Tenerife Boat Trip to Los Gigantes

Útesy Los Gigantes

Útesy Los Gigantes sú obrovské skalné steny, ktoré sa týčia do výšky viac ako 600 metrov. Sú sopečného pôvodu a nachádzajú sa vo vidieckom parku Teno na západnom pobreží Tenerife. Nachádzajú sa medzi obcami Santiago del Teide a Buenavista del Norte.

Nachádzajú sa v oblasti s veľkou prírodnou krásou, kde si môžete vychutnať skvelé zážitky. Útesy si môžete pozrieť z mora a pláže, zo vzduchu počas leteckej prehliadky a z vnútrozemia Tenerife z rôznych vyhliadkových bodov s rôznymi perspektívami. Pod morom ich môžu vidieť aj potápači v hĺbke až 30 metrov.

Guančovia ich pre ich obrovské rozmery nazývajú „Diablova stena“.

Neptuno Tenerife Boat Trip to Los Gigantes form North and South (15)

Pláž Los Guíos

Najbližšia pláž sa nazýva „Playa de los Guíos“. Odtiaľ ich môžete vidieť voľne a bez prekážajúcich budov. Je to malá pláž ocenená modrou vlajkou, ktorá ponúka všetko, čo kúpajúci sa potrebuje na vychutnanie si pláže: plavčíkov, ochranku a plážové bary.

Ponúka jednu z najcharakteristickejších scenérií ostrova, ktorá kombinuje vulkanický piesok s krištáľovo čistou vodou chránenou obrovskými skalnými stenami. Nájdete tu možnosť potápať sa a vychutnávať si prírodné krásy útesov pod hladinou mora. Ďalšou možnosťou, ktorú máte k dispozícii, je prenajať si loď a vydať sa na prieskum vôd Stredozemného mora a pozorovať niektoré veľryby v ich prirodzenom prostredí.

Vyhliadka Vistas de Los Gigantes

Táto vyhliadka je najbližšie k pláži, je veľmi vysoká, môžete na ňu vystúpiť pešo, ale musíte mať dobrú fyzickú kondíciu. Má strmé kľukaté schody, lavičky na sedenie a veľa tieňa.

Požičajte si člny, aby ste videli útesy

Marhaba catamaran charter los gigantes tenerife (1)-minPrenájom lodí v Los Gigantes

Je to najlepší spôsob, ako ich vidieť a vychutnať si celú ich majestátnosť. Sprievodcovia vás vezmú na plavbu pozdĺž brehov útesov.

Morská fauna

Keď sa budete plaviť vo vodách okolo útesov, budete môcť vidieť veľryby, ako napríklad veľrybu pilotnú a delfína skákavého.

royal delfin tenerife los gigantes (59)

Vodné aktivity

Je to skvelá príležitosť pre dobrodruhov, ktorí hľadajú zábavu a adrenalín. Môžete sa venovať šnorchlovaniu, jazde na kajaku, pádlovaniu a potápaniu.

Maják Teno

jet ski safari los gigantes tenerife (1)

K tomuto majáku sa dostanete z Punta de Teno, nachádza sa na čarovnom mieste, odkiaľ sa vám naskytne nádherný výhľad. Maják je v súčasnosti neobývaný, pretože funguje automaticky. Pobyt na tomto mieste vás prinúti zamyslieť sa nad tým, ako tu mohli niektoré rodiny žiť tak dlho, izolované od civilizácie a v takom divokom prostredí. Je to prostredie pre snílkov a citlivé duše, ktoré všade nachádzajú krásu.

Zostup z Barranco de Masca

Toto je báječný nápad pre nadšencov pešej turistiky. Je to zložitá a náročná trasa, obujte si horolezecké topánky a pripravte sa na dobrodružstvo. Je to priemerne 4-hodinová túra pozdĺž 5 km dlhej rokliny. Vhodná len pre ľudí s primeranou fyzickou prípravou. Túto cestu si mnohí zvolili, aby sa dostali k zátoke Masca, pôvabnej a málo známej pláži, kde si môžete po zostupe zaslúžene zaplávať.

Locations: