Garachico tenerife air view.min

Garachico

Garachico se nachází na severovýchodě ostrova Tenerife, je to historická vesnice, která byla kdysi hlavním přístavem ostrova pro rybolov a obchodní aktivity. Bylo tomu tak až do doby, než ji v 18. století zasáhla sopka Trevejo.

Najdete zde historické památky a zachovalou emblematickou architekturu, a proto je Garachico od roku 1994 považováno za kulturní památku.

Garachico (5) Church.min

Ulice města se vyznačují pestrobarevným dlážděním, díky němuž můžete poznat jeho historické budovy a kostely plné víry a naděje. Nemůžete odjet, aniž byste navštívili hrad Castillo de San Miguel, kostel Nuestra Señora de los Angeles a kláštery Santo Domingo a San Francisco.

Před katastrofou způsobenou sopkou bylo město významným místem, které přitahovalo mnoho bohatých rodin, a právě ty se ujaly úkolu vyzdobit jeho ulice dlažebními kostkami a daly mu tu jedinečnou podstatu, kterou dodnes cítíme, když se procházíme jeho ulicemi.

Garachico Tenerife Pools.min

Právě zde se koná slavný festival San Roque, který přitahuje národní i mezinárodní turisty. Je to živá a oblíbená slavnost, při níž všichni vycházejí do ulic, aby doprovodili světce. Pokud se tam náhodou ocitnete 16. srpna, budete moci slavit společně s vozy, stády zvířat, radostí lidí a hudebními kapelami, kteří společně postupují k poustevně.

Tato slavnost se slaví již od 17. století a nyní je vyhlášena za národní turistický svátek. Během nich se kromě pouti ve vesnici koná i pouť rybářů na vodě. Různé lodě doprovázejí světce podél pobřeží.

Krajina Garachica je porostlá kanárskými borovicemi, které pokrývají více než polovinu území a doprovázejí sopečnou krajinu. Na pobřeží je mnoho banánových plantáží a ve středních polohách se vedle malých domků pěstují různé samozásobitelské plodiny.

Garachico coastal view tenerife.min

Pobřežní pláže tvoří černý písek sopečného původu a některé oblasti s oblázky. Podél krajiny se táhnou impozantní útesy a hustá vegetace. Nejvíce návštěvníků přitahuje pláž El Caletón, která je oblíbená pro své přírodní koupaliště. Najdete zde veškeré služby, které potřebujete k tomu, abyste si užili senzační den na pláži.

Garachico Tenerife Beach.min

Na pobřeží najdete přístav, kde se nacházejí různé rybářské a námořní sportovní lodě.

Garachico Tenerife Harbour .min

Z toho, co jste viděli, vyplývá, že Garachico v sobě integruje prostředí pláže, přístavu, historické krajiny a sopečných výhledů, což z tohoto města činí jedno z nejkrásnějších a nejatraktivnějších míst k návštěvě na Tenerife.

Locations: