První publikace: 5 ledna, 2023 |

Teide half day tour in tenerife with cable car or without

Sopka Teide

Tentokrát vám budeme vyprávět o slavné sopce Teide, přírodním divu s jedinečnou krásou na celém světě. Je to nejvýznamnější sopka Kanárských ostrovů, třetí nejvyšší na planetě a jedna z nejpůsobivějších.

Její geologické a morfologické vlastnosti jsou jedinečné. Nachází se ve středu ostrova a má nadmořskou výšku 3 718 metrů. Má nejvyšší vrchol v celém Španělsku a díky své nadmořské výšce je na svých svazích téměř vždy pokryt sněhem.

Národní park Teide

Volcan Teide - Teide National Parque (4).min

Sopka se nachází v národním parku Teide, který patří k nejnavštěvovanějším v Evropě. V roce 2007 byl prohlášen za světové dědictví UNESCO. Zároveň se těší ocenění Přírodní bohatství, protože je místem s velkou biologickou rozmanitostí.

Park se nachází v nadmořské výšce přes 2000 metrů a najdete zde nejkompletnější flóru a faunu na ostrově. Žijí zde jedinečné druhy, které najdete pouze v parku a nikde jinde, a také druhy endemické pro Kanárské ostrovy. Vyskytuje se zde hojnost drobného hmyzu, na který byste si měli dávat pozor a chovat se k němu laskavě, protože nikde jinde ho neuvidíte.

Tento park je ikonou Tenerife a pro turisty je nepřehlédnutelný. Najdete zde různé lávové proudy a kužely, které dělají krajinu ještě zajímavější.

Výlety

Trekking in Tenerife: Teide light

Krajina, kterou si můžete vychutnat uvnitř parku, jako by nebyla z této planety. Oblast si můžete prohlédnout autem nebo příjemnou procházkou. Vede k němu mnoho cest, po kterých se k němu můžete přiblížit z různých míst. Zveme vás k prozkoumání každého z jeho kouzelných zákoutí.

Trasy jsou značené a bezpečné pro ty, kteří se chtějí dostat do přírody a odpojit se od civilizace a jejích technologií. Je to úžasná příležitost, jak se dostat do kontaktu s přírodou a naplnit se veškerou její energií.

Volcan Teide - Teide National Parque (5).min

Můžete se také vydat v doprovodu průvodců, kteří vás provedou různými stezkami s různou obtížností.

Lanovka

Park nemůžete opustit, aniž byste se svezli lanovkou. Nastoupit můžete na různých stanicích, základní je v nadmořské výšce 2 300 metrů a nejvyšší ve výšce 3 500 metrů. Dostanete se opravdu vysoko, jen si představte, co z výšky uvidíte. Ale počkejte, můžete vyjet ještě výš. Pokud vystoupíte z lanovky v nejvyšším bodě a budete pokračovat ve výstupu pěšky, můžete dosáhnout vrcholu sopky.

Cesta je náročná, ale pocit, že jste na vrcholu, je nesrovnatelný, budete stát na nejvyšším bodě celého Španělska. U nohou budete mít Tenerife a z privilegovaného místa budete moci pozorovat ostrovy La Palma, El Hierro a La Gomera.

Po prohlídce můžete na vyhlídce zůstat na odpočinek a dále se kochat výhledy.

Připravte si vše, co budete na túru potřebovat, vezměte si s sebou veškeré turistické náčiní pro vaši bezpečnost a pohodlí.

Hvězdicová turistika

Teide at night tour

Jedná se o hvězdárnu s nejlepším výhledem na vesmír, který najdete, bez největšího světelného znečištění. Přijíždějí sem nadšenci z celého světa, aby kontemplovali vesmír z nejlepšího místa na planetě.

Volcan Teide - Teide National Parque (9).minVolcan Teide - Teide National Parque (8).minVolcan Teide - Teide National Parque (7).minVolcan Teide - Teide National Parque (6).minVolcan Teide - Teide National Parque (3).minVolcan Teide - Teide National Parque (2).minVolcan Teide - Teide National Parque (1).min

Locations: