Icod de los Vinos El Drago Milenario The Dragon.min

Icod de los Vinos (smocze drzewo)

Icod de los Vinos znajduje się w północno-zachodniej części Teneryfy i stąd widać wyraźnie imponujący wulkan Teide, z najwyższym szczytem w Hiszpanii. Znana jest z działalności rybackiej, a przede wszystkim z uprawy winorośli. Dlatego też, jeśli ją odwiedzisz, będziesz mógł cieszyć się najlepszą gastronomią z jej ręcznie wyrabianymi serami, mięsami, solonymi rybami i oczywiście w towarzystwie najlepszych lokalnych win.

Icod de los Vinos (el drago)

Smocze Drzewo Milenijne

Drago Milenario (Dracaena draco) został uznany za Pomnik Narodowy w 1917 roku i uważa się, że ma ponad 8 wieków. Ma ogromną wartość przyrodniczą, kulturową i historyczną dla archipelagu, ponieważ jest najstarszym z nich wszystkich.

Jeśli jeszcze go nie znacie, jest to piękne drzewo należące do rodziny Dragos, ma ponad 16 metrów wysokości, a obwód jego podstawy wynosi ponad 20 metrów. Drzewo znajduje się w parku stworzonym dla jego ochrony, w którym można znaleźć endemiczne gatunki o dużej wartości botanicznej. Do twojej dyspozycji będą przewodnicy wyspecjalizowani w florze Wysp Kanaryjskich, którzy zabiorą cię na wycieczkę edukacyjną, podczas której podzielą się z tobą całą swoją wiedzą. W tym parku możesz urządzić sobie piknik i spędzić miłe chwile w otoczeniu przyrody. Park znajduje się tuż obok Kościoła Parafialnego San Marcos.

Zapewne zgodzisz się, że El Drago Milenario jest symbolem Icod de los Vinos. Jednak w tej gminie można znaleźć o wiele więcej. Spacerując jej pięknymi, brukowanymi uliczkami będziesz mógł poczuć jej spokój i podziwiać majestatyczny, wulkaniczny krajobraz, który ją otacza. W jej historycznym centrum odnajdziesz wielkie bogactwo artystyczne i historyczne. W mieście znajduje się wiele placów i pięknych fontann, które nadają krajobrazowi niepowtarzalny charakter.

Jaskinia Wiatru

Icod de los Vinos (el drago)

Cueva del Viento jest wulkaniczną tubą o ogromnych rozmiarach, która zachwyca samą swoją wielkością. Jest to zagłębienie, które wydaje się łączyć nas z wnętrzem planety. Jest to największe zagłębienie wulkaniczne w Europie i jedno z największych na świecie. Została uformowana przez lawę wypływającą z dawnego szczytu, wąwozu w pobliżu Teide, a w jej wnętrzu można podążać ścieżką pozostawioną przez lawę.

Plaża San Marcos

Nie możemy nie wspomnieć o plaży San Marcos, jest to jedna z najspokojniejszych plaż na wyspie. Jest to plaża rodzinna, z niewielkimi falami, idealna do odwiedzenia z dziećmi, oferująca również wszystkie potrzebne usługi, takie jak prysznice, toalety, bary i restauracje, a także, co bardzo ważne, dostęp dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Locations: