Teide half day tour in tenerife with cable car or without

Sopka Teide

Tentoraz vám povieme o slávnej sopke Teide, prírodnom zázraku s jedinečnou krásou na celom svete. Je to najvýraznejšia sopka na Kanárskych ostrovoch, tretia najvyššia na planéte a jedna z najpôsobivejších.

Jej geologické a morfologické vlastnosti sú jedinečné. Nachádza sa v strede ostrova a má nadmorskú výšku 3 718 metrov. Má najvyšší vrchol v celom Španielsku a vzhľadom na svoju nadmorskú výšku sú jeho svahy takmer vždy pokryté snehom.

Národný park Teide

Volcan Teide - Teide National Parque (4).min

Sopka sa nachádza v národnom parku Teide, ktorý patrí k najnavštevovanejším v Európe. V roku 2007 bol vyhlásený za svetové dedičstvo. Zároveň sa teší oceneniu Prírodný majetok, pretože je miestom s veľkou biologickou rozmanitosťou.

Park má nadmorskú výšku viac ako 2000 metrov a nájdete tu najkompletnejšiu flóru a faunu na ostrove. Je domovom jedinečných druhov, ktoré nájdete len v parku a nikde inde, ako aj druhov endemických pre Kanárske ostrovy. Je tu množstvo drobného hmyzu, na ktorý by ste si mali dávať pozor a správať sa k nemu láskavo, pretože ho nikde inde neuvidíte.

Tento park je ikonou Tenerife a pre turistov je povinnosťou. Nájdete tu rôzne lávové prúdy a kužele, ktoré robia krajinu ešte zaujímavejšou.

Výlety

Krajina, ktorú si môžete vychutnať vo vnútri parku, sa zdá byť ako z inej planéty. Oblasť si môžete prezrieť autom alebo príjemnými prechádzkami. Je tu veľa ciest, po ktorých sa k nemu môžete priblížiť z rôznych miest. Pozývame vás preskúmať každý z jeho čarovných kútov.

Trasy sú značené a bezpečné pre tých, ktorí sa chcú dostať do prírody a odpojiť sa od civilizácie a jej technológií. Je to úžasná príležitosť dostať sa do kontaktu s prírodou a naplniť sa všetkou jej energiou.

Sprevádzať vás môžu aj sprievodcovia, ktorí vás prevedú rôznymi trasami s rôznou náročnosťou.

Lanovka

Trekking in Tenerife: Teide light

Park nemôžete opustiť bez toho, aby ste sa nepreviezli lanovkou. Nastúpiť môžete na rôznych staniciach, základňa je vo výške 2 300 metrov a najvyššia vo výške 3 500 metrov. Dostanete sa naozaj vysoko, len si predstavte, čo všetko môžete odtiaľto vidieť. Ale počkajte, môžete ísť ešte vyššie. Ak vystúpite z lanovky v najvyššom bode a budete pokračovať vo výstupe pešo, môžete dosiahnuť vrchol sopky.

Cesta je náročná, ale pocit, že ste na vrchole, je neporovnateľný, budete stáť na najvyššom bode v celom Španielsku. Tenerife budete mať pri nohách a z privilegovaného miesta budete môcť pozorovať ostrovy La Palma, El Hierro a La Gomera.

Volcan Teide - Teide National Parque (5).min

Po prehliadke môžete zostať odpočívať na vyhliadke a ďalej si vychutnávať výhľady.

Pripravte si všetko potrebné na túru, vezmite si so sebou všetky turistické pomôcky pre vašu bezpečnosť a pohodlie.

Hviezdicová turistika

Teide at night tour

Toto je observatórium s najlepším výhľadom na vesmír, aký nájdete, bez najväčšieho svetelného znečistenia. Prichádzajú sem nadšenci z celého sveta, aby kontemplovali vesmír z najlepšieho miesta na planéte.

Volcan Teide - Teide National Parque (9).minVolcan Teide - Teide National Parque (8).minVolcan Teide - Teide National Parque (7).minVolcan Teide - Teide National Parque (6).minVolcan Teide - Teide National Parque (3).minVolcan Teide - Teide National Parque (2).minVolcan Teide - Teide National Parque (1).min

Locations: