První publikace: 5 ledna, 2023 |

Icod de los Vinos El Drago Milenario The Dragon.min

Icod de los Vinos (dračí strom)

Icod de los Vinos se nachází na severozápadě Tenerife a je odtud dobře vidět impozantní sopka Teide s nejvyšším vrcholem ve Španělsku. Je známé svou rybářskou činností a zejména pěstováním vinné révy. Proto pokud ji navštívíte, vychutnáte si tu nejlepší gastronomii s ručně vyráběnými sýry, masem, solenými rybami a samozřejmě v doprovodu těch nejlepších místních vín.

Icod de los Vinos (el drago)

Tisíciletý dračí strom

Dračinec milenarský (Dracaena draco) byl v roce 1917 vyhlášen národní památkou a jeho stáří se odhaduje na více než 8 století. Pro souostroví má nesmírnou přírodní, kulturní a historickou hodnotu, protože je nejstarší ze všech.

Pokud ho ještě neznáte, je to krásný strom patřící do rodu Dragos, je vysoký více než 16 metrů a obvod jeho základny je více než 20 metrů. Strom se nachází v parku vytvořeném na jeho ochranu, kde najdete endemické druhy velké botanické hodnoty. K dispozici vám budou průvodci specializovaní na flóru Kanárských ostrovů, kteří vás provedou naučnou prohlídkou, při níž se s vámi podělí o všechny své znalosti. V parku si můžete uspořádat piknik a strávit příjemné chvíle uprostřed přírody. Park se nachází hned vedle farního kostela San Marcos.

Pravděpodobně budete souhlasit, že El Drago Milenario je symbolem města Icod de los Vinos. V této obci toho však najdete mnohem více. Pokud se projdete jejími krásnými dlážděnými uličkami, budete moci pocítit její klid a obdivovat majestátní sopečnou krajinu, která ji obklopuje. V jejím historickém centru najdete velké umělecké a historické bohatství. V obci se nachází mnoho náměstí a krásných kašen, které dotvářejí scenérii.

Jeskyně větru

Icod de los Vinos (el drago)

Cueva del Viento je sopečná roura velkých rozměrů, která zaujme už svou velikostí. Je to dutina, která jako by nás spojovala s nitrem planety. Je to největší sopečná dutina v Evropě a jedna z největších na světě. Vytvořily ji lávové proudy ze starého vrcholu, rokle poblíž Teide, a uvnitř můžete sledovat cestu, kterou po sobě láva zanechala.

Pláž San Marcos

Nemůžeme nezmínit pláž San Marcos, je to jedna z nejklidnějších pláží na ostrově. Je to rodinná pláž s malými vlnami, ideální pro návštěvu s dětmi, a nabízí také všechny potřebné služby, jako jsou sprchy, toalety, bary a restaurace, a co je velmi důležité, přístup pro osoby se sníženou pohyblivostí.

Locations: