se nacházelo ve středu ostrova a mělo strategickou polohu, která umožňovala odvrátit útoky pirátů.

La Laguna - Tenerife North (8).min

Ti, kteří jej navštěvují, vyhledávají kulturu a volný čas a stalo se referenčním bodem celého souostroví. Díky svým vlastnostem a přitažlivosti, kterou má, se zdá, že je opět hlavním městem Tenerife, jako tomu bylo v jeho počátcích. A to do té míry, že dnes obyvatelé Santa Cruz de Tenerife (hlavního města ostrova) jezdí za zábavou právě do La Laguny.

Koloniální design

La Laguna - Tenerife North (9).min

Město si stále zachovává původní uspořádání, které mělo v 15. století, takže když se projdete jeho ulicemi, přenesete se do oněch koloniálních let. La Laguna dokonce sloužila jako vzor pro design mnoha koloniálních měst v Americe. Právě díky těmto charakteristikám byla v roce 1999 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

tenerife shopping.min.min

Po získání tohoto vyznamenání prošlo město pozitivními změnami, byly provedeny některé renovace historických budov a hlavní ulice byly zprůchodněny, nyní je město skutečným skvostem, který stojí za to navštívit.

Turistickou výhodou je, že se nachází v těsné blízkosti Puerto de la Cruz a že má letiště Tenerife North, které má dobré spojení s ostatními ostrovy souostroví, zbytkem země i se zahraničím.

Pláže La Laguny

  • El Arenisco: je pláž s tmavým pískem a mnoha skalisky, kde můžete obdivovat krajinu vytvořenou sopečnou činností. Tato pláž se nachází vedle přírodního koupaliště a nejvíce návštěvníků přijímá o víkendech.
  • El Arenal: je to jedna z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších pláží na Tenerife. Je obklopena velmi vysokými horami, které v nás vzbuzují pocit, že jsme unikli stresu města. Vychutnejte si její křišťálově čistou vodu a klid oceánu. Vlny se zde přímo nabízejí k surfování a naši chlupatí přátelé, psi, jsou zde vítáni.
  • El Roquete: je to pláž s mírným bohatstvím, která má ve svém okolí dobrou hotelovou nabídku a dobrou kotviště.
    Punta del Hidalgo: jedno z nejnavštěvovanějších míst v La Laguně s okouzlujícími přírodními bazény, které lákají turisty z celého světa. Mají dohled a veškeré služby pro koupající se.
  • Bajamar: je to další místo s přírodními bazény, které vás zaujme svým půvabem a dobrými službami. Má vyznamenání Modrá vlajka a nabízí veškeré služby pro koupající se. Odpočiňte si a užijte si koupání s dětmi i celou rodinou. Najdete zde mnoho odpočinkových míst, která lákají místní obyvatele i návštěvníky.

Podél promenády najdete mnoho barů a restaurací, kde můžete ochutnat vynikající pokrmy a podělit se o nápoje s přáteli.

Locations: