Prvá publikácia: 5 januára, 2023 |

La Orotava - Tenerife (6).min

La Orotava

La Orotava je mesto na severe Tenerife. Nachádza sa na jednom zo svahov hory Teide a považuje sa za jedno z najkrajších miest na Tenerife.

Veľkú časť rozlohy tohto mesta tvoria lesy a práve v tejto obci sa nachádza najväčšie rozšírenie Národného parku Teide s celkovou rozlohou 80 % jeho plochy.

Historické centrum La Orotavy má od roku 1976 titul historicko-umeleckého miesta vďaka kráse svojich budov, ktoré sa napriek prechodu turistov udržiavajú v perfektnom stave.

La Orotava - Tenerife (11).min

Prejdite sa po jeho uliciach, kde môžete dýchať charakteristický majestátny vzduch, vychutnávať si výhľady a pozorovať rôzne koloniálne domy s farebnými kvetmi na balkónoch.

Údolie La Orotava

Údolie Orotava je známe svojimi žiarivými záhradami, vodnými tokmi a rozprávkovým podnebím, ktoré spolu vytvárajú neuveriteľnú krajinu na čele so sopkou Teide. V údolí nájdete:

  • Národný park Teide
  • Prírodný park Corona Forestal
  • Prírodnú rezerváciu Pinoleris
  • Chránenú krajinu La Resbala

winter landscape of Teide National Park

Pláže La Orotava

Hoci len malá časť mesta hraničí s morom a väčšinu tvoria útesy, nachádzajú sa tu tri pláže s tmavým pieskom vulkanického pôvodu:

  • Playa Ancon: je to divoká pláž, na ktorú sa kvôli komplikovanému prístupu dostane len málo ľudí. Od miesta, kde zaparkujete auto, musíte ísť asi 30 minút pešo po ceste. Z tohto dôvodu je to exkluzívna pláž a je ideálna pre tých, ktorí hľadajú trochu súkromia.
  • Playa de los Patos: Navštevujú ju najmä surferi, ktorí si užívajú jej aktívne vlny, a naturisti, ktorí sa zaujímajú o endemické druhy tohto regiónu.
  • Playa Bollullo: je krásna divoká pláž, ktorá je na Tenerife veľmi obľúbená. Je ľahko dostupná a ponúka vynikajúce vybavenie, takže najmä počas leta na ňu prichádza veľa kúpajúcich sa. Má parkovisko a ležadlá a slnečníky na prenájom.

La Orotava - Tenerife (9).min

Oslavy Božieho Tela

Ide o jednu z najreprezentatívnejších osláv v tomto regióne. Konajú sa v máji až júni a je zvykom, že pred radnicou sa robia koberce s kvetmi. Hlavný koberec sa vyrába zo sopečného piesku, ktorý sa dováža z hory Teide. Je to veľký koberec, ktorý zaberá celú plochu námestia a používajú sa naň piesky všetkých farieb.

Táto slávnosť nadobudla väčší význam od 19. storočia, keď rodina Monteverde vyrobila koberec z kvetov na oslavu prechodu procesií Božieho tela pred svojím domom.

Veľkonočný týždeň

Táto udalosť má v La Orotave veľký význam. Každoročne sem prichádza veľké množstvo ľudí, aby si pripomenuli umučenie, smrť a zmŕtvychvstanie Krista. Ulice sú plné procesií s miestnymi a zahraničnými obrazmi. Mnohé rodiny sa organizujú, aby mohli uchovávať obrazy, ktoré sa nosia na drevených alebo strieborných trónoch. Ide o jednu z osláv, pri ktorej sa architektonické dedičstvo mesta prelína s antropologickými hodnotami jeho obyvateľov.

Gastronómia

Nájdete tu širokú škálu typických jedál, ktoré spájajú miestne ryby s plodinami zo stredných oblastí, ako aj dusené mäso, mäso, syry a miestne vína. Nájdete tu však aj medzinárodné reštaurácie, takže máte k dispozícii širokú škálu možností.

La Orotava - Tenerife (13).minLa Orotava - Tenerife (12).minLa Orotava - Tenerife (9).minLa Orotava - Tenerife (8).minLa Orotava - Tenerife - Jardin Botanico (5).minLa Orotava - Tenerife - Jardin Botanico (4).minLa Orotava - Tenerife - Jardin Botanico (3).minLa Orotava - Tenerife - Jardin Botanico (2).minLa Orotava - Tenerife - Jardin Botanico (1).min

Locations: