Prvá publikácia: 5 januára, 2023 |

Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife tour with round transport from Costa Adeje

Obec Masca

Dedina Masca sa nachádza na masíve Teno, jednom z troch skalných útvarov, ktoré tvoria ostrov Tenerife. Podobne ako ostatné obce na ostrove, aj dedinka Masca bola vyhlásená za kultúrne dedičstvo so štatútom historického miesta. Nachádza sa vo výške 600 metrov nad morom a je obklopená impozantným pohorím Teno, ktoré poteší svojím pokojom a čarom.

Obklopujú ho obrovské kaňony a útesy, ktoré sú súčasťou útesov Los Gigantes.

Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (1)

Čo robiť v dedinke Masca?

Je to krásna vidiecka dedina na severozápade Tenerife v provincii Santa Cruz de Tenerife. Nájdete tu kostol z 18. storočia, niekoľko reštaurácií a množstvo malých murovaných a drevených domčekov, ktoré tomuto miestu dodávajú život. V centre sa môžete pokojne prejsť a oddýchnuť si v niektorom z barov.

Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (7)

V centre dediny nájdete Múzeum Masca, ktoré predstavuje históriu a vývoj dediny v priebehu rokov. Môžete si tu pozrieť poľnohospodárske náradie a nábytok z minulých rokov, ako aj kompletnú fotogalériu s vernou históriou vývoja obce.

V obci môžete navštíviť aj Centrum prírody Masca, kde vám poskytnú kompletné informácie o geológii, faune a flóre regiónu. Týmto spôsobom pripravujú turistov na výlety, aby sa dozvedeli niečo viac o charakteristike miesta a ešte viac si vychutnali prechádzku.

Zátoka Masca

Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (1)

Cesta z rokliny na pláž je najobľúbenejšou a najzaujímavejšou trasou zo všetkých a zároveň jednou z najnáročnejších. Počas túry musíte prekonať obrovský kaňon, ktorý preverí vaše fyzické schopnosti.

Začnete prechádzkou cez niekoľko starých obilných polí, po ktorých nasleduje endemická vegetácia. Pokračujete z kopca a približne po 3 hodinách sa dostanete na pláž, kde sa môžete zaslúžene okúpať. Ak sa budete vracať loďou, môžete si vychutnať scenériu útesov a návštevu niektorých hravých veľrýb. Ak sa chcete vrátiť loďou, musíte to oznámiť jeden deň vopred, aby ste si rezervovali miesto na lodi.

Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (6)

Ako sa dostať do dediny

Do dediny sa môžete dostať niekoľkými spôsobmi. Sú takí, ktorí prídu autom, alebo sa môžete vydať na organizovaný výlet. Ďalším spôsobom, ako sa tam dostať, je výlet loďou z Los Gigantes do zátoky Masca. Keď sa tam dostanete, musíte vystúpiť do rokliny, čo je komplikovaná trasa trvajúca približne 4 hodiny a mali by ju absolvovať len ľudia, ktorí sú fyzicky zdatní.

Od cesty do dediny pocítite energiu hôr prostredníctvom úzkych kľukatých uličiek, ktoré vám dajú pocítiť príval adrenalínu. Počas jazdy si vychutnávajte scenérie, obrovské kaňony a výhľady na hory, ktoré nám berú fantáziu, pretože sú to jedinečné a neopakovateľné pohľady.

Dedina ako taká nepriťahuje veľa turistov, ale zaznamenáva veľký pohyb ľudí, ktorí vyhľadávajú turistické trasy, najmä tú k zátoke. Niektorí návštevníci zátoky Masca nevedia, že ak sa vyberú do dediny, môžu si vychutnať aj bohatú gastronómiu, množstvo miest na trávenie voľného času, históriu a vzrušujúce turistické trasy.

Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (10)Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (8)Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (7)Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (6)Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (5)Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (2)Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (1)

Locations:

Chasing the Sun, Embracing the Sea, Capturing the Joy…

0