Tenerife Boat Trip to Los Gigantes

Klify Los Gigantes

Klify Los Gigantes to ogromne ściany skalne, które wznoszą się na wysokość ponad 600 metrów. Są one pochodzenia wulkanicznego i znajdują się w Parku Wiejskim Teno na zachodnim wybrzeżu Teneryfy. Są one rozmieszczone pomiędzy gminami Santiago del Teide i Buenavista del Norte.

Znajdują się one w obszarze o wielkim naturalnym pięknie, gdzie można cieszyć się wspaniałymi doświadczeniami. Klify można podziwiać z morza i plaży, z powietrza podczas wycieczki lotniczej oraz z wnętrza Teneryfy z różnych punktów widokowych o różnych perspektywach. Pod wodą, nurkowie mogą je również zobaczyć na głębokości do 30 metrów.

Guanczowie nazwali je „Diabelską Ścianą” z powodu ich ogromnych rozmiarów.

Neptuno Tenerife Boat Trip to Los Gigantes form North and South (15)

Plaża Los Guíos

Najbliższa plaża nosi nazwę „Playa de los Guíos”. Stamtąd można je zobaczyć swobodnie i bez przeszkadzających budynków. Jest to mała plaża oznaczona błękitną flagą, która oferuje wszystko, czego potrzebuje plażowicz, aby cieszyć się plażą: ratowników, ochronę i bary plażowe.

Oferuje ona jeden z najbardziej emblematycznych krajobrazów wyspy, łącząc wulkaniczny piasek z krystalicznie czystą wodą, chronioną przez ogromne ściany skalne. Znajdziesz tu możliwość nurkowania i podziwiania naturalnego piękna klifów pod powierzchnią morza. Inną dostępną opcją jest wynajęcie łodzi, aby wypłynąć i zbadać wody Morza Śródziemnego i zobaczyć niektóre walenie w ich naturalnym środowisku.

Punkt widokowy Vistas de Los Gigantes

Jest to najbliższy plaży punkt widokowy, jest on bardzo wysoki, można na niego wejść pieszo, ale trzeba mieć dobrą kondycję fizyczną. Ma strome zygzakowate schody, ławki do siedzenia i dużo cienia.

Wynająć łodzie, aby zobaczyć klify

Marhaba catamaran charter los gigantes tenerife (1)-min

Czarter łodzi w Los Gigantes

Jest to najlepszy sposób, aby je zobaczyć i cieszyć się ich majestatem. Przewodnicy zabiorą Cię na rejs wzdłuż brzegów klifów.

Fauna morska

Żeglując po wodach wokół klifów będziesz mógł zobaczyć walenie, takie jak wieloryb pilot i delfin butlonosy.

royal delfin tenerife los gigantes (59)

Aktywności wodne

Jest to wspaniała okazja dla poszukiwaczy przygód, którzy szukają zabawy i adrenaliny. Można tu uprawiać snorkeling, kajakarstwo, paddle surfing i nurkowanie.

Latarnia morska Teno

jet ski safari los gigantes tenerife (1)

Do tej latarni morskiej można się dostać z Punta de Teno, znajduje się ona w magicznym miejscu, z którego można podziwiać wspaniałe widoki. Obecnie latarnia jest niezamieszkana, ponieważ działa automatycznie. Będąc w tym miejscu można się zastanawiać, jak niektóre rodziny mogły tam mieszkać przez tak długi czas, odizolowane od cywilizacji i w tak dzikim środowisku. To sceneria dla marzycieli i wrażliwych dusz, które wszędzie odnajdują piękno.

Zejście na Barranco de Masca

To wspaniały pomysł dla miłośników pieszych wędrówek. Jest to skomplikowana i wymagająca trasa, załóż swoje buty alpinistyczne i przygotuj się na przygodę. Jest to średnio 4 godzinna wędrówka wzdłuż 5 km wąwozu. Odpowiednia tylko dla osób z odpowiednim przygotowaniem fizycznym. Jest to szlak wybierany przez wielu, aby dotrzeć do Bay of Masca, uroczej i mało znanej plaży, gdzie można wziąć zasłużoną kąpiel po zejściu.

Locations: