La Orotava - Tenerife (6).min

La Orotava

La Orotava je město na severu ostrova Tenerife. Leží na jednom ze svahů hory Teide a je považováno za jedno z nejkrásnějších měst na Tenerife.

Velkou část rozlohy tohoto města tvoří lesy a právě v této obci se rozkládá největší rozšíření Národního parku Teide s celkem 80 % jeho rozlohy.

Historické centrum La Orotavy má od roku 1976 titul historicko-uměleckého místa díky kráse svých budov, které jsou i přes průchod turistů udržovány v perfektním stavu.

La Orotava - Tenerife (11).min

Projděte se jeho ulicemi, kde na vás dýchne osobitý majestátní vzduch, kochejte se výhledy a pozorujte různé koloniální domy s barevnými květinami na balkonech.

Údolí La Orotava

Údolí Orotava je proslulé svými zářivými zahradami, vodními toky a báječným klimatem, které dohromady tvoří neuvěřitelnou krajinu v čele se sopkou Teide. V údolí najdete:

  • Národní park Teide
  • přírodní park Corona Forestal
  • přírodní rezervaci Pinoleris
  • Chráněná krajina La Resbala

Pláže La Orotava

Přestože jen malá část města sousedí s mořem a většinu tvoří útesy, jsou zde tři pláže s tmavým pískem sopečného původu:

  • Playa Ancon: je to divoká pláž, na kterou se kvůli komplikovanému přístupu dostane jen málokdo. Od místa, kde zaparkujete auto, musíte jít asi 30 minut pěšky po cestě. Z tohoto důvodu se jedná o exkluzivní pláž a je ideální pro ty, kteří hledají trochu soukromí.
  • Playa de los Patos: Je navštěvována především surfaři, kteří si užívají její aktivní vlny, a naturisty, kteří se zajímají o endemické druhy této oblasti.
  • Playa Bollullo: je krásná divoká pláž, která je na Tenerife velmi oblíbená. Je snadno dostupná a nabízí vynikající zázemí, takže zejména v létě na ni přijíždí mnoho koupajících se. Má parkoviště a lehátka a slunečníky k pronájmu.

Oslavy Božího těla

Jedná se o jednu z nejreprezentativnějších oslav v tomto regionu. Konají se v květnu až červnu a je zvykem, že se před radnicí vytvářejí koberce s květinami. Hlavní koberec se vyrábí ze sopečného písku přivezeného z hory Teide. Je to velký koberec, který zabírá celou plochu náměstí, a používají se na něj písky všech barev.

Tato slavnost nabyla na významu od 19. století, kdy rodina Monteverde zhotovila květinový koberec na oslavu průchodu procesí Božího těla před svým domem.

La Orotava - Tenerife (9).min

Velikonoční týden

Tato událost má v La Orotavě velký význam. Každoročně se sem sjíždí velké množství lidí, aby si připomněli Kristovo utrpení, smrt a zmrtvýchvstání. Ulice jsou plné procesí s místními i zahraničními obrazy. Mnoho rodin se organizuje, aby obrazy, které se nosí na dřevěných nebo stříbrných trůnech, uchovávalo. Jedná se o jednu z oslav, při níž se prolíná architektonické dědictví města s antropologickými hodnotami jeho obyvatel.

Gastronomie

Najdete zde širokou škálu typických pokrmů, které kombinují místní ryby s plodinami středozemí, stejně jako dušené maso, maso, sýry a místní vína. Najdete zde však i mezinárodní restaurace, takže máte k dispozici širokou škálu možností.

 

La Orotava - Tenerife (13).minLa Orotava - Tenerife (12).minLa Orotava - Tenerife (9).minLa Orotava - Tenerife (8).minLa Orotava - Tenerife - Jardin Botanico (5).minLa Orotava - Tenerife - Jardin Botanico (4).minLa Orotava - Tenerife - Jardin Botanico (3).minLa Orotava - Tenerife - Jardin Botanico (2).minLa Orotava - Tenerife - Jardin Botanico (1).min

Locations: