Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (5)

Vesnice Masca

Vesnice Masca se nachází v masivu Teno, jednom ze tří skalních útvarů, které tvoří ostrov Tenerife. Stejně jako ostatní obce na ostrově byla i vesnice Masca prohlášena za kulturní památku se statusem historického místa. Leží v nadmořské výšce 600 metrů a je obklopena impozantním pohořím Teno, které potěší svým klidem a půvabem.

Je obklopena obrovskými kaňony a útesy, které jsou součástí útesů Los Gigantes.

Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (1)

Co dělat ve vesnici Masca?

Je to krásná venkovská vesnice na severozápadě Tenerife v provincii Santa Cruz de Tenerife. Najdete zde kostel z 18. století, několik restaurací a mnoho malých zděných a dřevěných domků, které tomuto místu dodávají život. V centru se můžete vydat na nenáročné procházky a odpočinout si v některém z barů.

Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (7)

V centru vesnice najdete muzeum Masca, které představuje historii a vývoj vesnice v průběhu let. Můžete si zde prohlédnout zemědělské nářadí a nábytek z minulých let a také kompletní fotogalerii s věrnou historií vývoje obce.

V obci můžete navštívit také Centrum přírody Masca, kde vám poskytnou kompletní informace o geologii, fauně a flóře regionu. Tímto způsobem připravují turisty na výlety, aby se dozvěděli něco více o charakteristice místa a procházku si ještě více užili.

Zátoka Masca

Bahia de Masca - Los Gigantes Masca Bay (1)

Cesta z rokle na pláž je nejoblíbenější a nejzajímavější trasou ze všech a zároveň jednou z nejnáročnějších. Během túry musíte překonat obrovský kaňon, který prověří vaše fyzické schopnosti.

Na začátku projdete několika starými obilnými poli, po kterých následuje endemická vegetace. Pokračujete z kopce a asi po 3 hodinách dojdete na pláž, kde se můžete zaslouženě vykoupat. Pokud se budete vracet lodí, můžete si vychutnat scenérii útesů a návštěvu některých hravých kytovců. Pokud se chcete vrátit lodí, musíte to oznámit jeden den předem, abyste si mohli rezervovat místo na lodi.

Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (6)

Jak se dostat do vesnice

Do vesnice se můžete dostat několika způsoby. Jsou tací, kteří přijedou autem, nebo se můžete vydat na organizovaný výlet. Dalším způsobem, jak se tam dostat, je výlet lodí z Los Gigantes do zátoky Masca. Jakmile se tam dostanete, musíte vystoupat do rokle, což je složitá trasa trvající asi 4 hodiny a měli by ji absolvovat pouze lidé, kteří jsou fyzicky zdatní.

Ze silnice do vesnice na vás dýchne energie hor díky úzkým klikatým uličkám, které ve vás vyvolají pocit adrenalinu. Během jízdy si vychutnávejte scenérie, nesmírné kaňony a horské výhledy, které nám berou fantazii, protože se jedná o jedinečné a neopakovatelné pohledy.

Vesnice jako taková nepřitahuje mnoho turistů, ale zaznamenává velký pohyb lidí, kteří vyhledávají turistické stezky, zejména tu k zálivu. Někteří návštěvníci zátoky Masca netuší, že pokud se vydají do vesnice, mohou se těšit také na bohatou gastronomii, mnoho míst k trávení volného času, historii a vzrušující turistické stezky.

 

Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (10)Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (8)Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (7)Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (6)Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (5)Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (2)Masca Village - Pueblo de Masca - Tenerife (1)

Locations: