Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (1)

Záliv Masca

Tentoraz by sme vám radi porozprávali o zátoke Masca, takmer panenskej pláži, kam takmer nikto nechodí. Nie však preto, že by nebola atraktívna, ale pre jej ťažký prístup.

Hovoríme o divokej pláži, ktorú nájdete na konci Barranco de Masca, na úpätí útesov Los Gigantes a uprostred Punta de la Higuera a Punta de la Galera.

Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (5)

Zátoka Masca je exkluzívna pláž, na ktorú má prístup len málo ľudí, ideálna na chvíle súkromia ďaleko od davov. Kúpanie je tu pokojné vďaka jej exkluzivite a osviežujúcej vode.

Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (3)

Je to ideálne miesto pre potápačov s hĺbkou až 18 metrov. Preto sa tu zhromažďuje mnoho odborníkov na potápanie všetkých úrovní.

Ako sa dostať do zátoky Masca

Na pláž sa dá dostať dvoma spôsobmi, od mora a po rokline.

Ak si vyberiete zostup roklinou, mali by ste vedieť, že ide o veľmi náročný zostup. Cesta dole trvá v priemere 4 hodiny v závislosti od vášho tempa. Počas zostupu si vychutnáte krásne výhľady a potom sa môžete zaslúžene okúpať v krištáľovo čistých vodách Masky.

Pláž je z čierneho sopečného piesku a ponúka tie najkrajšie scenérie na pohľadnicové fotografie. Je to určite veľmi pekné miesto, na ktoré sa oplatí ísť.

Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (2)

Cesta roklinou začína v dedinke Masca, je dlhá 5 km, ale je stredne náročná, takže by ste mali mať dobrú fyzickú kondíciu. Ak si vyberiete túto cestu, odporúčame vám ísť v lete, aby ste sa vyhli kalužiam spôsobeným dažďom. Cesta sa stáva klzkou, preto buďte opatrní.

Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (4)

Môžete sa sem však dostať aj po mori, v tomto prípade môžete využiť výlet na obhliadku útesov Los Gigantes, ktorý sa uskutoční z prístavu Los Gigantes. Prenajmite si loď, ktorá vás odvezie do zátoky Masca, kde si môžete vychutnať výhľad na útesy a pozorovať veľryby. Ak budete mať šťastie, možno uvidíte delfíny a veľryby, ktoré sa preháňajú okolo. Cesta loďou z prístavu na pláž trvá len 15 minút. Niektoré z týchto výletov vedú až do Punta de Teno. Počas týchto výletov je bežné vidieť morské živočíchy, ako sú kôrovce, murény a pilotné veľryby.

royal delfin tenerife los gigantes (59)

royal delfin tenerife los gigantes (59)

Oba spôsoby prístupu môžete kombinovať. Ak si želáte, môžete zísť roklinou a vrátiť sa loďou do prístavu Los Gigantes. Na tento účel si musíte loď prenajať vopred, aby ste si zabezpečili miesto.

Výlet na útesy

royal delfin tenerife los gigantes (59)

Po príchode do zátoky Masca môže loď zakotviť v hĺbke 10 metrov, aby ste si mohli zaplávať a vychutnať si modré a pokojné vody Stredozemného mora.

Niektoré lode vás môžu vysadiť na jednom konci ostrova, aby ste sa mohli potápať a vychutnávať si vody, a potom sa s vami stretnú na druhom konci, kde sa nalodíte.

Špliechajte sa vedľa obrovských skalných útvarov, ktoré vyzerajú ako pevnosti, ktoré vytvorila príroda, aby nás chránila pred škodami.

Locations: