Tenerife Boat Trip to Los Gigantes

Útesy Los Gigantes

Útesy Los Gigantes jsou obrovské skalní stěny, které se tyčí do výšky více než 600 metrů. Jsou sopečného původu a nacházejí se ve venkovském parku Teno na západním pobřeží Tenerife. Rozkládají se mezi obcemi Santiago del Teide a Buenavista del Norte.

Nacházejí se v oblasti s velkou přírodní krásou, kde si můžete užít skvělé zážitky. Útesy si můžete prohlédnout z moře a pláže, ze vzduchu při leteckém výletu a z vnitrozemí Tenerife z různých vyhlídkových míst s různými perspektivami. Pod mořskou hladinou si je mohou prohlédnout také potápěči v hloubce až 30 metrů.

Guančové je pro jejich obrovské rozměry nazývají „Ďáblova stěna“.

Neptuno Tenerife Boat Trip to Los Gigantes form North and South (15)

Pláž Los Guíos

Nejbližší pláž se nazývá „Playa de los Guíos“. Odtud je můžete pozorovat volně a bez překážejících budov. Jedná se o malou pláž oceněnou modrou vlajkou, která nabízí vše, co koupající potřebuje k užívání pláže: plavčíky, ostrahu a plážové bary.

Nabízí jednu z nejsymboličtějších scenérií ostrova, která kombinuje vulkanický písek s křišťálově čistou vodou chráněnou obrovskými skalními stěnami. Najdete zde možnost potápět se a vychutnávat si přírodní krásy skal pod mořskou hladinou. Další možností, kterou máte k dispozici, je pronajmout si loď a vydat se na průzkum vod Středozemního moře a spatřit některé kytovce v jejich přirozeném prostředí.

Vyhlídka Vistas de Los Gigantes

Tato vyhlídka je nejblíže pláži, je velmi vysoká, můžete na ni vystoupat pěšky, ale musíte mít dobrou fyzickou kondici. Má strmé klikaté schody, lavičky k sezení a dostatek stínu.

Půjčte si loďky, abyste si prohlédli útesy

Marhaba catamaran charter los gigantes tenerife (1)-min

Pronájem lodí v Los Gigantes

To je nejlepší způsob, jak si je prohlédnout a vychutnat si celou jejich majestátnost. Průvodci vás vezmou na plavbu podél břehů útesů.

Mořská fauna

royal delfin tenerife los gigantes (59)

Při plavbě ve vodách kolem útesů budete moci pozorovat kytovce, například velrybu pilotní a delfína skákavého.

Vodní aktivity

Je to skvělá příležitost pro dobrodruhy, kteří hledají zábavu a adrenalin. Můžete se věnovat šnorchlování, jízdě na kajaku, pádlování a potápění.

Maják Teno

jet ski safari los gigantes tenerife (1)

K tomuto majáku se dostanete z Punta de Teno, nachází se na kouzelném místě, odkud se vám naskytne nádherný výhled. Maják je v současné době neobydlený, protože funguje automaticky. Pobyt na tomto místě vás donutí přemýšlet, jak zde mohly některé rodiny žít tak dlouho, izolované od civilizace a v tak divokém prostředí. Je to prostředí pro snílky a citlivé duše, které všude nacházejí krásu.

Sestup z Barranco de Masca

Tohle je báječný nápad pro milovníky pěší turistiky. Je to složitá a náročná trasa, obujte si horolezecké boty a připravte se na dobrodružství. Jedná se o průměrně 4hodinovou túru podél 5 km dlouhé rokle. Vhodné pouze pro osoby s odpovídající fyzickou přípravou. Tuto cestu si mnozí vybírají k zátoce Masca, půvabné a málo známé pláži, kde se můžete po sestupu zaslouženě vykoupat.

Locations: