Icod de los Vinos El Drago Milenario The Dragon.min

Icod de los Vinos (dračí strom)

Icod de los Vinos sa nachádza na severozápade ostrova Tenerife a je odtiaľ jasne vidieť impozantnú sopku Teide s najvyšším vrcholom v Španielsku. Je známe svojou rybárskou činnosťou a najmä pestovaním viniča. Preto ak ho navštívite, vychutnáte si najlepšiu gastronómiu s ručne vyrábanými syrmi, mäsom, solenými rybami a, samozrejme, v sprievode najlepších miestnych vín.

Icod de los Vinos (el drago)

Tisícročný dračí strom

Dráč Milenario (Dracaena draco) bol v roku 1917 vyhlásený za národnú pamiatku a predpokladá sa, že je starý viac ako 8 storočí. Pre súostrovie má nesmiernu prírodnú, kultúrnu a historickú hodnotu, pretože je najstarší zo všetkých.

Ak ho ešte nepoznáte, je to nádherný strom patriaci do čeľade Dragos, je vysoký viac ako 16 metrov a obvod jeho základne je viac ako 20 metrov. Strom sa nachádza v parku vytvorenom na jeho ochranu, kde nájdete endemické druhy s veľkou botanickou hodnotou. K dispozícii vám budú sprievodcovia špecializujúci sa na flóru Kanárskych ostrovov, ktorí vás prevedú náučnou prehliadkou, počas ktorej sa s vami podelia o všetky svoje vedomosti. V parku si môžete urobiť piknik a stráviť príjemné chvíle obklopení prírodou. Park sa nachádza hneď vedľa farského kostola San Marcos.

Pravdepodobne budete súhlasiť, že El Drago Milenario je symbolom mesta Icod de los Vinos. V tejto obci však nájdete oveľa viac. Ak sa prejdete jej krásnymi dláždenými uličkami, budete môcť pocítiť jej pokoj a obdivovať majestátnu sopečnú krajinu, ktorá ju obklopuje. V jej historickom centre nájdete veľké umelecké a historické bohatstvo. V obci sa nachádza množstvo námestí a nádherných fontán, ktoré dotvárajú scenériu.

Icod de los Vinos (el drago)

Jaskyňa vetra

Cueva del Viento je sopečná rúra veľkého rozsahu, ktorá je impozantná už len svojou veľkosťou. Je to dutina, ktorá akoby nás spájala s vnútrom planéty. Je to najväčšia sopečná dutina v Európe a jedna z najväčších na svete. Vytvorili ju lávové prúdy zo starého vrcholu, rokliny v blízkosti Teide, a vo vnútri môžete sledovať cestu, ktorú po sebe zanechala láva.

Pláž San Marcos

Nemôžeme nespomenúť pláž San Marcos, je to jedna z najpokojnejších pláží na ostrove. Je to rodinná pláž s malými vlnami, ideálna na návštevu s deťmi a ponúka aj všetky potrebné služby, ako sú sprchy, toalety, bary a reštaurácie, a čo je veľmi dôležité, prístup pre osoby so zníženou pohyblivosťou.

Locations: